Viršutinių akių vokų plastinė operacija
Nuovargis, amžiaus nulemti pokyčiai, miego ar vitaminų trūkumas — visą tai atsispindi mūsų akių srityje. Laimei egzistuoja ir yra plačiai taikomos gana paprastos ir neskausmingos korekcinės procedūros, padedančios atkurti, o ne retai ir sukurti, atvirą, platų žvilgsnį, o tuo pačiu ir gaivų bei spindintį žvilgsnio įspūdį.
Plastinė viršutinių akių vokų operacija (blefaroplastika) sėkmingai išsprendžia tokias problemas, pacientų įvardinamas «maišiukais po akimis», «sunkiu ar piktu žvilgsniu», kas iš tiesų nulemta nusileidusiais ir akių spalvą dengiančiais viršutiniais akių vokais.
- Paakių srityje patyrę gydytojai atsargiai ir kruopščiai atlieka perteklinio riebalo ir odos šalinimą.
- Viršutinių vokų srityje subtiliais pjūviais atliekamas perteklinio riebalo ir odos šalinimas, formuojamas dailus ir atviras viršutinis vokas.
- Vienos operacijos metu atliekamas paakių ir viršutinių vokų perteklinio riebalo ir odos šalinimas. Siekiama subtilaus ir estetiško rezultato.
Akių vokų plastika (blefaroplastika) suteikia galimybę atsikratyti užsistovėjusių patinimų, koreguoti akių asimetriją, «atverti žvilgsnį» koreguojant užkritusius viršutinius vokus, suteikia žvilgsniui išraiškingumą, sugrąžina arba sukuria jaunystės, žvalumo įspūdį. Ši operacija, reikalaujanti patyrusio plastinio chirurgo žinių ir įgūdžių pacientui yra paprasta, neskausminga ir greita. Daugybė mūsų klinikos pacientų jau džiaugiasi puikiais rezultatais ir sukurtu subtiliai gražiu operacijos efektu.
Po šios operacijos, 1 kontrolinis vizitas pas plastinės chirurgijos gydytoją yra nemokamas. Siūlų išėmimas papildomai neapmokęstinamas.
Tegu Jūsų svajonę padeda įgyvendinti patikimi, patyrę, profesionalūs plastikos chirurgai!
Sakoma, kad akys – sielos atspindys. Deja, tačiau bėgant laikui nemažai žmonių susiduria su nusvirusių viršutinių akių vokų problema, kuri užgožia natūralų akių grožį. Ptozė – terminas, kuriuo mediciniškai yra apibūdinama nusvirusių, užkritusių vokų būklė. Užkritę vokai paslepia akių grožį ir sukuria nuolat pavargusį, niūrų bei liūdną akių žvilgsnį. Dėl užkritusių vokų, akių srityje susiformuoja smulkios raukšlelės, todėl žmogus atrodo vyresnis nei yra iš tiesų. Užkritę viršutiniai akių vokai yra ne tik estetinė problema. Su šiuo trūkumu kovojantys žmonės neretai susiduria ir su suprastėjusia rega, akių uždegimu ar kitais sveikatos sutrikimais. Viršutinių vokų plastika – sąlyginai nesudėtingai ir pakankamai greitai atliekama operacija, kuri efektyviai išsprendžia užkritusių vokų problemą ir kiekvienam pacientui sugrąžina jaunatvišką, gyvybės kupiną akių žvilgsnį.
Akių vokų operacija: kaip jai pasiruošti?
Nors blefaroplastika, paprasčiau vadinama akių vokų pakėlimo operacija yra greitai atliekama, didelio diskomforto pacientams nekelianti chirurginė procedūra, tačiau siekiant pačių geriausių rezultatų, prieš operaciją reikėtų laikytis tam tikrų, gydytojo pateiktų rekomendacijų. Pagrindinės taisyklės, kuriomis derėtų vadovautis prieš akių vokų operaciją yra:
- Bent 14 dienų iki akių vokų operacijos nevartoti jokių, kraują skystinančių medikamentų;
- Bent 4 savaites iki operacijos atsisakyti rūkymo ir kitų žalingų įpročių;
- Atlikti gydytojo paskirtus kraujo tyrimus;
- Iš anksto informuoti gydytoją apie bet kokius sveikatos sutrikimus, turimas alergijas;
- Atvejais, kai operacijos metu bus atliekamos kitos, bendrinės nejautros reikalaujančios procedūros, bent 6 valandas iki operacijos reikėtų nieko negerti ir nevalgyti.
- Išaušus operacijos atlikimo dienai, į kliniką reikėtų atvykti be makiažo ir juvelyrinių aksesuarų.
Kaip atliekama blefaroplastika?
Įprastai viršutinių vokų pakėlimo operacija atliekama taikant vietinę nejautrą. Pasitaiko ir tokių situacijų, kai ši operacija yra kombinuojama su kitomis, panašaus pobūdžio problemas sprendžiančiomis chirurginėmis procedūromis, pavyzdžiui, antakių pakėlimu ar apatinių vokų korekcija. Operacijos metu atliekant ne vieną, o kompleksines procedūras, dažniausiai yra taikoma bendrinė nejautra.
Jeigu atliekamas tik viršutinių vokų pakėlimas, operacija trunka iki 1 valandos. Jei operacijos metu atliekamos ir kitos procedūros, operacijos trukmė, priklausomai nuo individualios situacijos, įprastai svyruoja nuo 1 – 3 valandų ar šiek tiek daugiau.
Viršutinių vokų korekcijos metu, ties vokų linijomis, kitaip vadinamomis raukšlėmis, atliekami nedideli pjūviai. Tokia pjūvio lokacija leidžia sumažinti pastebimų, neestetiškai atrodančių randų atsiradimo riziką. Atlikus pjūvį pašalinama perteklinė oda bei reikiamas riebalų kiekis. Sėkmingai pašalinus perteklines odos ir riebalų sankaupas, vieta, kurioje buvo atliktas pjūvis yra užsiuvama specialiais siūlais, kurie yra išimami po 6 – 8 dienų.
Kodėl vokų operacija yra naudinga?
Vokų pakėlimo operacija yra labai populiari ir pakankamai universali chirurginė procedūra, kurią pacientai atlieka dėl pačių įvairiausių priežasčių. Viršutinių vokų korekcija – racionali išeitis visiems žmonėms, kurie siekia efektyviai pašalinti pirmuosius ar jau anksčiau atsiradusius senėjimo požymius akių srityje. Ši procedūra yra naudinga ir pacientams, kurie nori džiaugtis laikui nepavaldžiu akių žvilgsniu, jaunatviška bei gyvybinga veido išraiška. Tokiai operacijai neretai ryžtasi ir vyrai bei moterys, kurie dėl užkritusių akių vokų negali kokybiškai skaityti, vairuoti ar dirbti kompiuteriu. Nors vokų pakėlimo operacija įprastai yra atliekama per valandą ar net trumpiau, tačiau ši procedūra pacientams, susiduriantiems su užkritusių vokų problema, suteikia išties neįkainojamą naudą. Teigiami pokyčiai, kuriais galima džiaugtis atlikus vokų pakėlimo operaciją yra:
- Paakių zonoje susidariusių „maišelių“ pašalinimas;
- Akių srityje atsiradusių smulkių ir gilių raukšlelių sumažinimas;
- Suglebusios odos efekto šalinimas;
- Regos ir matomumo sutrikimų, atsiradusių dėl užkritusių vokų, pašalinimas;
- Kokybiškų vairavimo, skaitymo funkcijų grąžinimas;
- Rečiau varginantis arba visiškai išnykęs akies voko uždegimas;
- Sumažėjusi kitų akių ligų atsiradimo rizika;
- Puikus estetinis rezultatas ir pakili emocinė būklė.
Vokų operacija: gijimas ir pooperacinis laikotarpis
Atlikus viršutinių vokų plastiką, pacientai įprastai namo gali vykti jau po 3 – 4 valandų. Visgi, siekiant ne tik gerų, bet ir ilgalaikių operacijos rezultatų, po sėkmingai įgyvendintos procedūros siūloma neatsipalaiduoti ir akių zonos priežiūra po vokų operacijos rūpintis itin atsakingai.Trumpai aptarkime, kaip elgtis po akių vokų operacijos?
- Bent 1-2 savaites po procedūros reikėtų atsisakyti kontaktinių lęšių nešiojimo;
- Norint sumažinti patinimus bei akių zonoje atsiradusias mėlynes, pagal poreikį, rekomenduojama naudoti šaldančius kompresus;
- Bent 3-4 savaites po operacijos riboti didelį fizinį aktyvumą, vengti didelių svorių kilnojimo;
- Iki siūlų išėmimo (6-8 dienas po operacijos), atsisakyti tabako ir alkoholio vartojimo;
- Po operacijos atlikimo bent 4-6 savaites, reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, pirčių bei baseino pramogų;
- Iki siūlų išėmimo reikėtų nenaudoti kosmetikos priemonių;
- Susiduriant su diskomforto pojūčiu akyse, naudoti gydytojo rekomenduotus akių lašus.
- Vartoti kuo daugiau vandens;
- Norint sumažinti voko patinimo tikimybę, rekomenduojama miegoti ant nugaros.
Taisyklės, kurių reikėtų laikyti visą pooperacinį laikotarpį, yra sukurtos tikrai ne šiaip. Alkoholio ar tabako gaminių vartojimas gali padidinti infekcijų atsiradimo tikimybę ar sukelti didesnę komplikacijų riziką. Žalingų įpročių neatsisakymas gali ženkliai prailginti gijimo procesą ir užtikrinti ne tokį gerą, atliktos procedūros rezultatą. Todėl kiekvienas pacientas tikrai turėtų nuosekliai laikytis gydytojo pateiktų rekomendacijų, o pastebėjus bent minimalius, komplikacijos ar infekcijos atsiradimo požymius, nedelsiant apie tai pranešti operaciją atlikusiam chirurgui.
Galimos komplikacijos po vokų operacijos
Atliekant akių vokų pakėlimo operaciją, susiduriama su tikrai nedidele, komplikacijų ar šalutinių poveikių atsiradimo rizika. Visgi, kaip ir po kiekvienos chirurginės procedūros, tam tikros komplikacijos yra įmanomos. Itin reti, tačiau įmanomi šalutiniai poveikiai, kurie gali pasireikšti atlikus viršutinių vokų korekciją yra:
- Randų atsiradimas. Anksčiau patirtos traumos ar atliktos operacijos gali sukelti nenykstančių randų pavojų. Visgi, visi randai po vokų operacijos efektyviai sumažinami arba visai pašalinami naudojant specialius tepalus.
- Žaizdos infekcija, kraujavimas. Šios komplikacijos dažniausiai atsiranda pacientams, kurie pooperaciniu laikotarpiu nesilaiko gydytojo pateiktų rekomendacijų bei vartoja tabako, alkoholio gaminius.
- Sudirgusius, paraudusios akys. Šią komplikaciją įprastai efektyviai pašalina kelias dienas į akis lašinami akių lašai.
Atlikus viršutinių vokų plastiką, didelių komplikacijų tikimybė tikrai yra minimali. Svarbiausia – viso gijimo metu aktyviai bendradarbiauti su operaciją atlikusiu gydytoju ir nenumoti ranka į jo rekomendacijas.