Karpų šalinimas

Kondilomos, papilomos ar karpos – tai žmogaus papilomos viruso sukeliamos ligos padariniai, kai formuojasi baltos, pilkšvos spalvos suragėję mazgeliai, papulės. Nors dariniai paprastai nėra skausmingi, jie kelią didelį estetinį diskomfortą ir negydomi gali išplisti į kitas kūno vietas, užkrėsti artimuosius. Dažniausiai pasitaikantys atvejai – karpos ant rankų, karpa ant pado ar ant piršto, tačiau pasitaiko ir karpos ant veido bei lytinių organų karpos, pavyzdžiui, karpos ant varpos.

Karpų gydymas prasideda nuo dermatovenerologo konsultacijos, kurios metu atliekama dermatoskopija – odos darinių tyrimas. Tyrimo metu karpa apžiūrima, įvertinama, ar darinys piktybinis, diagnozuojamas darinio tipas ir priimamas sprendimas dėl gydymo. Kaip gydyti karpas gydytojas dermatologas pataria tik apžiūrėjęs dermatoskopu, dažniausiai taikoma lazerinė dermatologija.

Pasitaikantys karpų tipai

  • Paprastosios karpos (gali būti skausmingos, o pažeidus – kraujuoti)
  • Plokščiosios karpos (platūs, lygaus paviršiaus neskausmingi odos dariniai)
  • Padų karpos (skausmingos, dažnai palaikomos nuospaudomis)
  • Smailiagalės kondilomos (atsiranda ant lytinių organų, jų gydymas ypač sudėtingas)

Svarbu žinoti, kad bandymai savarankiškai šalinti karpas gali baigtis rimtu pavojumi sveikatai. Karpų šalinimas Vilniuje, klinikoje, kurioje dirba patyrę gydytojai dermatovenerologai, gali būti atliekamas ir vieno vizito metu.

Infekcinė odos liga – odos moliuskai

Nors odos moliuskai yra nepiktybinė odos liga, specialistai rekomenduoja juos gydyti nepaisant to, kad kartais jie išnyksta savaime. Moliuskai yra linkę plisti, atrodo neestetiškai, taip pat gali trukdyti rūpintis asmenine higiena, o organizme atsiradus infekcijai – dar ir supūliuoti.

Užsikrečiama tiesioginio kontakto metu arba per daiktus, dažniausiai viešose vietose, pavyzdžiui, baseinuose, pirtyse. Taip pat gali būti užsikrečiama per lytinius santykius. Dažniausiai gydytojų taikomas pašalinimo metodas – lazeriu.

Karpų šalinimas lazeriu

Jei anksčiau su klausimu kaip išnaikinti karpas pacientai dažniau sukdavo į vaistinę ieškoti vaistų nuo karpų, dabar karpų naikinimas paliekamas specialistams – dermatovenerologams. Karpų šalinimas šiais laikais yra greitas ir efektyvus, kadangi nepageidaujami odos dariniai dažniausiai šalinami elektrochirurginiu metodu, lazeriu. Toks gydymas ypač patrauklus karpas šalinant veido srityje, kadangi yra mažiausia tikimybė, kad liks randai.

Karpų šalinimas azotu

Karpos šalinimas azotu taikomas vis rečiau, kadangi į specialistus pacientai kreipiasi tada, kai šaldyti azotu nebeveiksminga. Šį būdą taikyti galima tada, kai karpa jauna ir nedidelė, tačiau bet kokiu atveju išlieka tikimybė, kad karpa atsiras pakartotinai. Tuo tarpu šalinimas lazeriu užtikrina patikimesnį rezultatą, be to, procedūra gerokai paprastesnė ir greitesnė.