Ginekologinė echoskopija: gimdos kaklelio, kiaušidžių ir gimdos echoskopija

Medicinos klinikoje „InnMed“ dirba patyrę, profesionalūs ir dėmesingi gydytojai akušeriai ginekologai. Teikiamos išsamios ir kokybiškos gydytojų ginekologų konsultacijos, atliekami ginekologinės srities ultragarsiniai tyrimai (gimdos, kiaušidžių, gimdos kaklelio echoskopija), kolposkopija, laboratoriniai kraujo ir tepinėlių tyrimai, diagnozuojamos ir gydomos ginekologinės ligos, atliekamos tausojančios ginekologinės operacijos.

Ką rodo gimdos echoskopija?

Ginekologinė echoskopija yra mažojo dubens organų ultragarsinis tyrimas, apimantis gimdos, kiaušidžių ir gimdos kaklelio ištyrimą. Tai — vienas iš saugiausių ir tiksliausių diagnostikos metodų, kuris gali būti atliekamas tiek per pilvo sieną, tiek transvaginaliai, tai yra, naudojant ertminį daviklį per makšties angą.

Atliekant echoskopiją ir kolposkopiją (tai makšties ir gimdos kaklelio diagnostikos metodas, kai nustatomas būtinumas tirti audinius nuodugniau) galima nustatyti

  • Gimdos kaklelio eroziją
  • Ikivėžinę būklę, besiformuojančius darinius, onkologinės ligos riziką
  • Polipus ir cistas
  • Inkstų ir šlapimo pūslės akmenis
  • Uždegiminius procesus

Kada geriausia daryti gimdos echoskopiją?

Neretai ginekologinės ligos vystosi be išreikštų simptomų, todėl gydytojai akušeriai ginekologai rekomenduoja kiekvienais metais atlikti profilaktinį moteriškos sveikatos patikrinimą, įskaitant ir echoskopijas, kad, esant poreikiui, galėtų skirti efektyvų gydymą.

Atvykus pas gydytoją akušerį ginekologą jau kilus sveikatos sutrikimams, pavyzdžiui, skundžiantis pilvo skausmu ar prasidėjus neaiškios kilmės kraujavimui, taip pat atliekamas ultragarsinis gimdos tyrimas.

Ginekologinis ultragarsinis tyrimas atliekamas ir nėštumo metu arba dar tik jį planuojant.