Skydliaukės echoskopija

Nedidelė liauka, skydliaukė, esanti priekinėje kaklo dalyje, gamina visą medžiagų apykaitą reguliuojančius hormonus, tad nepriekaištinga jos veikla ypač svarbi. Skydliaukė rūpinasi širdies ir kraujagyslių, nervų sistemų veiklomis, reguliuoja cholesterolio lygį, taip pat yra atsakinga už inkstų, žarnyno veiklą, net odos būklę.

Būtent todėl skydliaukės echoskopija turėtų būti atliekama profilaktiškai bent kartą per metus, o pajutus sutrikusios skydliaukės simptomus būtina nedelsiant kreiptis į gydytojus specialistus.

Profilaktika svarbi dėl to, kad dauguma simptomų, pranešančių apie skydliaukės sutrikimus, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visai nereikšmingi. Pavyzdžiui, net sunkumas susikaupti ar sausėjantys ir lūžinėjantys nagai gali signalizuoti apie netinkamai veikiančią skydliaukę. Profilaktinė skydliaukės echoskopija padėtų užbėgti už akių rimtiems sveikatos sutrikimams.

Skydliaukės echoskopija Vilniuje, klinikoje „InnMed“, atliekama naujausia ir tikslia diagnostine įranga. Echoskopija atliekama greitai ir paprastai, ultragarso spinduliai yra nekenksmingi ir neturi jokio pašalinio poveikio, todėl ultragarso tyrimus galima atlikti neribotai ir taip dažnai, kaip tik reikia ir rekomenduoja jūsų gydytojai.

Priklausomai nuo to, kiek planuojama tirti organų, kinta ir skydliaukės echoskopijos kaina. Vieno vizito metu gali būti tiriama tik skydliaukė, tačiau galima kartu atlikti echoskopiją ir seilių liaukoms ar kaklo limfmazgiams.

Ką parodo skydliaukės echoskopija?

Skydliaukės echoskopijaVilniuje dažniausiai atliekama siekiant diagnozuoti ligas, pavyzdžiui, gerybinius mazgus ar vėžinius susirgimus. Tačiau vis dažniau šį tyrimą atvykstama pasidaryti profilaktiškai, kadangi taip šeimos gydytojas gali matyti gerokai platesnį savo paciento būklės paveikslą. Kas daro skydliaukės echoskopiją? Šį tyrimą atlieka patyrę gydytojai echoskopuotojai, kurių įgūdžiai ir žinios, pasitelkus pažangią ultragarsinę įrangą, suteikia galimybę atlikti išsamų skydliaukės ištyrimą, įvertinant skydliaukės struktūrą, kontūrus, pastebėti mazgelių užuomazgas, pakitusį skydliaukės dydį.

Skydliaukės echoskopija padeda laiku diagnozuoti

  • skydliaukės audinių uždegiminių procesų pradžią
  • skydliaukės dydžio pokyčius
  • skydliaukės mazgų, cistų ir navikų užuomazgas
  • sutrikusią skydliaukės kraujotaką
  • limfmazgių uždegimą
  • nustatyti juntamo nerimo, dirglumo, staigios nuotaikų kaitos, prislėgtos nuotaikos šaltinį
  • didėjančios kūno masės, mažėjančios kūno masės, pastebimai greitai kintančio svorio priežastį

Skydliaukės echoskopija suteikia galimybę laiku pastebėti ir diagnozuoti skydliaukės adenomą, tiroiditą, gerybinius ir piktybinius navikus, jų užuomazgas, dvi pagrindines skydliaukės ligas – hipotirozę ir hipertirozę, kai skydliaukė gamina per mažai arba per daug hormonų.

Skydliaukės echoskopija: pasiruošimas tyrimui

Skydliaukės echoskopija yra ypač paprastas, iki pusvalandžio trunkantis tyrimas. Skirtingai nuo pilvo organų, skydliaukės echoskopijai nereikia ruoštis iš anksto. Ar galima valgyti prieš skydliaukės echoskopiją? Taip, galima laikytis įprastos dienos rutinos ir tikrai nėra būtina tyrimą atlikti ryte, nevalgius, kaip dažnai esame įpratę ruoštis kraujo tyrimams.

Tyrimo rezultatai gaunami iškart po procedūros, tad nebūtina klinikoje apsilankyti dar kartą vien tam, kad išgirstumėte gydytojo padarytas išvadas. Viską atliksime vieno vizito metu!