Vidaus organų ar pilvo echoskopija

Bent kartą profilaktiškai per metus atlikta vidaus organų echoskopija gali užkirsti kelią rimtiems sveikatos sutrikimams. Šis nesudėtingas ir greitai atliekamas neinvazinis tyrimas padeda laiku pastebėti besiformuojančių darinių užuomazgas, patologinių pokyčių pradžią, nejuntamus uždegiminius procesus, organų veiklos sutrikimus, nustatyti uždegimo židinius ir kitus pakitimus.

Vidaus organų echoskopija, dažnai vadinama tiesiog pilvo echoskopija, gali apimti šiuos tyrimus:

  • kepenų
  • blužnies
  • kasos
  • tulžies pūslės ir tulžies latakų
  • inkstų
  • pilvo ertmės
  • šlapimo pūslės
  • pilvo ir dubens minkštųjų audinių ir kt.

Tačiau verta žinoti, kad konkrečiai pilvo organų echoskopija apima kepenis, blužnį, kasą ir tulžies pūslės bei tulžies latakus. Tuo tarpu inkstams ir antinksčiams, šlapimo pūslei, šlapimtakiams atliekama šlapimo sistemos echoskopija.

Žarnyno echoskopija – neskausminga ir efektyvi profilaktika

Vidaus organų echoskopija šnekamąja kalba dažnai pavadinama ne tik pilvo organų echoskopija, tačiau ir žarnyno echoskopija. Vidaus organų echoskopiją galima atlikti ne tik tuomet, kai paskiria gydytojas, įvertinęs pasireiškusius simptomus. Ypač svarbi profilaktika – echoskopija efektyvi saugantis nuo vėžinių susirgimų, ji padeda nustatyti ligas dar ankstyvose stadijose. Ultragarsu gali būti aptinkami gerybiniai ir piktybiniai augliai, cistos.

  • Echoskopija – nekenksminga, neturinti jokio šalutinio poveikio.
  • Greitai atliekama, o rezultatai pateikiami iš karto.
  • Visiškai neskausminga.
  • Tyrimo metu gaunami duomenys ypač tikslūs.

Vidaus organų echoskopija: kaip pasiruošti

Priklausomai nuo to, kokiems organams bus atliekama echoskopija, skiriasi ir pasiruošimas šiam tyrimui.

Planuojant atlikti pilvo organų echoskopiją (tulžies pūslės, kasos, blužnies),rekomenduojama dieną prieš susilaikyti nuo bet kokių produktų, skatinančių pilvo pūtimą, taip pat iki tyrimo likus 8 val. naudinga išgerti pilvo pūtimą mažinančių vaistų. Iki tyrimo likus 4–5 val. negalima vartoti jokio maisto ir skysčių.

Inkstų echoskopija, šlapimtakių ar šlapimo pūslės ultragarso tyrimas reiškia, kad šlapimo pūslė turės būti pilna, todėl prieš echoskopiją reikia išgerti skysčių ir iki pat tyrimo nesišlapinti.
Tikslias rekomendacijas, kaip pasiruošti kiekvienam tyrimui, nurodysime jūsų registracijos tyrimui metu.

Pilvo organų echoskopijos kaina

Pilna vidaus organų echoskopija rekomenduojama kiekvienam žmogui profilaktiškai bent kartą per metus, ypač sulaukusiems 40 m. ir vyresniems. Vidaus organų echoskopija Vilniuje atliekama patyrusių, profesionalių ir dėmesingų echoskopuotojų – o tai reiškia, kad jums bus atlikti išties išsamūs tyrimai. Echoskopijos kaina priklauso nuo paslaugos, tiriamos srities ir tiriamų organų kiekio, kompleksinių tyrimų sudėties pasirinkimo. Pavyzdžiui, vieno vizito metu gali būti atliekama pilvo organų echoskopija, apimanti kepenų, tulžies, pūslės, kasos, blužnies ultragarsinį tyrimą, tačiau jums gali reikėti būtent šlapimo sistemos echoskopijos – inkstų ir šlapimo pūslės, tad atitinkamai nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų gali skirti ir šių tyrimų kaina.

Nedvejokite – profilaktika gali padėti laiku sustabdyti sveikatos sutrikimus ir juos išspręsti!