Histologinis tyrimas

Kas yra histologinis tyrimas? Šis tyrimo metodas atlieka labai svarbią misiją diagnozuojant vėžinius susirgimus, taip pat tiriant kitus organizme vykstančius patologinius procesus. Čia gelbsti histologija – biologijos sritis, nagrinėjanti audinių mikroskopinę sandarą. Tyrimui mikroskopu atlikti reikalingas norimos tirti vietos audinio gabalėlis, tad iš patologinio židinio atliekama biopsija.

Būtent ginekologiniai tyrimai ir sudaro bene didžiausią dalį visų atliekamų histologinių tyrimų: tiriami gimdos kakleliai, gimdos ir kiaušidžių augliai, cistos, gimdos gleivinė.

Histologiniai tyrimai padeda diagnozuoti sudėtingas ligas

Iš patologinio židinio arba aplink jį (gali būti reikalingi ir sveiki audiniai palyginimui) paimta medžiaga tiriama per mikroskopą. Kadangi ypač dažni ginekologiniai histologiniai tyrimai, laboratorijose po mikroskopu dažniausiai nugula gimdos kaklelio gabalėliai, gimdos ir kiaušidžių augliai, cistos, taip pat gali būti skiriamas histologinis tyrimas po abrazijos (kai dėl nesiliovusio kraujavimo pašalinta gimdos gleivinė).

Kiek trunka histologinis tyrimas

Histologinis tyrimas atliekamas ypač nuodugniai, todėl neįmanoma iš anksto numatyti jo trukmės. Kadangi tyrimas susideda iš kelių dalių, t. y. pirmiausia atliekama biopsija, tuomet audinys siunčiamas į laboratoriją ištyrimui, viskas priklauso nuo daugelio aspektų. Koks organas tiriamas, kokio audinio mėginys paimtas, ką reikia ištirti, taip pat – kokios priežastys lėmė sprendimą atlikti histologinį tyrimą.

Histologinio tyrimo atsakymas

Kiek laiko reikia laukti biopsijos atsakymo? Kaip ir tyrimo atlikimo trukmė, taip ir atsakymas priklauso nuo tų pačių faktorių: tiriamo organo ir audinio. Kiekvienam pacientui skiriame individualų dėmesį, tad galite būti užtikrinti, jog atsakymą apie atliktą tyrimą pateiksime po kruopščios ir tikslios diagnostikos.

Tyrimo rezultatus su gydytoju aptarsite pakartotinio vizito metu, tad gausite išsamius atsakymus į visus kylančius klausimus ir, esant poreikiui, suplanuosite efektyvų gydymą.

Profesionalią, komfortišką ir greitą pagalbą Jums teikia supratingi ir jautrūs moterims ginekologai

Kitos ginekologijos paslaugos

Vieni iš geriausių Vilniuje – gydytojai ginekologai, visada pasirengę Jums padėti!

Mūsų ginekologai – kiekvienam pacientui skiria visą savo dėmesį ir žinias, rūpinasi ir prižiūri sveikimo procesą

Gydyojai ginekologai – atlieka išsamią sveikatos diagnostiką ir taiko efektyvius gydymo metodus

Mūsų ginekologai – profesionaliai ir saugiai skiria medikamentinį, atlieka procedūrinį bei chirurginį gydymą

Gydytojai ginekologai – stengiasi padėti kiekvienam pacientui ir greičiau išspręsti sveikatos problemą tinkamiausiu būdu