+370 520 78 122
PagrindinisŽPV tyrimas ir ŽPV gydymas

ŽPV tyrimas ir ŽPV gydymas

Ar žinojote, kad žmogaus papilomos virusu (ŽPV) galima užsikrėsti ne tik nesaugaus lytinio akto metu? Reikšmingi rizikos veiksniai yra ir silpnas imunitetas, kitos lytiškai plintančios ligos, nėštumo nutraukimai, be to, pati liga gali būti perduodama ir kitais būdais: gimdymo metu savo kūdikiui, taip pat per odą, gleivinių pažeidimus. Deja, vis dar pasitaiko atvejų, kai virusas platinamas to nežinant. Tad jei moterys profilaktiškai nesilanko gimdos kaklelio apžiūrai, liga plinta dar iki tol, kol pradeda reikštis simptomai ir nuvykstama pas ginekologą apžiūrai.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad ŽPV, chlamidiozė, trichomonozė, lytinių organų pūslelinė gali turėti ilgalaikių nemalonių ir sveikatai pavojingų pasekmių. Infekcinės ligos yra linkusios plisti ir provokuoti kitus sveikatos sutrikimus. Gydytojai akušeriai ginekologai rekomenduoja pastebėjus nerimą keliančius simptomus nedelsti ir kreiptis pagalbos laiku, kad būtų skubiai atliktas ŽPV tyrimas.

Infekcinių ligų simptomai

  • Gausios, nemalonaus kvapo išskyros iš makšties
  • Niežulys lytinių organų srityje, bėrimas, papilomų, karpų atsiradimas
  • Skausmingas šlapinimasis
  • Pilvo ar dubens skausmas
  • Diskomfortas ar deginimo pojūtis lytinio akto metu

Infekcinių ligų gydymas yra būtinas, siekiant užkirsti kelią ligų progresavimui bei plitimui. Negydomos infekcijos gali sukelti komplikacijų, paveikti moters reprodukcinę funkciją bei sukelti persileidimą ar priešlaikinį gimdymą.

ŽPV gydymas yra sudėtingas tuo, kad nors galima išgydyti viruso sukeltas pasekmes, pavyzdžiui, karpas, ar neretai ir vėžį, vaistų nuo paties viruso nėra. Ar virusas išnyks priklauso tik nuo kiekvieno žmogaus organizmo, imuninės sistemos, viruso agresyvumo ir kitų faktorių.

ŽPV tyrimas moterims – gyvybiškai svarbus

Žmogaus papilomos virusas ŽPV yra viena rimčiausių ligų, kuri sukelia klastingą gimdos kaklelio vėžį. Tai viena pavojingiausių onkologiją provokuojančių ligų, užimanti antrąją vietą moterų mirties priežasčių statistikoje.

Papilomos šalinimas

„InnMed“ klinikoje papilomų šalinimas ir kitų genitalijų darinių naikinimas efektyviai atliekamas el. koaguliatoriumi. Tai yra saugiausias, patogiausias ir efektyviausias būdas, jei jums aktualu papilomų šalinimas Vilniuje. Šis metodas padeda greitai atsikratyti papilomų, karpų ir ateromų ant lytinių organų, nepažeidžiant aplinkinių audinių.

Kondilomos gydymas

Lytinių organų kondilomos, papilomos ar genitalijų karpos susidaro ant gleivinės, aplinkinių audinių, gimdos kaklelio paviršiuje, aplink išangės žiedą ir ant sėdmenų. Šių darinių atsiradimą neretai sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV), kuris yra lytiniu keliu plintanti, užkrečiama infekcija. Kondilomų gydymas ir šalinimas yra būtina, nes jos ne tik darko estetinę išvaizdą, bet ir linkusios sparčiai plisti.

Genitalijų karpų gydymas

Genitalijų karpos klinikoje šalinamos neskausmingai ir vieno vizito metu – galima pašalinti visus nepageidaujamus darinius lytinių organų srityje. Karpų šalinimas Vilniuje klinikoje atliekamas el. koaguliatoriumi. Jokiu būdu nebandykite karpų šalinimo atlikti savarankiškai namie, tai yra pavojinga gyvybei!

Kaip atliekamas ŽPV tyrimas

Ar gimdos kaklelyje yra ŽPV virusas, galima nustatyti atlikus onkocitologinį tyrimą skystoje terpėje. ŽPV tyrimas, gimdos kaklelio tepinėlio paėmimas, yra neskausminga ir saugi, kelių minučių trukmės procedūra, atliekama atsargiai ir kruopščiai praplečiant gimdos kaklelį skėtikliu ir smulkiu šepetėliu paimant mažą ląstelių mėginį nuo gimdos kaklelio paviršiaus. Citologinis (PAP) tepinėlis tikrinamas laboratorijoje mikroskopu, ieškoma pakitusių ląstelių.

Svarbu žinoti, kad tyrimas dėl gimdos kaklelio vėžio imamas bet kurią ne menstruacijų dieną (tačiau geriausia 10–20 ciklo dieną). Svarbiausia, likus 2 dienoms iki gimdos kaklelio tyrimo nenaudoti jokių vaginalinių vaistų, kremų ar lubrikantų, taip pat rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių, nenaudoti tamponų.

Vieni iš geriausių – Vilniaus ginekologai, visada pasirengę Jums padėti!

Laima Saltanavičienė

Akušerė – ginekologė

Mes kiekvieną dieną padedame pacientams susigrąžinti sveikatą,
o jie dėkoja mums ir dalinasi įspūdžiais

Marina

Laima Saltanavičienė tikrai nuostabi gydytoja! Jau 16 m. jai dėkinga.

30.07.2021
Dovile

Tik patys geriausi atsiliepimai apie šią nuostabią gydytoją – Laimą Saltanavičienę. Jos dėka turiu du džiaugsmelius.

20.07.2021
Jolanta

Tik geriausi atsiliepimai apie gydytoją Laimą Saltanavičienę.

28.07.2021
Eglė Žakienė

Laima Saltanavičienė labai šauni gydytoja. Prižiūrėjo mano abu nėštumus.

22.07.2021
Marija

Laima Saltanavičienė labai pozityvi gydytoja, rūpestinga ir palaikanti. Tik geriausi atsiliepimai ir padėka už priežiūrą nėštumo metu.

16.07.2021
Leva

I entrust my feminine health only to this clinic! They have the best doctors, along with very attentive and caring staff. I want to come back here again and again.

02.04.2021
Gintarė

Jau du kartus buvau pas ginekologą. Džiugina tai, kad turi daugybė modernios įrangos. Požiūris labai šiltas ir žmogiškas. Tyrimo rezultatus gavau tą pačią dieną ir nedelsiant buvo paskirtas gydymas. Viskas vyko operatyviai.

08.04.2021
Daina

Švaru, jauku, geranoriška. Čia yra mano įspūdžiai apie kliniką. Gydytojai kelia pasitikėjimą ir pagarbą!

01.05.2021
Saulė

Man atliko erozijos gydymą, skausmo praktiškai nebuvo, gydytojas dirbo operatyviai, reabilitaciniu laikotarpiu nuolat domėjosi sveikata ir teikė rekomendacijas. Problemos neliko, dėkoju jums!

17.05.2021
Vis dar svarstote?
PASIŪLYSIME JUMS TINKAMIAUSIĄ SPRENDIMĄ