+370 520 78 122
PagrindinisSritysGinekologija

Išsamus ginekologinių ligų tyrimas ir efektyvus gydymas

Komfortiškai, saugiai ir veiksmingai moterų intymias, ginekologines problemas sprendžia ir efektyvius gydymo metodus taiko vieni geriausių Vilniaus gydytojų akušerių ginekologų
Registracija konsultacijai
Patyrę ir profesionalūs gydytojai akušeriai ginekologai
Minimaliai invazinės procedūros be skausmo ir diskomforto
Plataus spektro tyrimai ir efektyvus gydymas

Pažangūs ir efekyvūs ginekologinių ligų gydymo metodai, aukštos kvalifikacijos specialistų dėmesys – viskas pasiekiama „InnMed“ klinikoje ir skirta Jums!

Pilnas, išsamus, kompleksinis ištyrimas su echoskopija ar kolposkopija, aiškia ir išsamia konsultacija, patyrusios gydytojos rekomendacijomis ar gydymo paskyrimu

Echoskopija yra mažojo dubens organų ultragarsinis tyrimas, apimantis gimdos, kiaušidžių, gimdos kaklelio ištyrimą. Tai — vienas iš saugiausių ir tiksliausių diagnostikos metodų. Jis atliekamas tiek per pilvo sieną, tiek transvaginaliai, tai yra, naudojant ertminį daviklį per makšties angą.
Kolposkopija – tai makšties ir gimdos kaklelio diagnostikos metodas, kai nustatomas būtinumas tirti audinius nuodugniau.
Kokias sveikatos problemas galima diagnozuoti atliekant echoskopiją ir kolposkopiją:
Kokias sveikatos problemas galima diagnozuoti atliekant echoskopiją ir kolposkopiją:
 • gimdos kaklelio eroziją;
 • ikivėžinę būklę, besiformuojančius darinius, nustatyti onkologinės ligos riziką;
 • polipus ir cistas;
 • inkstų ir šlapimo pūslės akmenis;
 • uždegiminius procesus.
ginekologo konsultacija InnMed
90%
siekia mažojo dubens organų (gimdos, gimdos kaklelio, kiaušidžių) echoskopijos tikslumas.
ginekologo konsultacija InnMed
Ginekologinių ligų tyrimai ir gydymas

Ginekologinių ligų tyrimai ir gydymas

Medicinos klinikoje „InnMed“ dirba patyrę, profesionalūs ir dėmesingi gydytojai akušeriai ginekologai. Teikiamos išsamios ir kokybiškos gydytojų ginekologų konsultacijos, atliekamos pilnos ginekologinės srities echoskopijos (gimdos, gimdos kaklelio, kiaušidžių ultragarsiniai tyrimai), taip pat atliekama kolposkopija, laboratoriniai kraujo ir tepinėlių tyrimai, diagnozuojamos ir gydomos ginekologinės ligos, atliekamos tausojančios ginekologinės operacijos.

Neretai ginekologinės ligos vystosi be išreikštų simptomų, todėl gydytojai akušeriai ginekologai rekomenduoja kiekvienais metais atlikti profilaktinį moteriškos sveikatos patikrinimą.
Išsamus tyrimas apima:
Išsamus tyrimas apima:
 • Išsamią ginekologinę apžiūrą ir konsultaciją;
 • echoskopiją;
 • kolposkopiją;
 • skiriami būtini ir informatyvūs kraujo ar tepinėlių tyrimai.
Atlikę išsamius tyrimus, gydytojai akušeriai ginekologai skiria efektyvų gydymą su tikslu kuo greičiau pašalinti sveikatos sutrikimo priežastį.
95%
moterų, besikreipiančių profilaktiniam ginekologiniam patikrinimui, laiku pradeda gydymą ir apsisaugo nuo ginekologinių susirgimų vystymosi ir komplikacijų.
Gimdos kaklelio (žaizdelės) erozijos gydymas

Gimdos kaklelio (žaizdelės) erozijos gydymas

Gimdos kaklelis yra jautri vieta, reikalaujanti atidaus stebėjimo ir priežiūros. Susiformavusi gimdos kaklelio žaizdelė paprastai vystosi be simptomų ir ilgainiui ima kelti grėsmę moters sveikatai bei gyvybei. Gydytojai ginekologai vienbalsiai skatina moteris nedelsti ir kasmet atlikti būtinus profilaktinius gimdos kaklelio PAP tyrimus, kolposkopiją, laiku pradėti gimdos kaklelio erozijos gydymą, kuris kreipiantis laiku yra neskausmingas ir efektyvus.

Gimdos kaklelio pokyčiai gali būti įgimti ir įgyti. Nei viena moteris savaime nėra apsaugota nuo gimdos kaklelio erozijos susiformavimo, todėl būtina nuolatinė profilaktinė ginekologinė patikra ir dėmesys savo sveikatai.
Gimdos kaklelio erozijos atsiradimo priežastys:
Gimdos kaklelio erozijos atsiradimo priežastys:
 • anksti prasidėjęs lytinis gyvenimas;
 • dažnas seksualinių partnerių keitimas;
 • uždegimai ir hormonų pusiausvyros pokyčiai;
 • žmogaus papilomos viruso ŽPV infekcija;
 • paveldimumas.

Gimdos kaklelio erozijos (žaizdelės) gydymo metodas skiriamas individualiai, atsižvelgiant į sveikatos būklę, amžių, šeimos planavimą ir kitus veiksnius. Klinikos «InnMed» gydytojai akušeriai ginekologai primena, kad norint išvengti onkologinių ligų vystymosi, būtina laiku tirti ir gydyti gimdos kaklelio ligas.

Gimdos kaklelio tyrimas pradedamas nuo atidžios ir kuopščios gydytojos ginekologės apžiūros. Tepinėlio paėmimas (PAP) yra neskausmingas. Kilus įtarimui atliekama kolposkopija. Gimdos kaklelio žaizdelė, diagnozavus ją laiku efektyviai pasiduoda gydymui. Ši problema, kelianti pavojų sveikatai ir gyvybei yra išsprendžiama, svarbu kreiptis laiku ir tikrintis reguliariai.
Lytiniu keliu plintančių ligų tyrimas ir gydymas

Lytiniu keliu plintančių ligų tyrimas ir gydymas

Lytiškai plintančiomis ligomis (LPL) paprastai užsikrečiama nesaugių lytinių santykių metu. LPL yra pavojingos, gana sparčiai progresuojančios ir keliančios pavojų sveikatai. Kreipiantis laiku, dauguma LPL sėkmingai ir greitai išgydomos. Tokių ligų kaip sifilis, gonorėja, chlamidijos, negalima ignoruoti, kas būtina stabdyti ir gydyti.

Laiku nedydydamos LPL moterys ne tik kenkia savo sveikatai, bet ir tampa LPL nešiotojomis, užkratas virsta infekcijos šaltiniu kitiems žmonėms.

Lytiškai plintančių ligų gydymas bus sėkmingas, kai gydymo kursą praeis abu lytiniai partneriai tuo pačiu metu.
Lytiškai plintančių ligų simptomai:
Lytiškai plintančių ligų simptomai:
 • gausios išskyros iš lytinių organų;
 • skausmo ar deginimo pojūtis šlapinantis;
 • baltos apnašos ant varpos, makšties ar burnos;
 • bėrimas genitalijų srityje, niežulys;
 • patinę limfmazgiai kirkšnyse;
 • kraujavimas po lytinių santykių.
Jei įtariate, kad galėjote užsikrėsti LPL arba Jums pasireiškia bent vienas iš išvardytų simptomų, turite susilaikyti nuo lytinių santykių ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.
100%
ankstyvios LPL diagnostikos atvejų padėjo išvengti LPL progresavimo ir rimtų komplikacijų ateityje.
Ginekologinių uždegimų tyrimas ir gydymas

Ginekologinių uždegimų tyrimas ir gydymas

Ginekologiniai uždegimai moterims yra pavojingi dėl sukeliamų ilgalaikių pasekmių sveikatai. Ginekologiniai uždegimai kyla dėl bakterijų, grybelinių infekcijų, virusų poveikio. Neretai uždegimai vystosi nepastebimai, sukeldami nemalonius simptomus ir skausmus. Apleisti ginekologiniai uždegimai gali turėti įtakos planuojant nėštumą, todėl delsti ir atidėlioti nesaugu, diagnozuoti problemą ir pradėti gydymą laiku būtina.
Šie simptomai signalizuoja apie ginekologinės sistemos sutrikimą:
Šie simptomai signalizuoja apie ginekologinės sistemos sutrikimą:
 • skausmas pilvo apačioje arba apatinėje nugaros dalyje;
 • gausios išskyros, nemalonus išskyrų kvapas, pakitusi spalva;
 • išorinių lytinių organų niežulys, bėrimas;
 • skausmingas ar nekomfortiškas lytinis aktas;
 • menstruacinio ciklo sutrikimas.

Kiekvienai moteriai rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją akušerę ginekologę mažiausiai kartą per metus, o pajutus nerimą keliančius simptomus – nedelsiant. Dėmesys savo sveikatai prasideda nuo konsultacijos gydytojos ginekologės kabinete, išsamios ginekologinės apžiūros, echoskopijos ar kolposkopijos, specializuotų laboratorinių kraujo, tepinėlių tyrimo.

Laiku pradėtas gydymas yra efektyvus, moterys pasveiksta greičiau.
Infekcinių ligų tyrimas ir gydymas

Infekcinių ligų tyrimas ir gydymas

Neretai moterų lytinių organų infekcinės ligos kyla dėl nesaugaus lytinio akto. Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį, kad ŽPV, chlamidiozė, trichomonozė, lytinių organų pūslelinė gali turėti ilgalaikių nemalonių ir sveikatai pavojingų pasekmių. Infekcinės ligos yra užkrečiamos, linkusios plisti ir provokuoti kitus sveikatos sutrikimus. Gydytojai akušeriai ginekologai vienbalsiai rekomenduoja, pastebėjimus nerimą keliančius simptomus – nedelsti ir kreiptis pagalbos laiku.
Infekcinių ligų simptomai:
Infekcinių ligų simptomai:
 • gausios, nemalonaus kvapo išskyros iš makšties;
 • niežulys lytinių organų srityje, bėrimas, papilomų, karpų atsiradimas;
 • skausmingas šlapinimasis;
 • pilvo ar dubens skausmas;
 • diskomfortas ar deginimo pojūtis lytinio akto metu.

Infekcines ligas būtina gydyti, siekiant užkirsti kelią ligų progresavimui bei plitimui. Negydomos infekcijos gali sukelti komplikacijų, paveikti moters reprodukcinę funkciją bei sukelti persileidimą ar priešlaikinį gimdymą.

Svarbu įsidemėti, kad viena pavojingiausių ligų yra žmogaus papilomos virusas ŽPV, kuris sukelia klastingą gimdos kaklelio vėžį. Tai viena pavojingiausių onkologiją provokuojančių ligų, užimanti antrąją vietą moterų mirties priežasčių statistikoje.
Intymios srities karpų, papilomų, kondilomų, ateromų, kitų nepiktybinių darinių šalinimas

Intymios srities karpų, papilomų, kondilomų, ateromų, kitų nepiktybinių darinių šalinimas

Kondilomos, papilomos ar genitalijų karpos susidaro ant lytinių organų gleivinės, aplinkinių audinių, gimdos kaklelio paviršiuje, aplink išangės žiedą ir ant sėdmenų. Šių darinukų atsiradimą neretai sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV), kuris yra lytiniu keliu plintanti, užkrečiama infekcija. Šalinti šiuos darinius yra būtina, nes jie ne tik darko estetinę moters išvaizdą, bet ir linkę sparčiai plisti.

Ateroma išoriškai primena spuogą — sekretų sankaupas po odos gumbeliu. Užblokavus riebalinius latakus, išsiskiriantis sekretas neranda kelio per odą ir pradeda kauptis po epidermiu. Šie darinukai nėra perduodami lytiniu keliu. Priežastis – nepakankama higiena, plaukų folikulų pažeidimas depiliacijos metu, pernelyg aptempto apatinio trikotažo devėjimo pasekmė.

«InnMed» klinikoje genitalijų dariniai efektyviai šalinami el. koaguliatoriumi. Tai yra saugiausias, patogiausias ir efektyviausias metodas. Šis metodas padeda greitai atsikratyti papilomų, karpų ir ateromų ant lytinių organų, nepažeidžiant aplinkinių audinių.

Savarankiškas lytinių organų darinių šalinimas yra pavojingas gyvybei! Gydytojai ginekologai rekomenduoja kreiptis į specialistus ir saugiai, neskausmingai, per vieną vizitą pašalinti visus nepageidaujamus darinius lytinių organų srityje.
100%
rezultatas pasiekiamas naudojant el. koaguliatorių, visi dariniai gali būti pašalinti neskausmingai ir komfortiškai vieno vizito metu.
Profesionali, kokybiška ir rūpestinga nėštumo priežiūra

Profesionali, kokybiška ir rūpestinga nėštumo priežiūra

Patyrusių ir profesionalių gydytojų akušerių ginekologių paskirtis – užtikrinti saugų nėštumą ir sėkmingą vaisiaus išnešiojimą, gerą moters psichologinę ir fizinę savijautą. Ilgametę patirtį gimdymo skyriuje turinčios akušerės ginekologės atlieka išsamią vaisiaus echoskopiją, atidžiai analizuoja moters juntamus simptomus, skiria specializuotus NIPT tyrimus, rūpestingai konsultuoja ir stebi nėštumo eigą.
Nėštumo priežiūros paslaugą sudaro:
Nėštumo priežiūros paslaugą sudaro:
 • dėmesingos, rūpestingos ir profesionalios gydytojos akušerės ginekologės konsultacijos;
 • atidžios ir komfortiškos ginekologinės apžiūros;
 • specializuoti ir informatyvūs laboratoriniai tyrimai;
 • vaisiaus echoskopijos, greita reakcija į moters būklės pokyčius.
Prižiūrėdamos nėštumą, „InnMed“ klinikos gydytojos akušerės ginekologės rūpinasi Jūsų savijauta ir sveikata, vaisiaus vystymųsi ir būkle, teikia išsamias rekomendacijas ir greitai reaguoja į pakitusią Jūsų sveikatos būklę, kuruoja ir stebi, kad jaustumėtes saugiai, gerose ir patikimose specialistų rankose. Tegu stebuklingas laukimo periodas Jums būna lengvas ir malonus!
Makšties plastinės operacijos – labioplastika

Makšties plastinės operacijos – labioplastika

Makšties plastinės operacijos, lytinių lūpų plastinės operacijos moterims reikalingos ir naudingos, kai sukelia psichologinį ir fizinį diskomfortą: intymaus gyvenimo, higienos, neestetiškos išvaizdos problemas, sunkumus sportuojant. Poreikis tokioms estetinės ginekologijos plastinėms operacijoms neretai atsiranda po gimdymo traumų, būna įgimtos arba dėl natūralių amžiaus pokyčių.

Makšties, lytinių lūpų plastinė operacija (labiaplastika) — tai procedūra, skirta pakeisti lytinių lūpų formą bei dydį, koreguoti apimtį. Ši operacija padeda įgyti pasitikėjimo savimi, pagerinti seksualinio ir kasdienio gyvenimo kokybę, susigrąžinti komfortą ir patrauklumą.

Makšties, lytinių lūpų plastinės operacijos (labiaplastikos) pagalba galima pakoreguoti lytinių lūpų formą, dydį, ilgį, apimtį, pašalinti suglebusią odą ir asimetriją.

Efektyvus ir greitas ginekologinių, intymių moterų sveikatos problemų sprendimas

ginekologas InnMed
Išsami ir tiksli diagnostika
Efektyvūs gydymo metodai
Estetinės ginekologijos procedūros ir operacijos
Kokybiška ir kruopšti nėštumo priežiūra
Atidus, dėmesingas ir rūpestingas požiūris į pacientą, individualus ir veiksmingas gydymas

Gimdos kaklelio tyrimas gali išgelbėti Jūsų gyvybę

Mažiausiai vieną kartą per metus, kiekviena atsakinga ir savimi besirūpinanti moteris apsilanko pas gydytoją ginekologą išsamiam profilaktiniam ginekologiniam ištyrimui, kurio metu ypatingas dėmesys visuomet skiriamas atidžiai gimdos kaklelio apžiūrai. Gimdos kaklelio tyrimas skirtas ankstyvai vėžio diagnostikai, ketvirtai pagal dažnumą moterų piktybinei ligai, kuri prasideda netikėtai ir neišreiškia jokių aiškių simptomų.

 

Gimdos kaklelio vėžys vystosi dėl skirtingų priežasčių: reikšmingai nusilpus moters imunitetui, ankstyvo lytinio gyvenimo, nesaugių lytinių santykių, daugkartinės partnerių kaitos, keletos gimdymų, rūkymo, ilgalaikio kontraceptinių priemonių vartojimo ar lytiškai plintančių infekcijų (pvz. ŽPV). Nuo gimdos kaklelio vėžio apsaugotų moterų nėra, todėl ypatingai svarbu rūpintis savimi ir ne rečiau nei kartą per metus atlikti tyrimą dėl gimdos kaklelio vėžio.

 

Gimdos kaklelio tepinėlio paėmimas yra neskausminga ir saugi, kelių minučių trukmės procedūra, atliekama atsargiai ir kruopščiai praplečiant gimdos kaklelį skėtikliu ir smulkiu šepetėliu paimant mažą ląstelių mėginį nuo gimdos kaklelio paviršiaus. Tyrimas dėl gimdos kaklelio vėžio imamas bet kurią ne menstuacijų dieną (tačiau geriausia 10-20 ciklo diena). Svarbiausia, likus 2 dienoms iki gimdos kaklelio tyrimo nenaudoti jokių vaginalinių vaistų, kremų ar lubrikantų, likus 48 val. iki tyrimo rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių, nenaudoti tamponų.

 

Citologinis (PAP) tepinėlis tikrinamas laboratorijoje mikroskopu, ieškoma pakitusių ląstelių. Priklausomai nuo gauto onkocitologinio tepinėlio rezultatų, tas pats mėginys gali būti patikrintas ir nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV). Nustačius ŽPV, papildomai, atidesniam gimdos kaklelio tyrimui neretai paskiriama kolposkopija. Jos metu, ginekologui pastebėjus pakitusias ląsteles, gali būti pasiūlyta jas pašalinti kitos kolposkopijos metu.

 

Gimdos kaklelio tepinėlio tyrimą rekomenduojama atlikti reguliariai. Svarbu įsisąmoninti, kad anksti pastebėjus ikivėžinius gimdos kaklelio pokyčius yra daugybė būdų ir priemonių išsigydyti bei atsistatyti, užkertant kelią gyvybei pavojingam gimdos kaklelio vėžio vystymuisi.

Nėštumo planavimo
tyrimų programa

Tyrimų programą sudaro specializuotų tyrimų kompleksas:
 • CA 19-9 (kasos vėžio žymens), chlamydia trachomatis, neisseria gonorrhoeae tyrimai;
 • Mycoplasma genitalium, trichomonas vaginalis, hepatito B paviršinio antigeno tyrimas;
 • Hepatito C viruso antikūnai, ŽIV 1/2 ir 0 tipo antikūnų tyrimai, tyrimai sifilio diagnostikai;
 • Toksoplasma gondii IgG, raudoniukės viruso, citomegalo viruso, vėjaraupių viruso tyrimai;
 • Bendras kraujo tyrimas, geležies, feritino, folio rūgšties tyrimai.
 • Nėštumo planavimo tyrimo programa šiuo metu – 150 €
Tyrimu programa InnMed
Registracija konsultacijai
Moters hormonų tyrimo programa

Moters hormonų tyrimo programa

Tyrimo programa apima šiuos tyrimus:
 • SHBG (lytinius hormonus sujungiančio globulino), estradiolio, folitropino tyrimai;
 • Liutropino, testosterono, prolaktino, laisvo tiroksino tyrimai;
 • Laisvo tiroksino, tireotropinio hormono tyrimai;
 • Moters hormonų tyrimo programa šiuo metu – 72 €
Registracija tyrimams
Policistinio kiaušidžių sindromo tyrimo programa

Policistinio kiaušidžių sindromo tyrimo programa

Tyrimo programa apima šiuos tyrimus:
 • Folitropino, liutropino tyrimus;
 • SHBG (lytinius hormonus sujungiančio globulino), testosterono tyrimai;
 • Policistinio kiaušidžių sindromo ištyrimo programa šiuo metu tik 45 €
Registracija tyrimams echoskopija InnMed
Pasirūpinkite savo sveikata!

Išsamus kompleksinis ginekologinis ištyrimas – konsultacija ir apžiūra, echoskopija, laboratorinių tyrimų paskyrimas, diagnozės nustatymas ir gydymo paskyrimas tik 135 €
Ši mėnesį paslaugai taikoma nuolaida, nuo 08.01 iki 08.31, paslaugos kaina tik 115 €, tik su nuolaidos kodu „Rugpjūtis su InnMed“

Savaitgaliais prašome registruotis paliekant užklausą info@innmed.lt

Moterims būtina apsilankyti pas ginekologą mažiausiai 2 kartus per metus!
+370 700 50050
P.-Pn.: 8:00 – 20:00
Registruotis konsultacijai
geras ginekologas InnMed

Vieni geriausių Vilniaus ginekologų visada pasirengę Jums padėti

Mūsų gydytojai kiekvienais metais gilina savo žinias ir nuolat kelia kvalifikaciją
Mūsų gydytojai yra Europos ir tarptautinių ginekologus vienijančių organizacijų nariai
Mūsų gydytojai – patyrę specialistai, kiekvienam atvejui skiriantys visą savo dėmesį ir žinias
Gydytojai bendrauja su pacientais jiems suprantama kalba
Laima Saltanavičienė

Akušerė – ginekologė

Kiekvieną dieną padedame pacientėms susigrąžinti sveikatą, o
jos dėkoja mums ir dalinasi įspūdžiais

Marina

Laima Saltanavičienė tikrai nuostabi gydytoja! Jau 16 m. jai dėkinga.

30.07.2021
Dovile

Tik patys geriausi atsiliepimai apie šią nuostabią gydytoją – Laimą Saltanavičienę. Jos dėka turiu du džiaugsmelius.

20.07.2021
Jolanta

Tik geriausi atsiliepimai apie gydytoją Laimą Saltanavičienę.

28.07.2021
Eglė Žakienė

Laima Saltanavičienė labai šauni gydytoja. Prižiūrėjo mano abu nėštumus.

22.07.2021
Marija

Laima Saltanavičienė labai pozityvi gydytoja, rūpestinga ir palaikanti. Tik geriausi atsiliepimai ir padėka už priežiūrą nėštumo metu.

16.07.2021
Leva

I entrust my feminine health only to this clinic! They have the best doctors, along with very attentive and caring staff. I want to come back here again and again.

02.04.2021
Gintarė

Jau du kartus buvau pas ginekologą. Džiugina tai, kad turi daugybė modernios įrangos. Požiūris labai šiltas ir žmogiškas. Tyrimo rezultatus gavau tą pačią dieną ir nedelsiant buvo paskirtas gydymas. Viskas vyko operatyviai.

08.04.2021
Daina

Švaru, jauku, geranoriška. Čia yra mano įspūdžiai apie kliniką. Gydytojai kelia pasitikėjimą ir pagarbą!

01.05.2021
Saulė

Man atliko erozijos gydymą, skausmo praktiškai nebuvo, gydytojas dirbo operatyviai, reabilitaciniu laikotarpiu nuolat domėjosi sveikata ir teikė rekomendacijas. Problemos neliko, dėkoju jums!

17.05.2021

InnMed — inovatyvi medicinos klinika — mes žinome,
kaip padėti Jums išspręsti sveikatos problemas!

Statybininkų g. 1A – 102, LT-03205 Vilnius
Užsiregistruoti

Dažnai užduodami klausimai

Kada atliekamas gimdos kaklelio tyrimas?
Atsako Akušerė – ginekologė
Laima Saltanavičienė

Gimdos kaklelio tyrimas atliekamas lytinį gyvenimą pradėjusioms moterims, mažiausiai 1 kartą per metus, ne menstruacijų metu, geriausia 10-20 menstruacinio ciklo dieną, tačiau tiriama ir kitomis menstruacinio ciklo dienomis.

Per kiek laiko gaunami rezultatai po gimdos kaklelio tyrimo?
Atsako Akušerė – ginekologė
Laima Saltanavičienė

Gimdos kaklelio tyrimo rezultatus visada komentuoja gydytojas ginekologas pakartotinio vizito metu. Gimdos kaklelio tepinėlis laboratorijoje tiriamas iki 5 darbo dienų. Pastebėjus ląstelių pakitimą, tyrimas gilinamas ir tiriamas nuodugniau. Paprastai maksimalus tyrimo rezultato laukimo laikas 7 darbo dienos.

Gauti tyrimo rezultatai gali įpareigoti gydytoją ginekologą papildomai atlikti gimdos kaklelio apžiūrą kolposkopijos būdu. Tokiu atveju, rezultatas gaunamas iš karto, priimamas sprendimas dėl tolimesnio gydymo ar prevencijos.

Kaip pasireiškia gimdos kaklelio uždegimas?
Atsako Akušerė – ginekologė
Laima Saltanavičienė

Gimdos kaklelio uždegimas pavojingas tuo, kad neretai nesukelia jokių aiškių simptomų. Tik atlikus gimdos kaklelio gleivinės tepinėlio mikroskopinį tyrimą galima diagnozuoti problemą ir pradėti gydymą.

Jei gimdos kaklelio uždegimas ilgai nepastebėtas ir negydomas, palaipsniui ima ryškėti nemalonūs ir sveikatai pavojingi simptomai:

 • Kraujavimas iš makšties tarp mėnesinių ar menopauzės metu;
 • Dažnas ir skausmingas šlapinimasis;
 • Skausmingi lytiniai santykiai;
 • Gausios, neretai pūlingos, nemalonaus kvapo makšties išskyros.

Būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ginekologą, pastebėjus bent vieną iš išvardintų simptomų ir stabdyti ligos progresavimą.

Kokie yra pirmieji gimdos kaklelio vėžio simptomai?
Atsako Akušerė – ginekologė
Laima Saltanavičienė

Gimdos kaklelio vėžys klastinga ir pavojinga liga, ankstyvoje stadijoje, nepastebėta vystosi neišreikšdama jokių specifinių ligos simptomų.

Besivystant ligai, pirmieji gimdos kaklelio vėžio simptomai:

 • Skausmas lytinių santykių metu;
 • Gausios ir nemalonaus kvapo ir spalvos makšties išskyros;
 • Kraujavimas po lytinio akto;
 • Ilgesnės ir gausesnės nei įprasta mėnesinės;
 • Kraujavimas tarp mėnesinių;
 • Skausmas šlapinimosi metu;
 • Šlapinimosi ir tuštinimosi sutrikimai;
 • Dubens ir inkstų skausmai.
Gimdos kaklelio citologinis tyrimas – kas tai?
Atsako Akušerė – ginekologė
Laima Saltanavičienė

Gimdos kaklelio citologinis (PAP) tyrimas skystoje terpėje – tai mažu šepetėliu nuo gimdos kaklelio paimtas ląstelių tepinėlis, kuris patalpintas į buteliuką su fiksuojančia terpe siunčiamas į laboratorija išsamiam mikroskopiniam ištyrimui nuo gimdos kaklelio ląstelio pakitimų, neretai signalizuojančių apie gimdos kaklelio vėžį. Užfiksavus gimdos kaklelio tepinėlį išvengiama klaidų, pasakt gydytojų ginekologų, citologinis PAP tyrimas skystoje terpėje padeda nustatyti daugiau priešvėžinių gimdos kaklelio simptomų, yra tikslenis, kas reiškia, naudingesnis siekiant laiku diagnozuoti riziką ir imtis veiksmų siekiant išvengti pavojingos gimdos kaklelio vėžio ligos.