Apipjaustymas arba cirkumcizija

Medicinos klinikoje „InnMed“ urologai atlieka gydomąsias bei plastines apyvarpės, siauro, trumpo varpos pasaitėlio operacijas.

Cirkumcizija – estetinė apyvarpės apipjaustymo operacija, kai chirurginiu būdu atliekamas visiškas ar dalinis apyvarpės pašalinimas. Ši operacija vis dažniau pasirenkama dėl estetinių ir komforto priežasčių, tačiau neretai ji būtina dėl pasikartojančių uždegimų. Tyrimai rodo, kad vyrų apipjaustymas gali lemti mažesnį sergamumą šlapimo takų infekcijomis, taip pat gali sumažėti rizika susirgti tokiomis ligomis kaip varpos vėžys ar lytiškai plintančiomis ligomis, ši operacija gali būti atliekama ir kaip prevencija fimozei ir parafimozei, balanitui ar balanopostitui.

  • Operaciją atlieka patyrę ir profesionalūs gydytojai urologai
  • Visos procedūros trukmė 30–40 min.
  • Operacijos metu pacientas skausmo nejunta, ji atliekama taikant vietinę arba bendrąją nejautrą

Varpos apipjaustymas dėl sveikatos sutrikimų

Apyvarpės apipjaustymas tiek berniukams, tiek suaugusiems vyrams Lietuvoje dažniausiai atliekamas dėl medicininių priežasčių: fimozės (apyvarpės susiaurėjas), balanopostito (apyvarpės uždegimai) ir parafimozės (apyvarpės nepavyksta užsmaukti atgal). Cirkumcizija taip pat būna taikoma tuomet, kai siaura apyvarpė sukelia skausmus erekcijos metu.

Fimozė ir parafimozė – kaip žinoti, kada jau kreiptis pas urologijos specialistą? Kai atsmauktos apyvarpės nepavyksta sugrąžinti į pradinę padėtį, pacientams diagnozuojama parafimozė, būklė, kai varpos galvutė įstringa apyvarpės žiede, sutrikdydama kraujotaką, sukeldama varpos mėlynavimą. Šiuo atveju būtina skubos tvarka kreiptis į gydytoją urologą, kuris atliks pjūvį nugarinėje varpos pusėje, atlaisvindama apyvarpę. Fimozės liga diagnozuojama tuomet, kai identifikuojama siaura apyvarpės anga, kas trukdo laisvai judėti apyvarpei arba tai tampa nebeįmanoma.

Žinoma, nereikėtų galvoti, kad gydyti fimozę yra tik vienas būdas – cirkumcizija. Iš tikrųjų galimi net keli fimozės gydymo be operacijos būdai, tačiau cirkumcizija laikoma vienu efektyviausių problemos sprendimo metodų.

Jei jus vargina pasikartojantis balanopostitas – varpos galvutės ir varpą dengiančios apyvarpės uždegimas, kurio metu pažeidžiama varpos galvutės ir apyvarpės gleivinė – taip pat nereikėtų vargti bandant uždegimą gydytis savarankiškai namuose. Apipjaustytas vyras šių problemų gali išvengti.

Jeigu jums pasireiškė šie simptomai, nedelskite ir užsiregistruokite pas gydytoją urologą, kuris paskirs efektyviausią gydymo būdą.

  • Sunku šlapintis
  • Varpa, apyvarpė yra patinusi
  • Varpa ir apyvarpė yra paraudusi
  • Atsirado žaizdelės ant varpos, apyvarpės
  • Pasirodė kraujingos, pūlingos išskyros iš apyvarpės odelės
  • Niežti ir skauda varpos galvutę
  • Apyvarpė yra nepaslanki
  • Padidėjo limfmazgiai kirkšnių srityje
  • Atsirado opos ant varpos galvutės

Varpos ir apyvarpės uždegimo gydymui gali būti naudojami antibakteriniai vaistai, priešgrybeliniai tepalai, antiseptiniai tirpalai ir antibiotikai, tačiau ligos pasikartojimo atveju rekomenduojamas varpos apipjaustymas – cirkumciziją.

Berniukų apipjaustymas – sulaukus bent dvejų metų

Cirkumcizija berniukams – gana dažnai pasitaikantis diskusinis klausimas gimus berniukui. Kadangi Lietuvoje apyvarpės apipjaustymas dažniausiai atliekamas dėl medicininių priežasčių, nepaisant tėvų nerimo, skubėti nėra kur. Visiškai normalu, jei berniukui iki 4–5 metų amžiaus apyvarpė neatsismaukia, o naujagimiams fimozė yra įprasta. Žinoma, turint tokią būklę, būtina stebėti kitus simptomus – ar nėra šlapinimosi sutrikimų, ar varpos galvutė neparaudusi.

Jei gydytojai visgi diagnozuoja, kad kūdikis turi įgimtą fimozę, cirkumciziją būtina atlikti, kadangi sąlygos netinkamą asmens higieną, o tai gali sukelti lėtinį apyvarpės uždegimą.

Svarbu pastebėti, kad apyvarpės apipjaustymas gali būti ir tėvų sprendimas, t. y. nėra privaloma gydytojo diagnozuota liga – įgimta fimozė ar pasikartojantis balanopostitas. Susipažinus su galimais apipjaustymo privalumais ir pavojais, berniukų apipjaustymas atliekamas ir dėl estetinių, religinių ar komforto priežasčių.

  • Jau nuo pat mažens berniukams būtina diegti tinkamus asmens higienos įproč Reikėtų išmokyti kasdien tinkamai apsiplauti savo lytinius organus, tai daryti atsmaukus apyvarpę (vyresniems negu 5 m. berniukams).
  • Būtina teisinga ir kruopšti kasdieninė higiena: apyvarpės plovimas ją atsmaukus su vandeniu ir tinkamu muilu, vengiant sintetinių, natūralią mikroflorą trikdančių prausiklių.
  • Tėvams reikėtų stebėti vaiko kūno simptomus ir būti atidiems, o pajutus pirmuosius nerimą keliančius simptomus, nedelsiant kreiptis į gydytoją urologą. Tai padės sustabdyti galimos ligos vystymąsi ir pasveikti greičiau.

Apipjaustymas (cirkumcizija) – kaina už dienos chirurgijos paslaugą

„InnMed“ klinikoje atliekamas apyvarpės apipjaustymas vyrams. Bendra konsultacijos ir operacijos trukmė dažniausiai būna iki 1 valandos, o pačios procedūros trukmė siekia iki 40 minučių. Jau tą pačią dieną galima vykti į namus, o jei savijauta gera – kitą dieną eiti į darbą ar užsiimti kita įprasta veikla. Tiesa, jei dirbate sunkų fizinį darbą, rekomenduojama keletui dienų pasiimti nedarbingumo pažymą. Susilaikyti nuo lytinių santykių rekomenduojama bent vieną mėnesį, geriausia – apie 6 savaites.

Kadangi operacija gali būti atliekama tiek vietinėje, tiek bendrojoje nejautroje, pacientas skausmo nejunta. Penio apipjaustymas atliekamas naudojant tirpius siūlus, todėl nereikia papildomai atvykti į kliniką siūlų traukimui – jie ištirpsta pjūviui sugijus.