+370 520 78 122
PagrindinisFrenuloplastika

Frenuloplastika (varpos pasaitėlio operacija)

Varpos pasaitėlis – tai odos juostelė, prasidedanti ties apyvarpe ir besibaigianti ties varpos galvute. Įprastu atveju apyvarpė juda laisvai, įtampa nejuntama nei erekcijos, nei ramybės metu. Tačiau pasitaiko per trumpų varpos pasaitėlių, kas lemia nemalonius, diskomfortą keliančius pojūčius.

Kodėl varpos pasaitėlis būna trumpas?

Paprastai trumpas pasaitėlis yra įgimta problema, vyrai ilgus metus kenčia diskomfortą, kol kartą apsilankę profilaktiškai išsiaiškina diskomfortą nuolat keliančią priežastį. Retesniais atvejai varpos pasaitėlis sutrumpėja patyrus traumą arba uždegimą.

Įprastai vyrai patys negali nustatyti, kodėl jaučia varpos galvutės spaudimą ir skausmą, todėl pradeda nerimauti dėl kur kas rimtesnių ligų, juolab, kad simptomai išties yra nemalonūs ir bauginantys.

Kuo skiriasi trumpas varpos pasaitėlis nuo susiaurėjusios varpos apyvarpės?

Tiek trumpas varpos pasaitėlis, tiek susiaurėjusi varpos apyvarpė trukdo laisvam apyvarpės judėjimui (atsmaukimui), kas sukelia nemalonius, diskomfortą keliančius pojūčius lytinių santykių metu.

Susiaurėjusios apyvarpės (fimozės) atveju, apyvarpei laisvai judėti trukdo siauras odos žiedas apyvarpės srityje. Tokiu atveju būtina estetinė apyvarpės operacija – cirkumcizija arba apipjaustymas.

Siauras varpos pasaitėlis gali sukelti

  • Skausmą erekcijos metu
  • Tempimą lytinių santykių metu
  • Varpos išsikreipimą
  • Ankstyvą ejakuliaciją

Lytinio akto metu varpos pasaitėlis stipriai išsitempia, sukeldamas aštrų, diegiantį skausmą. Dėl didesnės apkrovos pasaitėlis gali įplyšti ir pakraujuoti. Dėl šių nemalonių pojūčių vyrams sunku išlaikyti erekciją, atsiranda rizika vystytis erekcijos sutrikimams.

Varpos pasaitėlio operacija

Medicinos klinikoje „InnMed“ ši problema gali būti išsprendžiama jau pirmojo vizito metu. Apyvarpės pasaitėlio plastika arba frenuloplastika atliekama taikant vietinę nejautrą, kai į pasaitėlio sritį su labai plona adata suleidžiamas anestetinis preparatas.

Bendra operacijos trukmė 20–30 min. Procedūros metu gydytojas urologas atlieka skersinius pjūvius varpos pasaitėlio srityje, naudodamas elektrokaustikos įrenginį, kuriuo vienu metu stabdomas kraujavimas. Taip pat naudojami specialūs, neretai tirpstantys siūlai. Operacijos metu pacientas nejaučia skausmo, o gijimas taip pat nesukelia ypatingų nemalonių padarinių. Tą pačią dieną pacientas su tvarsčiu išleidžiamas namo ir po gydytojo urologo nurodyto laiko sugrįžta pertvarstymui ir pakartotinei apžiūrai.

Pooperacinė gijimo trukmė ir tinkamos sąlygos

Iš karto po varpos pasaitėlio operacijos vyrai gali sugrįžti prie savo įprastinio gyvenimo, tačiau gijimo laikotarpiu, iki visiško siūlų ištirpimo (2–4 sav.), rekomenduojama susilaikyti nuo intymių santykių. Šiuo laikotarpiu nerekomenduojama maudytis karštose voniose, vandens telkiniuose, reikėtų vengti didelio fizinio krūvio ir nesilankyti baseinuose bei pirtyse. Visiškas išgijimas paprastai trunka apie 2–4 savaites.

Po frenuloplastikos procedūros erekcijos metu nebejaučiamas diskomfortas, pacientas gali džiaugtis visaverčiu lytiniu gyvenimu.

Vieni geriausių Vilniaus urologų visada pasirengę Jums padėti!

Ignas Lukošius

Gydytojas urologas

Gediminas Platkevičius

Gydytojas urologas

Vaida Valentinaitė

Gydytoja urologė

Mes kiekvieną dieną padedame pacientams susigrąžinti sveikatą,
o jie dėkoja mums ir dalinasi įspūdžiais

Povilas

Mano problema buvo išspręsta greitai ir kokybiškai. Personalas labai mandagus, gydytojas Gediminas Platkevičius – profesionalas. InnMed man atliko operaciją, atėjau nebijodamas, viskuo buvo pasirūpinta nuo-iki. Po operacijos mane kruopščiai prižiūrėjo, jokių skausmų nebuvo. Labai džiaugiuosi rezultatu, tikrai grįžau į normalų gyvenimą.

14.12.2021
R.L.

Gruodžio gale pas jus turėjau operaciją ir tiesiog rašau norėdamas padėkoti už suteiktas paslaugas ir profesionalumą. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkau jūsų kliniką ir gydytoją urologą Igną Lukošių. Viskas buvo atlikta profesionaliai ir maloniai, o rezultatas net geresnis nei tikėjausi. Po operacijos man buvo rekomenduota papildoma konsultacija sausio pradžioje. Kadangi viskas sugijo labai greitai ir gražiai, nemačiau poreikio papildomai konsultacijai. Iš dalies dėl to ir rašau šį laišką. Tiesiog neturėjau progos padėkoti. Dėl jautrios problemos prigimties prieš operaciją turėjau įvairių baimių ir neramumų. Dėl to priimti sprendimą problemą spręsti prireikė daug metų. Šiuo metu vienintelis dalykas ko gailiuosi, tai, kad nepadariau to anksčiau. Ačiū visam kolektyvui ir ypatingai Ignui Lukošiui.

07.02.2022
Vis dar svarstote?
PASIŪLYSIME JUMS TINKAMIAUSIĄ SPRENDIMĄ