Vaisiaus echoskopija

Vaisiaus echoskopija yra vienas esminių tyrimų nėštumo metu, padedantis įvertinti vaisiaus vystymąsi. Dažnu atveju pirma echoskopija nėštumo metu atliekama atvykus pirmam vizitui pas akušerį ginekologą – pasirodžius pirmiesiems nėštumo simptomams, tačiau ne anksčiau negu suėjus 5 savaitėms.

Kada daroma echoskopija nėštumo metu?

Pirmoji echoskopija 5 nėštumo savaitę ar vėliau dažniausiai atliekama siekiant patvirtinti nėštumą. Sukakus kiek daugiau negu mėnesiui, jau galima įvertinti, ar apvaisintas kiaušinėlis saugiai įsitvirtino gimdoje, taip pat, ar vaisius vystosi, plaka širdis. Anksčiau negu 5 savaitę echoskopija nėra atliekama.

Sekanti echoskopija 18 nėštumo savaitę (iki 20 savaitės). Tai gali būti ir pirmoji echoskopija, jei nėštumas patvirtintas kitais metodais. Jos metu jau matuojamos vaisiaus kūno dalys, įvertinamas atitikimas numatytoms normoms. Šio ultragarsinio tyrimo metu, esant palankioms sąlygoms, galima pamatyti ir vaisiaus lytį.

Nėštumui artėjant link pabaigos, 30–32 savaitę, atliekama dar viena nėštumo echoskopija.

Nėštumo echoskopija – kas vyksta jos metu?

Ultragarsinio tyrimo metu vertinamas vaisiaus vystymosi progresas ir gimdos būklė.

  • Prižiūrima vaisiaus vystymosi eiga;
  • Tikslinama nėštumo trukmė ir planuojama gimdymo data;
  • Tikrinama, ar nėra didžiųjų vaisiaus raidos ydų;
  • Matuojamas sprando vaiskumas;
  • Gali būti matuojamas gimdos kaklelio ilgis,

Vaisiaus echoskopija Vilniuje gali būti atliekama pro pilvo sieną arba pro makštį – pastarąjį metodą akušeriai ginekologai dažniausiai taiko nustatydami ankstyvą nėštumą.

3D ir 4D echoskopijos nėštumo metu

Šiuo metu naujausios technologijos leidžia savo būsimą kūdikį apžiūrėti kone iš visų pusių. Jau atliekama ir 3D nėštumo echoskopija bei 4D. Kuo šios echoskopijos nėštumo metu skiriasi viena nuo kitos?

2D vaisiaus echoskopija – tai dažniausiai naudojama technologija, kuri padeda matyti daugelį vaisiaus organų, įvertinti galimus sutrikimus, vaisiaus augimą, tačiau nematomos erdvinės struktūros. Kitaip tariant, tai – plokščias nespalvotas vaizdas.
3D vaisiaus echoskopija – ši technologija jau leidžia matyti erdvinį vaisiaus vaizdą, tačiau jis vis tiek yra statinis.
4D vaisiaus echoskopija – naujausios inovacijos, kai matomi ir vaisiaus judesiai.

Verta žinoti, kad 3 D vaisiaus echoskopija ir 4 D vaisiaus echoskopija dažniausiai atliekamos nėštumo viduryje.