Hemorojaus gydymas lazeriu

Hemorojaus gydomo būdai priklauso nuo ligos laipsnio, todėl svarbu suvokti, kad į gydytoją proktologą reikėtų kreiptis vos pajutus pirmuosius hemorojaus simptomus. Kuo ilgiau delsiama, tuo didesnė tikimybė, kad lauks didesnės chirurginės intervencijos reikalaujanti operacija. Nors inovatyvūs chirurginiai hemorojaus gydymo metodai suteikia galimybę hemorojaus mazgus pašalinti greitai, neskausmingai ir išvengiant sunkios pooperacinės reabilitacijos trukmės, visgi šių intervencijų galima išvengti ir ligą sukontroliuoti pradinėje hemorojaus atsiradimo stadijoje. Hemorojaus gydymo lazeriu kaina taip pat priklauso nuo ligos stadijos.

Hemorojaus gydymas lazeriu (lazerinė hemoroidektomija) paprastai skiriamas siekiant pašalinti I–III laipsnio hemorojinius mazgus. Esant IV laipsnio mazgams, kai jie nėra stipriai iškritę į išorę, įvertinus paciento būklę, taip pat gali būti atlikta lazerinė hemoroidektomija.

Prieš paskirdamas hemorojaus gydymo lazeriu Vilniuje operaciją gydytojas chirurgas proktologas atlieka diagnostinius tyrimus: anoskopiją, rektoskopiją, bei specializuotus kraujo tyrimus, siekdamas maksimaliai išvengti galimų komplikacijų.

 • Jei norite sužinoti plačiau, kas yra proktologinė apžiūra, kaip ji atliekama ir kaip pasiruošti rektoskopijai, spauskite šią -> nuorodą.

Hemorojaus gydymas priklauso nuo hemorojaus laipsnio

Kaip atliekama hemorojaus operacija

Priklausomai nuo paciento sveikatos būklės, amžiaus, gretutinių ligų ir hemorojaus laipsnio, lazerinė hemorojaus operacija atliekama vietinėje, dalinėje arba bendrinėje nejautroje. Šios operacijos metu pacientas skausmo nejunta, o procedūra trunka vos 30–40 min.

Medicinos klinikoje „InnMed“ naudojamas vienas naujausių Izraelio medicininės įrangos gamintojų lazerių „Neo Laser 1470“. Kartu su šviesolaidiniu zondu „Infinite Ring“ šis derinys laikomas tikru proveržiu lazeriniame hemorojaus gydyme. Naudojant „Infinite Ring“ energija unikaliai paskirstoma daugiažiede cilindrine emisija, kas užtikrina švelnesnį ir tolygų energijos poveikį į audinius, o kartu mažesnę galimų komplikacijų tikimybę bei greitesnį gijimą.

Lazerinės hemoroidektomijos metu lazerine styga yra punktuojamas kiekvienas hemorojinis mazgas. Lazerio spinduliai išgarina hemorojinio mazgo vidinius skysčius, aplinkiniai hemorojinio mazgo audiniai lieka nepaliesti, sveiki, tiesiosios žarnos gleivinė – nepažeista.

Po lazerinės hemorojaus operacijos pacientas keletą valandų stebimas pooperacinėje palatoje ir gali atsistoti, vaikščioti bei vykti namo. Naudojant šį pažangų lazerį, ženkliai supaprastinamas ir pagreitinamas pooperacinis atsistatymo periodas, kuris dažniausiai yra neskausmingas ir lydimas nežymaus tempimo išangės srityje. Paprastai pacientų savijauta po hemorojaus operacijos yra gera  – dirbantys ne fizinį darbą, jau sekančią dieną dirba biure, o pilnas atsistatymas trunka 1–2 savaites.

Lazerinė hemoroidektomija

Atliekama naujausios kartos lazeriu „Neo Laser“ su „Infinite Ring“ šviesolaidiniu zondu

 • Procedūra nereikalauja didelių pjūvių – tai minimalios invazijos reikalaujanti operacija
 • Nesudaro žaizdų
 • Operacijos metu ir po jos nėra didelio skausmo, o kartais pasireiškiantis silpnas skausmas kontroliuojamas geriamais nuskausminamaisiais
 • Neretai atliekant procedūrą nebūtina bendrinė anestezija
 • Operacija trunka vos 30 min.
 • Didelė dalis pacientų po operacijos neturi jokių nepageidaujamų simptomų
 • Iš karto po operacijos pacientai gali atsistoti, vaikščioti ir sugrįžti namo
 • Pooperacinis atsistatymo laikotarpis yra trumpas, o gijimas greitas
 • Laikantis visų gydytojo proktologo rekomendacijų, komplikacijų tikimybė gana maža
 • Moksliniai tyrimai rodo, kad ligos pasikartojimo tikimybė yra labai maža

Pasirodę hemorojaus simptomai – ženklas nedelsiant reaguoti

Pastebėjus pirmuosius hemorojaus simptomus rekomenduojama nepradėti savarankiško gydymosi, pasitelkiant liaudiškas priemones, nekompetentingus patarimus ir internetines rekomendacijas.

Atsakinga ir teisinga savo atžvilgiu būtų iš karto kreiptis į šios srities ligas gydantį specialistą – gydytoją proktologą (koloproktologą)Vizito pas gydytoją proktologą metu sužinosite konkrečią savo diagnozę, nes panašius simptomus išreiškia ne tik hemorojaus liga. Tiksli diagnozė yra pagrindas, kuriuo remdamasis proktologas paskirs kryptingą, individualiai Jūsų atvejui pritaikytą gydymą.

Įvykdę proktologo rekomendacijas nepamirškite sugrįžti pas specialistą pakartotiniam vizitui. Tokie veiksmai padės kontroliuoti sveikimo procesą.