+370 520 78 122
PagrindinisKaip gydyti hemorojų

Kaip gydyti hemorojų

Besivystanti medicininė proktologijos sritis šiandien turi ne vieną hemorojaus problemos sprendimą. Nuolat kuriami vis pažangesni gydymo būdai, o jų taikymas priklauso nuo hemorojaus laipsnio. Medicinos klinikoje „InnMed“ kiekvienam pacientui skiriamas individualus dėmesys ir pritaikomas individualizuotas, geriausiai konkrečią sveikatos problemą gydantis metodas. Tad kaip gydyti hemorojaus mazgus?

Hemorojaus gydymas namuose

Svarstote, kaip gydyti hemorojų namuose? Pastebėjus hemorojaus simptomus, gydytojai proktologai nerekomenduoja gydytis savarankiškai, remiantis interneto straipsniais, liaudies medicinos rekomendacijomis ir nekompetentingais patarimais. Vis dėlto, jei eilės pas gydytoją proktologą tenka palaukti arba atvykti tą pačią dieną į vizitą neįmanoma dėl darbo krūvio, sveikatos ar kitų priežasčių, galima pasinaudoti bendrosiomis rekomendacijomis, kurios pravers laukiant paskirto vizito.

  1. Sumažinti aštraus, sunkiai virškinamo maisto vartojimą ir praturtinti mitybą skaidulomis.
  2. Naudoti nereceptinius medikamentus, pvz. specializuotus tepalus, žvakutes, kas padės laikinai apmalšinti nemalonius simptomus.
  3. Atlikti procedūras vandenyje – išangės sritį 2–3 kartus per dieną mirkyti šiltame, švariame vandenyje bent 10–15 min.
  4. Vartoti nereceptinius nuskausminamuosius.

Laikantis šių rekomendacijų, būklė gali laikinai pagerėti, tačiau gydytojai proktologai pataria apsilankyti ir išsitirti kuo įmanoma anksčiau, kadangi laikinas simptomų numalšinimas iš esmės neišsprendžia kartotis linkusios sveikatos problemos.

Hemorojaus gydymas vaistais

Esant 1 laipsnio hemorojui, gali būti paskirtas konservatyvus, medikamentinis gydymas – vaistai nuo hemorojaus. Tokiu atveju gydytojai proktologai pacientui sudaro medikamentų vartojimo planą ir papildomų rekomendacijų vykdymo schemą. Paprastai paskiriami individualiai pritaikyti gaminami tepalai arba vaistinėje parduodami kremai, žvakutės, maisto papildai. Kartu suteikiamos mitybos, higienos ir kasdieninių įpročių keitimo rekomendacijos.

Paskyrus medikamentinį gydymą, būtina mėnesio laikotarpyje sugrįžti pas gydytoją proktologą į pakartotinį vizitą, siekiant įsitikinti, kad gydymas yra veiksmingas ir tolimesnių hemorojaus gydymo būdų nereikalauja.

2–4 laipsnio hemorojaus gydymo metodai

Hemorojaus gydymas latekso žiedais

Tai vienas efektyviausių, mažos invazijos reikalaujantis gydymo metodas. Gydant hemorojų latekso žiedais, naudojamas specialus medicinos įrenginys – ligatorius. Tokiu būdu paprastai gydomas 2–3 laipsnio hemorojus. Ligatoriumi ant hemoroidinių mazgų uždedami lateksiniai žiedai, kurie užveržiami, kas sutrikdo arba sustabdo kraujotaką ties hemorojaus mazgais ir jie per keletą dienų, netekę kraujo pritekėjimo, išnyksta.

Ši procedūra yra greita, trunkanti vos keletą minučių. Procedūra neskausminga, kadangi tiesiosios žarnos gleivinėje nėra skausmo receptorių. Atlikus šią greitą procedūrą, pacientas gali iš karto atsistoti ir grįžti prie įprastos kasdienybės.

Hemorojaus gydymas austrišku HAL-RAR metodu

Kai pacientas skundžiasi padidėjusiais ir išoriškai išreikštais hemorojiniais mazgais, paprastai mažai invazyviu būdu jų pašalinti nebeįmanoma ir tenka rinktis kitą sprendimo būdą. Laimei tarp mažos invazijos reikalaujančio hemorojinių mazgų ligavimo ir chirurginio hemorojaus gydymo egzistuoja pažangus, Austrijos gydytojų rekomenduojamas hemorojaus gydymas HAL-RAR metodu.

Ši hemorojaus operacija nereikalauja chirurginio skalpelio, metodo pagrindas – hemorojinio mazgo fiksavimas dopleriu ir jo persiuvimas savaime tirpstančiais siūlais. Šis persiuvimas sutrikdo kraujo pritekėjimą į hemorojaus mazgus, o netekęs maitinimo hemorojinis mazgas sunyksta ir natūraliai pasišalina per kelias dienas kartu su išmatomis. Kadangi dirbama skausmo receptorių neturinčioje tiesiosios žarnos srityje, anestezija naudojama tik specialaus anoskopo įvedimui.

Po hemorojaus operacijos paprastai pacientai jaučiasi gerai ir tą pačią dieną sugrįžta namo. Pooperacinis gijimas nesudėtingas, dažniausiai pacientai jau kitą dieną save tausodami užsiima įprasta veikla. Šiuo metodu gali būti gydomas 2–4 laipsnio hemorojus.

Hemorojaus gydymas lazeriu

Hemorojaus gydymas lazeriu taip pat laikomas vienu pažangiausių gydymo metodų sprendžiant opią hemorojaus sukeliamų simptomų problemą. Lazerinis hemorojaus gydymas neretai pritaikomas gydant 2–4 laipsnio hemorojų. Šis metodas tinkamas tiek cirkuliaraus hemorojaus, tiek atskirų hemorojaus mazgų šalinimui.

Lazerio skleidžiami spinduliai koaguliuoja hemorojinį mazgą iš vidaus, kas suteikia galimybę nepažeisti aplinkinių odos audinių aplink išangę ir apsaugoti tiesiosios žarnos gleivinę. Operacija, įvertinus individualų atvejį, gali būti atliekama ir nepilnoje anestezijoje, po lazerinės hemoroidektomijos pacientai tą pačią dieną sugrįžta namo. Kadangi pooperacinis laikotarpis nereikalauja ilgos ir sudėtingos reabilitacijos, pacientai tausodami save sugrįžta prie įprastų darbų.

Medicinos klinikoje „InnMed“ naudojamas naujos kartos, profesionalių Izraelio gamintojų „NeoLaser 1470“ su naujausia inovacija – „Infinite Ring“ šviesolaidiniu zondu, laikomu tikru proveržiu sprendžiant hemorojaus problemą lazeriniu būdu. Daugiažiedis šviesolaidinis zondas suteikia galimybę mažai invazyviu būdu, unikaliai paskirstant energiją daugiažiede cilindrine emisija švelniai ir tolygiai paskirstyti energijos poveikį ant gydomų audinių, kas užtikrina mažesnę galimų komplikacijų tikimybę bei greitesnį gijimą.

Hemorojaus gydymas LigaSure metodu

Hemoroidektomija, pasitelkiant modernų LigaSure metodą, yra viena dažniausių ir pažangiausių hemorojaus gydymo operacijų. LigaSure technologija neretai pasirenkama III-IV laipsnio hemorojaus bei pasikartojančių  hemoroidų gydymui.

Metodas suteikia galimybę gana greitai ir pacientui komfortiškai, pašalinti hemorojaus mazgus, maksimaliai sumažinant pooperacinį skausmą ir gijimo trukmę.

LigaSure minkštųjų audinių chirurgija – tai unikalus audinių suspaudimo ir energijos tiekimo derinys, leidžiantis pasiekti patikimą kraujagysių koaguliaciją (kraujo sukrešėjimą užkemšant) ir audinių sujungimą sulydant.

Nustatant šios hemorojaus operacijos tinkamumą konkrečiam atvejui, reikšmingai sutrumpėja paciento buvimo narkozėje ir gydymo įstaigoje laikas. Jau tą patį vakarą pacientai gali sugrįžti namo. Pastebėta mažesnė pooperacinių komplikacijų rizika (kraujavimo, sąaugų), pacientai retai skundžiasi diskomfortu ir skausmu, sutrumpėja sveikimo periodas.

Vieni iš geriausių – Vilniaus gydytojai proktologai visada pasirengę Jums padėti!

Asta Pukinskienė

Gydytoja chirurgė ir proktologė

Gydytoja gydo hemorojų, išangės įplėšas, kitas proktologines ligas medikamentiniu, procedūriniu ir chirurginiu metodu, atlieka kitas chirurgines intervencijas: lipomų ir kitų odos darinių šalinimą, įaugusių nagų rezekciją ir kt.

Edgaras Smolskas

Gydytojas chirurgas ir proktologas

Gydytojas gydo hemorojų, išangės įplėšas, kitas proktologines ligas medikamentiniu, procedūriniu ir chirurginiu metodu, atlieka kitas chirurgines intervencijas: lipomų ir kitų odos darinių šalinimą, įaugusių nagų rezekciją ir kt.

Mantas Drungilas

Abdominalinės (pilvo) chirurgijos gydytojas ir proktologas

Gydytojas gydo hemorojų, išangės įplėšas, kitas proktologines ligas medikamentiniu, procedūriniu ir chirurginiu metodu, atlieka kitas chirurgines intervencijas: lipomų ir kitų odos darinių šalinimą, įaugusių nagų rezekciją ir kt.

Vita Klimašauskienė

Gydytoja chirurgė ir proktologė

Gydytojas gydo hemorojų, išangės įplėšas, kitas proktologines ligas medikamentiniu, procedūriniu ir chirurginiu metodu, atlieka kitas chirurgines intervencijas: lipomų ir kitų odos darinių šalinimą, įaugusių nagų rezekciją ir kt.

Žygimantas Židonis

Gydytojas chirurgas, proktologas ir abdominalinės chirurgijos gydytojas

Gydytojas gydo hemorojų, išangės įplėšas, kitas proktologines ligas medikamentiniu, procedūriniu ir chirurginiu metodu, atlieka kitas chirurgines intervencijas: lipomų ir kitų odos darinių šalinimą, įaugusių nagų rezekciją ir kt.

Mes kiekvieną dieną padedame pacientams susigrąžinti sveikatą,
o jie dėkoja mums ir dalinasi įspūdžiais

Natalija

Labai ačiū už profesionalų požiūrį. Manęs įdėmiai klausėsi ir labai kantriai atsakinėjo į visus klausimus. Gydytojai turi geras rankas, savo darbą atlieka neskubėdami, bet tuo pačiu ir greitai.

16.06.2021
Bronislavas

Sėdimas darbas ir netinkama mityba turėjo įtakos mano sveikatai. Kreipiausi į kliniką su skundais dėl skausmo ir kraujavimo. Mane priėmė tą pačią dieną, gydytojas buvo iškviestas specialiai dėl manęs. Man tą pačią dieną atliko procedūrą ir paskyrė gydymą. Po dviejų savaičių pasijutau puikiai. Sėkmingas rezultatas buvo akivaizdus.

07.08.2021
Gabrielius

Esu labai dėkinga gydytojui Mantui Drungilui. Jis viską išsamiai paaiškino, buvo kantrus ir nuramino. Pasiūlė gydymo galimybes, pateikė rekomendacijas profilaktikai. Iš karto akivaizdu — profesionalas. Gydymas buvo sėkmingas, atlikau Hal-Rar procedūrą, sekančią dieną jau grįžau į darbą.

02.04.2021
Inesa

Ilgai negydžiau hemorojaus, atrodė, kad galiu kentėti. O po nėštumo padėtis pablogėjo. Kreipiausi ir patekau pas moterį proktologę, tai man psichologiškai labai padėjo, nes ir taip jaudinausi. Ačiū jūsų nuostabiai chirurgei už išspręstą mano problemą. Buvo visai nebaisu ir tikrai neskausminga, veltui tiek tempiau.

10.09.2021
Milda

Iš pradžių man buvo gėda kreiptis į proktologą, seniai kankino hemorojus, kraujavo, tepė man drabužius, pradėjo skaudėti. Man buvo labai nejauku, bet problema mane labiau neramino. Apsilankius InnMed klinikoje, visos baimės išgaravo ir supratau, kad jau seniai reikėjo kreiptis. Puiki klinika! Gydytojas puikus ir personalas irgi. Labai gražus bendravimas su pacientu.

24.09.2021
Nilas

Aš čia gydžiau nemalonią problemą. Tikėjausi skausmo, kad bus sunku vaikščioti ir sėdėti. Bet atsigavau vos per kelias dienas! Gydymas praėjo nepastebimai. Esu be galo dėkingas ir rekomenduoju.

10.05.2021
Vis dar svarstote?
PASIŪLYSIME JUMS TINKAMIAUSIĄ SPRENDIMĄ