Lytiškai plintančių ligų tyrimas ir gydymas
Lytiškai plintančios ligos (LPL) įprastai plinta nesaugių lytinių santykių metu. LPL yra pavojingos, gana sparčiai progresuoja ir kelia pavojų sveikatai. Laiku negydydamos LPL moterys ne tik kenkia sau, bet ir tampa nešiotojomis – užkratas virsta infekcijos šaltiniu kitiems žmonėms. Kreipiantis į ginekologą laiku, atliekami LPL tyrimai ir dauguma ligų sėkmingai ir greitai išgydomos.
LPL tyrimas
LPL tyrimai (dar vadinami lytiškai plintančių infekcijų arba venerinių ligų tyrimai) atliekami atvykus konsultacijai pas gydytoją ginekologą, ieškomos 7 lytiškai plintančios ligos. Tyrimo metu nustatomi dažniausiai sukėlėjai: Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum, Mycoplasma hominis, Mycoplasma genitalium, Neisseria gonorrheae, Trichomonas vaginalis.
Dažniausios LPL ligos yra sifilis, chlamidiozė, gonorėja, genitalijų pūslelinė (herpis), trichomonozė.
Lytiškai plintančių ligų gydymas
Neretai moterų lytinių organų infekcinės ligos kyla dėl nesaugaus lytinio akto. Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį, kad ŽPV, chlamidiozė, trichomonozė ir lytinių organų pūslelinė gali turėti ilgalaikių nemalonių ir sveikatai pavojingų pasekmių. Infekcinės ligos yra užkrečiamos, linkusios plisti ir provokuoti kitus sveikatos sutrikimus. Gydytojai akušeriai ginekologai vienbalsiai rekomenduoja pastebėjus nerimą keliančius simptomus nedelsti ir kreiptis pagalbos laiku, kad būtų atlikti lytiškai plintančių ligų tyrimai.
Infekcinių ligų simptomai, kuriuos pastebėjus būtina skubėti pas gydytoją ginekologą
- Gausios, nemalonaus kvapo išskyros iš makšties
- Niežulys lytinių organų srityje, bėrimas, papilomų, karpų atsiradimas
- Skausmingas šlapinimasis
- Pilvo ar dubens skausmas
- Diskomfortas ar deginimo pojūtis lytinio akto metu
Infekcines ligas būtina gydyti, siekiant užkirsti kelią ligų progresavimui bei plitimui. Negydomos infekcijos gali sukelti komplikacijų, paveikti moters reprodukcinę funkciją bei sukelti persileidimą ar priešlaikinį gimdymą.
Jei įtariate, kad galėjote užsikrėsti LPL arba jau pasireiškė bent vienas iš išvardintų simptomų, susilaikykite nuo lytinių santykių ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad būtų atlikti lytiškai plintančios ligos tyrimai.
Svarbu žinoti, kad lytiškai plintančios ligos gydymas bus sėkmingas, kai gydymo kursą praeis abu lytiniai partneriai tuo pačiu metu.