Išsiplėtusių kojų venų gydymas

Išsiplėtusių kojų venų gydymas
Išsiplėtusios kojų venos (kojų venų varikozė) sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį, estetinį diskomfortą. Dėl sutrikusios kraujotakos ir kraujo užsilaikymo, žmonės jaučia kojų sunkumą, skausmą, vargsta dėl pasikartojančio mėšlungio, nuovargio ir kojų tinimo. Kartu, išryškėjusiomis kraujagyslėmis padengtos kojos verčia moteris slėpti kojų odą net ir šilčiausiu metų laiku, kas sukelia papildomą diskomfortą ir formuoja atitinkamus kompleksus.

Kreipdamiesi į kraujagyslių chirurgą dėl venų varikozės:

 • Išsamiai pasikonsultuosite su kvalifikuotų angiochirurgu;
 • Atliksite individualiai paskirtus laboratorinius tyrimus;
 • Jums bus atlikta išsami ir tiksli echoskopija;
 • Jums bus išaiškinta sveikatos būklė, aptartos rizikos ir skirtas individualus gydymas bei suteiktos reikšmingos rekomendacijos.

Būtina įsidemėti, kad nesprendžiama problema linkusi progresuoti. Išsiplėtusios venos savaime nesusitraukia, pažeistas venos segmentas plėsis, o kartu didės bei dažniau kartosis nepageidaujami venų varikozės simptomai.

Išsiplėtusių venų gydymo tikslas – nukreipti kraujo tekėjimą kitomis venomis ir pašalinti išsiplėtusias venas saugiu ir neskausmingu būdu. Išspręsti šią sveikatos problemą galima invaziniu ir neinvaziniu būdu, tačiau sprendimas priimamas ir rekomendacijos suteikiamos tik atlikus išsamų dvigubą ultragarsinį skenavimą ir įvertinus venų fizinę būklę, identifikavus pažeistus segmentus.

Išsiplėtusių venų (venų varikozės) gydymas lazeriu
Vienas pažangiausių venų varikozės gydymo metodu – pasilekiant naujos kartos lazerį. Lazerinis išsiplėtusių venų gydymas atliekamas kateteriu kruopščiai įkišant instrumentą per žemiausią venos pažeidimo tašką ir kontroliuojant ultragarsu, lazerio spindulių šiluma sutraukiant išsiplėtusią veną. Išsiplėtusi vena užanka, o kraujas automatiškai nukreipiamas tekėti per kitas sveikas venas.

Gijimo laikotarpiu operuotos venos segmentas sunyksta ir tampa nematomas, virsta jungiamuoju audiniu. Pooperacinė reabilitacija nereikalinga, laikantis angiochirurgo rekomendacijų pacientas yra darbingas ir gali gyventi įprastą gyvenimą.


Išsiplėtusių venų gydymo lazeriu privalumai:

 • Tai minimalios invazijos reikalaujantis metodas, minimali audinių traumavimo tikimybė;
  Minimalūs randai, kraujosrūvos ir patinimai;
  Procedūra greita, trunkanti 10-30 min.;
 • Gydymas yra neskausmingas;
 • Atliekant lazerinį gydymą pakankama vietinė nejautra;
 • Pacientai tą pačią dieną sugrįžta namo ir palaipsniui grįžta prie įprasto gyvenimo (gali vaikščioti, būti darbingi).

Atlikus venų varikozės gydymą lazeriu, kraujagyslių chirurgo paskirtą laikotarpį rekomenduojama devėti kompresines kojines ar rankoves. Tai viena iš priežasčių, kodėl operaciją tikslingiau atlikti vėsesniu metų laiku.

Dėl išsiplėtusių venų gydymo lazeriu rekomenduojama kreiptis kuo anksčiau, užkertant kelią ligos progresavimui. Pažengusiais venų varikozės atvejais gydymas lazeriu neretai būna paveluotas ir reikalauja tradicinio chirurginio gydymo.

Kraujagyslių chirurugas teikia išsamias konsultacijas ir atlieka kraujagyslių echoskopinį tyrimą, skiria individualų gydymą ir siūlo efektyvius sveikatos problemų sprendimus, teikia papildomas rekomendacijas.

Kitos angiochirurgijos paslaugos

Vieni geriausių Vilniaus angiochirurgų visada pasirengę Jums padėti

Mūsų gydytojai kiekvienais metais gilina savo žinias ir nuolat kelia kvalifikaciją

Mūsų gydytojai yra Europos ir tarptautinių ginekologus vienijančių organizacijų nariai

Mūsų gydytojai – patyrę specialistai, kiekvienam atvejui skiriantys visą savo dėmesį ir žinias

Gydytojai bendrauja su pacientais jiems suprantama kalba