Prevencinės programos

Prevencinės sveikatos programos – prevenciniais tikslais atliekami tyrimai, kurie leidžia įžvelgti storosios žarnos, gimdos kaklelio, krūties vėžio ir kitų vėžinių susirgimų simptomus ankstyvoje stadijoje. Prevencinės programos yra sukurtos tam, kad laiku būtų sustabdytas gyvybei pavojų keliančių ligų progresavimas, todėl jomis pasinaudoti turėtų visi žmonės, kuriems rūpi jų sveikatos gerovė bei gyvenimo ateitis. 

Nemokami tyrimai pagal programą

Gyvybei pavojų keliančių ligų prevencinės programos yra nemokama paslauga, kurią kompensuoja teritorinės ligonių kasos (TLK). Mūsų šalyje siūlomos penkios nemokamos sveikatos prevencinės programos, kurios yra siūlomos pacientams, sulaukusiems tam tikro amžiaus. Prevencinės programos apima tyrimus, susijusius su:

  • Širdies ir kraujagyslių ligomis;
  • Storosios žarnos vėžiu;
  • Gimdos ir kaklelio vėžiu;
  • Krūties vėžiu;
  • Prostatos vėžiu.

Prevencinės programos moterims

Tam tikro amžiaus sulaukusios moterys gali pasinaudoti prevencinėmis programomis, kurios padeda sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų bei vėžinių susirgimų tikimybę. Moterims, nemokami tyrimai pagal amžių yra skirstomi taip:

  • Tyrimai, susiję su širdies ir kraujagyslių ligomis nemokamai atliekami 50 – 64 metų moterims;
  • Tyrimai, susiję su storosios žarnos vėžiu nemokamai atliekami 50 – 74 metų moterims;
  • Tyrimai dėl gimdos kaklelio vėžio nemokamai atliekami 25 – 59 metų moterims
  • Tyrimai dėl krūties vėžio nemokamai atliekami 50 – 69 metų moterims.

„Innmeda“ klinika, bendradarbiaudama su TLK, visas moteris kviečia nemokamai atlikti prevencinius tyrimus dėl storosios žarnos vėžio. Kitos prevencinės programos mūsų klinikoje nemokamai atliekamos su gydytojo išrašytu siuntimu. Prevencinėmis programomis galima pasinaudoti ir be gydytojo siuntimo, tačiau tokiu atveju paslaugos bus mokamos.

Prevencinės programos vyrams

Prevencinės programos yra siūlomos ir tam tikro amžiaus sulaukusiems vyrams. Prostatos vėžys – liga, su kuria kasmet susiduria vis jaunesnio amžiaus vyrai, todėl visiems vyrams nuoširdžiai rekomenduojame nerizikuoti savo sveikata ir laiku užkirsti kelią bet kokiai vėžinių susirgimų rizikai. Dėl prostatos vėžio, su gydytoju siuntimu, nemokami tyrimai yra atliekami 50 – 69 metų vyrams. Jeigu prostatos vėžio susirgimų buvo artimoje aplinkoje, tuomet nemokamus tyrimus gali atlikti ir jaunesni vyrai, sulaukę 45 metų amžiaus.

Susisiekite su mumis šiandien ir užsiregistruokite pas šeimos gydytoją! Mes visada čia, kad pasirūpintume jūsų ir jūsų šeimos sveikata.