Lūpų putlinimas

Putlios lūpos yra tapatinamos su neblėstančia jaunyste ir grožiu, todėl apie tokias lūpas, be jokios abejonės, svajoja bene kiekviena dailiosios lyties atstovė. Dar sąlyginai neseniai putliomis lūpomis galėjo didžiuotis tik žmonės, kuriuos tokiu privalumu apdovanojo gamta. O ir iš tokių žmonių, putlių lūpų grožį negailestingai atimdavo nei vieno neaplenkiantys senėjimo procesai. Lūpų putlinimas hialuronu – hialurono rūgšties injekcijomis atliekama procedūra, kuri puoselėja lūpų grožį, padidina jų apimtį ir veiksmingai stabdo senėjimo procesus.

Lūpų putlinimas hialuronu – kaip tai veikia?

Lūpų putlinimas hialuronu – greitai atliekama ir tikrai nesudėtinga estetinė procedūra, kurios metu į lūpas suleidžiamos hialurono rūgšties injekcijos. Hialurono rūgštis – natūraliai žmogaus organizme besigaminanti medžiaga, atsakinga už odos drėkinimo procesus. 

Bėgant metams, hialurono rūgšties kiekis organizme mažėja, todėl pradeda formuotis raukšlės ir atsiranda pirmieji, akivaizdžiau pastebimi senėjimo požymiai. Atliekant lūpų putlinimą hialurono injekcijomis, gilieji odos sluoksniai papildomi organizmui jau puikiai pažįstamomis hialurono rūgšties atsargomis, todėl tai yra visiškai saugi procedūra, kuri žmogaus organizmui nekelia jokios žalos. Tokios procedūros sėkmei ir saugumui labai didelę įtaką daro procedūrą atliekančio gydytojo patirtis ir naudojami medicininiai preparatai, todėl lūpų putlinimą hialuronu galima atlikti tik estetinės medicinos klinikose arba tokią paslaugą teikiančiose gydymo įstaigose. Neteisingai atlikta procedūra gali sukelti sukelti įvairių problemų. Susiformavę randai ir guzeliai po lūpų putlinimo – dažnai pasitaikančios pasekmės, su kuriomis susiduria pacientai, procedūrą atliekantys pas medicininio išsilavinimo neturinčius specialistus. 

Lūpų injekcija: ką svarbu žinoti ir ko po hialurono injekcijos negalima daryti?

Lūpų putlinimas hialurono rūgštimi dažniausiai atliekamas jaunesnio amžiaus merginoms ar moterims, kurioms aktualus lūpų didinimas, kitaip tariant putlesnių lūpų efektas.

Visgi, būtina paminėti, kad tokia procedūra ne tik efektyviai didina lūpų apimtį, bet ir pašalina aplink lūpų zoną susiformavusias raukšles ar kitus senėjimo požymius. 

Hialurono rūgšties injekcijomis galima padidinti lūpų apimtį, pašalinti senėjimo pėdsakus, pakoreguoti lūpų formą ar kitais būdais patobulinti lūpų išvaizdą bei būklę. Todėl nusprendus atlikti lūpų korekciją hialurono rūgšties užpildais, visų pirma reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju bei aptarti individualius lūkesčius, nes nuo jų priklauso procedūros metu naudojamų užpildų kiekis. Norint padidinti lūpų apimtį – reikėtų siekti kuo subtilesnio efekto, o ne pernelyg drastiško pokyčio. 

Hialurono rūgšties injekcijomis taip pat galima sėkmingai paryškinti lūpų kontūrą arba pakoreguoti lūpų formą. Taip pat hialurono užpildais įmanomas nedidelis lūpų kampučių pakėlimas. Hialurono rūgšties injekcijos užtikrina ilgalaikį, tačiau ne amžiną rezultatą. Procedūros metu sukurtas efektas išlieka maždaug metus. Praėjus metams ar šiek tiek trumpesniam laikotarpiui, galima atlikti pakartotinę procedūrą. 

Nusprendus atlikti lūpų korekciją, bent dvi savaites iki procedūros atlikimo, reikėtų nevartoti kraują skystinančių medikamentų ar papildų, savo sudėtyje turinčių vitamino E. Po procedūros bent dvi savaites reikėtų vengti intensyvios fizinės veiklos, tiesioginių ir netiesioginių saulės spindulių. Kelias dienas po operacijos nereikėtų naudoti jokių kosmetinių priemonių, nesilankyti pirtyje, nevartoti alkoholio ir tabako gaminių. 

Ar lūpų korekcija hialurono injekcijomis yra skausminga?

Atliekant lūpų korekciją hialurono injekcijomis yra naudojamas specialus anestetinis kremas arba kitos, nuskausminimo funkciją atliekančios priemonės. Hialurono rūgšties užpildas į lūpas suleidžiamas naudojant nedidelę adatą, tačiau dėl nuskausminamųjų priemonių poveikio pacientas tikrai nejaučia didelio skausmo. Visgi, tokios procedūros metu pacientai neretai susiduria su ne itin maloniu dilgčiojimu, todėl visiškai išvengti nemalonių pojūčių dažniausiai nepavyksta. 

Kada atliekama lūpų korekcija hialurono rūgštimi?

Lūpų korekcija hialurono injekcijomis – bene efektyviausiai lūpų grožį bei jaunystę puoselėjanti procedūra, kurią galima atlikti tiek ankstyvoje jaunystėje, tiek pakankamai brandžiame amžiuje. Lūpų korekciją rekomenduojama atlikti pacientams, kurie:

  • Turi genetiškai susiformavusias siauras lūpas ir nori padidinti jų apimtį;
  • Nori užpildyti ir sumažinti lūpų srityje susiformavusias smulkias raukšleles;
  • Nori pakoreguoti lūpų formą, pataisyti asimetriją;
  • Nori išspręsti nusvirusių lūpų kampučių problemą;
  • Nori suformuoti ryškesnį, išraiškingesnį lūpų kontūrą;
  • Susiduria su senėjimo procesais, dėl kurių lūpos plonėja ir netenka apimties;
  • Nori patobulinti savo išvaizdą, sukuriant putlesnių lūpų efektą;
  • Nori pašalinti išsausėjusių lūpų problemą.

Nors procedūros, kurių metu yra naudojami aukštos kokybės hialurono rūgšties užpildai, įprastai nekelia jokios žalos žmogaus organizmui ir pasižymi itin maža alerginių reakcijų atsiradimo tikimybe, tačiau tam tikrais atvejais tokios procedūros reikėtų atsisakyti ar bent jau atidėti ją palankesniam laikotarpiui. Lūpų korekcija hialurono injekcijomis nėra rekomenduojama nėščioms arba kūdikius maitinančioms pacientėms. Taip pat šios procedūros negalima atlikti pacientams, kurie serga įvairiomis kraujo ar tam tikromis lėtinėmis ligomis. Lūpų korekciją vėlesniam laikotarpiui reikėtų atidėti ir žmonėms, kuriems pasireiškia sudėtingesnė pūslelinės forma.