SARS- CoV-2 RNR nustatymas PGR iš nosiaryklės

COVID-19 laboratorinei diagnostikai naudojami molekuliniai, serologiniai tyrimų metodai. Šiais metodais nustatomi skirtingi koronaviruso SARS-CoV-2 infekcijos rodikliai. Molekuliniai testai nustato viruso genetinę medžiagą (viruso RNR), serologiniai testai nustato antikūnus, susidariusius infekuoto asmens organizme, vystantis imuniniam atsakui į koronaviruso infekciją, greitieji viruso antigenų testai nustato viruso buvimą nosiaryklės/ryklės ėminiuose.

Realaus laiko atvirkštinės transkripcijos – polimerazės grandininės reakcijos (RT-PGR) tyrimas, skirtas greitai aptikti su sunkiu ūmiu kvėpavimo sindromu susijusį koronavirusą. Šis tyrimas skirtas diagnozuoti SARS-CoV infekciją. Tyrimas yra atliekamas iš kvėpavimo takų surinktų mėginių – nosiaryklės ar ryklės ėminių.

RT-PGR tyrimas, iš nosiaryklės ėminio, patikimas ir informatyvus kai atliekamas ankstyvame infekcijos etape. Vėlesnėse infekcijos fazėse virusas keliauja į apatinius kvėpavimo takus ir nosiaryklės ėminys tampa neinformatyvus.
COVID-19 (PGR) tyrimą rekomenduojama atlikti, jei:
 
  • Jaučiate COVID-19 infekcijai būdingus simptomus: karščiavimą, kosulį, gerklės skausmą, skonio ir uoslės praradimą, dusulį;
  • Grįžote iš pandemijos apimtų šalių;
  • Artimai kontaktavote su infekuotais ar galbūt užsikrėtusiais asmenimis;
  • Jums nustatyta COVID-19 infekcija. Pakartotinis tyrimas rekomenduojamas praėjus 14 d. po infekcijos nustatymo ir kartojamas 2 kartus 24 val. intervalu.
 

Jei jaučiate nerimą keliančius ir Covid-19 infekcijai būdingus simptomus: karščiuojate, jaučiate silpnumą, įtartinus peršalimo simptomus, praradote skonio ar uoselės pojūtį ar norite pasitikrinti profilaktiškai, kreipkitės ir atlikite PGR tyrimą.

Kitos vidaus ligų tyrimo ir gydymo paslaugos

Vieni geriausių vidaus ligų gydytojų Vilniuje pasirengę Jums padėti!

Mūsų gydytojai kiekvienais metais gilina savo žinias ir nuolat kelia kvalifikaciją

Gydytojai bendrauja su pacientais jiems suprantama kalba

Mūsų gydytojai – patyrę specialistai, turintys ilgametę darbo patirtį, kiekvieną individualų atvejį nagrinėjantys dėmesingai ir atidžiai

Gydytojai yra Europos ir tarptautinių, medicinos specialistus vienijančių, organizacijų nariai