Diupitreno kontraktūra (pritraukti pirštai)

Dupuytreno kontraktūra yra plaštakos ligos forma, pasireiškianti pritrauktų pirštų, pirštų sukietėjimais ir gumbeliais delne. Tai yra viena iš dažniausiai pasitaikančių plaštakos ligų, ir vyrai virš 40 metų yra labiausiai linkę sirgti šia liga. Atidėjus gydymą, gali kilti sąnarių sustingimas, o tai padaro gydymą sudėtingesnį.

Operacinis gydymas yra rekomenduojamas, kai pacientui sunku padėti delną ant lygaus paviršiaus ir neįmanoma ištiesti pirštų. Operacija atliekama taikant vietinę nejautrą.  Pacientas gali grįžti namo jau tą pačią dieną. Pooperacinis laikotarpis reikalauja žaizdos priežiūros. Siūlės pašalinamos po 12-14 dienų. Fizinį darbą dirbantys žmonės gali grįžti į darbą maždaug po 3 savaičių.

Prieš operaciją svarbu pasikonsultuoti su gydytoju, kuris suteiks išsamią informaciją apie operaciją. Tai svarbus žingsnis, nes ankstyvas gydymas gali pagerinti rezultatus ir sumažinti komplikacijų riziką.

Mūsų Medicinos klinikoje InnMed patyrę specialistai atlieka šią procedūrą su aukščiausiu profesionalumu ir rūpinasi pacientų gerove bei greitu atsigavimu. Pasitikėkite mūsų komanda ir atsikratykite plaštakos negalavimų!

Tegu Jūsų svajonę padeda įgyvendinti patikimi, patyrę, profesionalūs plastikos chirurgai!

 

Diupitreno kontraktūra – plaštakos defektas, pasižymintis neišsitiesiančiais, pritrauktais prie delno pirštais. Paprastai tariant, tai yra būklė, kai rankos pirštai susilenkia delno link ir negali pilnai atsitiesti į savo pradinę padėtį. Diupitreno kontraktūra gali būti ūminis (staiga išsivystęs) arba lėtinis (po truputį išsivystantis) sveikatos sutrikimas. Dažniausiai su šia liga susiduria 40-mečiai ar kiek vyresni vyrai. Diupitreno kontraktūrai yra būdingos trys stadijos, kurios pasireiškia skirtingais simptomais. Kai liga progresuoja ir pirštų nebeįmanoma ištiesti – būtinas šio defekto gydymas, kuris yra atliekamas tik chirurginiu būdu.

Kokiais simptomais pasižymi dupuytreno kontraktūra?

Nors kartais diupitreno kontraktūra yra ūminis sveikatos sutrikimas, tačiau dažniausiai šis defektas vystosi iš lėto. Pirmasis simptomas, įspėjantis apie diupitreno kontraktūros atsiradimą – standus, mažas gumbelis delne. Dažniausiai atsiradęs gumbas nėra skausmingas, tačiau kartais jis sukelia nedidelį diskomoforto pojūtį.

Vystantis šiam plaštakos defektui, kartais gali pasireikšti vos juntamas diskomforto pojūtis tiesiant arba lenkiant vieną ar kitą pirštą. Ligai progresuojant, pirštų ištiesimas ir sulenkimas ilgainiui tampa vis skausmingesne ir daugiau pastangų reikalaujančia užduotimi. Dar vėliau – pirštų ištiesimas ir sulenkimas gal tapt neįveikiamu iššūkiu net ir naudojantis kitos rankos ar aplinkinių pagalba.

Dupuytreno kontraktūra: gydymas

Vienintelis efektyvus diupitreno kontraktūros gydymas – chirurginė operacija. Norint visapusiškai atkurti pirštų funkcionalumą, po operacijos pacientui neretai taikomas ir kineziterapinis gydymas ar kitos, reabilitacinio pobūdžio procedūros. Visgi, patį defektą įmanoma pašalinti tik chirurginiu būdu, atliekant diupitreno kontraktūros operaciją.

Dupuytreno kontraktūra: operacija ir jos eiga

Atliekant diupitreno kontraktūros operaciją dažniausiai yra taikoma vietinė nejautra. Tai reiškia, jog operacijos metu nuskausminama tik operuojama ranka. Operacijos metu, atsižvelgiant į pažeistų audinių išsidėstymą, daromi pjūviai pirštų ir delno srityse, pašalinami defektą sukėlę pakitimai ir sugrąžinamos normalios plaštakos funkcijos.

Dupuytreno kontraktūra: pooperacinis laikotarpis

Pacientas namo grįžti gali tą pačią arba kitą dieną po operacijos atlikimo. Po kelių savaičių pacientas vėl turi atvykti į gydymo įstaigą, tam, kad būtų pašalinti siūlai. Į normalų gyvenimo ritmą pacientas gali sugrįžti, po operacijos praėjus maždaug 3 savaitėms. Iki to laiko pacientas turėtų atidžiais prižiūrėti operuotą ranką ir vengti bet kokio fizinio krūvio. Norint greičiau atkurti pirminį pirštų funkcionalumą, pacientui derėtų apsilankyti pas kineziterapeutą ir reguliariai atlikti gydytojo rekomenduotus kineziterapinius pratimus.

Kitos plastinės chirurgijos paslaugos

Vieni geriausių Vilniaus plastinės — rekonstrukcinės chirurgijos gydytojų visada pasirengę Jums padėti!

Mūsų gydytojai kiekvienais metais gilina savo žinias ir nuolat kelia kvalifikaciją

Gydytojai yra plastinės-rekonstrukcijos chirurgijos gydytojus vienijančios asociacijos nariai

Mūsų gydytojai – patyrę specialistai, kiekvienam atvejui skiriantys visą savo dėmesį ir žinias

Gydytojai bendrauja su pacientais jiems suprantama kalba