Nepiktybinių darinių šalinimas

Kondilomos, papilomos ar karpos – tai žmogaus papilomos viruso sukeliamos ligos padariniai, kai formuojasi baltos, pilkšvos spalvos suragėję mazgeliai, papulės. Nors darinukai paprastai nėra skausmingi, jie pacientams kelią didelį estetinį diskomfortą ir negydomi gali išplisti į kitas kūno vietas, užkrėsti artimuosius.
Papilomoms (minkštosioms fibromoms) būdingas plitimas pažastyse, kaklo, kelių srityse, intymiose kūno vietose, po krūtine. Nors papilomos yra nepiktybiniai dariniai ir nekelia grėsmės sveikatai, jie darko estetinę žmogaus išvaizdą ir neretai tampa kompleksų atsiradimo šaltiniu.
Seborėjinės keratozės – taip pat yra gerybiniai dariniai, kurie paprastai siejami su odos senėjimo požymiu. Palikti vystytis dariniai ilgainiui reikšmingai tamsėja iki tamsiai rudos spalvos. Netyčia traumavus, keratozės kraujuoja, kas kelia uždegimų atsiradimo riziką.
Ypatingą dėmesį būtina atkreipti į aktininę keratozę, kuri yra laikoma ikinavikine liga, pasireiškiančia hiperkeratoziniais bėrimais. Nekontroliuojama ir negydoma liga gali transformuotis į plokščių ląstelių karcinomą – odos vėžį.
Nepageidaujami odos dariniai šalinami elektrochirurginiu metodu:
 
  • elektrochirurginis peilis suteikia galimybę pašalinti darinius selektyviai;
  • pašalinami tik pakenkti audiniai, nepažeidžiant sveikųjų audinių;
  • procedūra nesukelia kraujavimo;
  • prieš procedūrą gali būti atliktas vietinis nuskausminimas;
  • tai minimalios invazijos procedūra, po kurios iš karto galima grįžti prie įprastų kasdienių veiklų.

Lipomas ir ateromas pagal gydytojo dermatologo rekomendaciją gali pašalinti gydytojai chirurgai arba plastinės chirurgijos gydytojai.

Savarankiškas darinių šalinimas yra pavojingas gyvybei! Gydytojai dermatovenerologai rekomenduoja kreiptis į specialistus ir saugiai, per vieną vizitą pašalinti visus nepageidaujamus darinius.

Dermatovenerologas – specialistas, į kurį galite kreiptis dėl įvairių odos infekcijų, alerginių reakcijų, odos pokyčių ir pažeidimų.

Kitos dermatovenerologijos paslaugos

Vieni iš geriausių Vilniuje – gydytojai dermatologai visada pasirengę Jums padėti!

Mūsų dermatovenerologai – kiekvienam pacientui skiria visą savo dėmesį ir žinias, rūpinasi ir prižiūri sveikimo procesą

Gydyojai dermatologai – atlieka išsamią sveikatos diagnostiką ir taiko efektyvius gydymo metodus

Mūsų dermatologai – profesionaliai ir saugiai skiria medikamentinį, atlieka procedūrinį bei chirurginį gydymą

Gydytojai dermatovenerologai – stengiasi padėti kiekvienam pacientui ir greičiau išspręsti sveikatos problemą tinkamiausiu būdu