EREKCIJOS SUTRIKIMO PROBLEMA IR GYDYMO GALIMYBĖS

Erekcijos sutrikimas – kas tai yra?

Erekcijos sutrikimai (kitaip – erekcijos disfunkcija) – tai gana dažnas sveikatos sutrikimas, kai į varpą nepriteka pakankamai kraujo ir lytinio susijaudinimo metu nepasiekiama erekcija arba yra nepalaikomas sėkmingiems lytiniams santykiams būtinas varpos standumas (silpna erekcija).

Kaip dėl erekcijos sutrikimo jaučiasi vyrai?

Gydytojai urologai pastebi, kad vyrai neretai linkę problemą ignoruoti, gydymą atidėlioti, jaučia suasmenintą diskomfortą ir konsultacijos metu labai nedrąsiai atskleidžia patiriantys erekcijos sutrikimus lytiniu santykiu metu.

Šią problemą vyrai linkę sieti su savo asmeninėmis savybėmis, kas ilgainiui lemia žemą savivertą, emocinę įtampą, atsiranda lytinių santykių baimė, jų vengimas, nepilnavertiškumo ir gėdos jausmas. Gydytojai urologai vienbalsiai pabrėžia – šis sveikatos sutrikimas yra įprastas, gana dažnas, paprastai organinės kilmės ir niekaip nesietinas su vyro nepilnavertiškumu ar silpnumu. Įsidemėtina, kad apie tai su gydytoju urologu rekomenduojama kalbėti drąsiai ir užtikrintai, išsamiai atskleisti patiriamus pojūčius ir būtinai laiku pradėti spręsti erekcijos sutrikimą su specialisto priežiūra, neleisti erekcijos sutrikimui vystytis ir kelti diskomfortą asmeniniame gyvenime.

Kokios erekcijos sutrikimų priežastys?

Erekcija sutrinka nepriklausomai nuo amžiaus, pasireiškia tiek jauniems, tiek vidutinio amžiaus sulaukusiems, tiek vyresnio amžiaus vyrams. Erekcijos sutrikimui pasireikšti įtakos turi:

 • ankstyva lytinio gyvenimo pradžia;
 • dažna lytinių partnerių kaita;
 • lytiškai plintančios ir infekcinės ligos;
 • negydomi prostatos uždegimai, kiti lytinių organų srities uždegimai;
 • dažnas ar nesaikingas alkoholio vartojimas;
 • rūkymas ar psichotropinių medžiagų vartojimas;
 • nuolatinis ir/ar psichologinis nuovargis;
 • viršsvoris ir nepilnavertė mityba.

Kokie požymiai nurodo, kad vystosi erekcijos sutrikimas?

Paprastai erekcija sutrinka netikėtai, pirmus kartus sutrikimas pasireiškia silpnai ir gali ypatingai neatkreipti vyro dėmesio. Ilgainiui nesprendžiama problema vystosi, erekcija sutrinka dažniau, simptomai aiškiai išreikšti, atkreipia vyro dėmesį ir sukelia nerimą.

Pastebimi tokie sutrikusios erekcijos simptomai:

 • iš ryto varpa sustandėja silpniau ir trumpiau nei įprastai;
 • prieš lytinį aktą varpa sustandėja nepakankamai;
 • prieš lytinį aktą erekcija staiga susilpnėja arba dingsta;
 • lytinio akto metu susilpnėja varpos standumas arba erekcija dingsta;
 • nepavyksta pabaigti lytinio akto;
 • dažni priešlaikinės ejakuliacijos atvejai;
 • varpa visai nesustandėja ir erekcija nepasireiškia.

Kokie erekcijos sutrikimo gydymo būdai ir galimybės?

Norint išspręsti erekcijos sutrikimo problemą, pirmiausia svarbu diagnozuoti sutrikimą sukėlusias priežastis. Konsultacijos pas gydytoją urologą metu rekomenduojama papasakoti apie visus juntamus simptomus ir kuo išsamiau atsakyti į gydytojo urologo klausimus. Konsultacijos metu atliekami išsamūs diagnostiniai tyrimai: urologinės srities ultragarsinis tyrimas (echoskopija), varpos jautrumo tyrimas (biotensiometrija), atliekami specializuoti kraujo tyrimai, tokiu būdu įvertinama sveikatos būklė ir išaiškinamos priežastys įtakojusios erekcijos sutrikimo atsiradimą.

Individualus medikamentinis gydymo planas

Erekcijos sutrikimui gydyti naudojami vaistai praktiškai neturi šalutinio poveikio. Konkretų preparatą ir jo vartojimo kiekį gydytojas urologas parenka kiekvienam pacientui individualiai. Priklausomai nuo atliktų diagnostinių tyrimų rezultatų sudaroma medikamentinio gydymo schema ir vaistų vartojimo trukmė. Tai tradicinis erekcijos sutrikimų gydymo būdas, paprastai efektyvus ir ilgainiui išsprendžiantis nemalonų sveikatos sutrikimą. Gydantis medikamentiniu būdų svarbų vaidmenį atlieka ryšio su gydytoju urologu palaikymas, gydymo eigos priežiūra, nepiktnaudžiavimas vaistais ir savigydos atsisakymas.

Injekcinis erekcijos sutrikimo gydymo būdas

Injekcijomis erekcijos sutrikimai gydomi atvejais, kai medikamentinis gydymas yra per silpnas arba neveiksmingas. Šis būdas yra derinamas su medikametinių preparatų vartojimu arba gydytojo urologo paskiriamas atskirai nuo kitų gydymo metodų. Specializuotas vaistinės kilmės, vardinis preparatas užsakomas InnMed klinikoje ir suleidžiamas gydytojo urologo procedūriniame kabinete į tiksliai numatytus varpos taškus. Injekcijos nėra reikšmingai skausmingos, jų poveikis pasireiškia kelių valandų bėgyje. Injekciniais erekcijos sutrikimų preparatais nepatartina naudotis savarankiškai.

Pažangus ir inovatyvus erekcijos sutrikimų gydymo būdas – žemo dažnio stimuliacinė terapinė procedūra

Specializuoto, medicininio, erekcijos sutrikimo gydymo įrenginio paskirtis – iš esmės išspręsti erekcijos sutrikimo problemą. Šis Izraelio, inovatyvios medicinos įrangos gamintojų, įrenginys paremtas žemo dažnio elektros bangų stimuliacija tiksliuose lytinių organų taškuose. Stimuliacinė žemo dažnio bangų terapija yra neinvazinė, neskausminga, pacientams komfortiška, atliekama InnMed gydytojo urologo procedūriniame kabinete ir trunka 30-40 min. Visą gydymo kursą sudaro 4 gydymo terapijos seansai, po kurių ilgainiui pamirštama erekcijos sutrikimo problema.

Erekcijos sutrikimo gydymo terapija paremta esamų kraujagyslių praplėtimu ir kraujagyslinę lytinių organų sistemą veikia gydomuoju poveikiu. Skatinamas naujų kraujagyslių susikūrimas, praplečiant esamas kraujagysles palengvinamas kraujo pritekėjimas į varpą, kas palankiai veikia erekciją, ją stabilizuoja lytinio akto metu.

Tarptautinė urologų asociacija erekcijos sutrikimų gydymą žemo dažnio el. bangų stimuliacine terapija pripažįsta vienu efektyviausių gydymo metodu. Efektyvumas neretai siekia 89%, daugiau nei 79% pacientų visiškai išnyko erekcijos sutrikimo problema.

Ypatingai sudėtingais atvejais žemo dažnio el. bangų stimuliacinė terapija derinama su medikamentiniu gydymo planu ar injekciniu erekcijos sutrikimų gydymo metodu. Svarbu įsidemėti, erekcijos sutrikimų problema – nepraeina savaime. Geriausią, individualiam atvejui tinkamiausią sprendimą parenka gydytojai urologai, urologinės srities ekspertai. Kiekvienai sveikatos problemai yra tinkamas sprendimas, svarbu nedelsti ir kreiptis į kvalifikuotus specialistus, drąsiai ir tinkamu laiku.