Venų operacija lazeriu – saugus ir nekenksmingas gydymas
Venų varikozė – liga, kuri pasireiškia kojų sunkumu, skausmu, vargina nuolat pasikartojantis mėšlungis, nuovargis ir kojų tinimas. Negana to, sutrikusi kraujotaka kojose ir užsilaikęs kraujas sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Estetiniai pakitimai kojose, išsiplėtusios venos ir išryškėjusios kraujagyslės lemia norą kojas slėpti po drabužiais net ir karščiausią vasaros dieną.
Kartu svarbu žinoti ir tai, kad kojų venų varikozė (paprasčiau – išsiplėtusios venos) gali lemti net ir plaučių emboliją, kai susidarę pavojingi kraujo krešuliai nukeliauja iki pat plaučių. Būtent todėl ypač svarbu imtis spręsti šią, iš pirmo žvilgsnio, tiesiog estetinę problemą – negydomos varikozės pasekmės gali būti labai skaudžios, ši liga yra linkusi progresuoti. Nereikėtų tikėtis, kad išsiplėtusios venos susitrauks pačios savaime ar problemą pavyks išspręsti panaudojus pooperaciniam laikotarpiui skirtą elastinę kojinę. Netgi atvirkščiai – ilgainiui pažeisti venų segmentai plečiasi, tad kartu stiprėja ir nepageidaujami ligos simptomai.
Kojų venų operacija lazeriu Vilniuje
„InnMed“ kraujagyslines ligas profesionaliai gydo ir lazerines kraujagyslių operacijas atlieka kraujagyslių chirurgai arba angiochirurgai. Dažniausiai kraujagyslių chirurgų diagnozuojama ir gydoma limfostazė, galūnių arterijų aterosklerozė (užakimas), pilvo ir periferinių arterijų aneurizma (išsiplėtimas), kojų giliųjų venų trombozė, taip pat – venų varikozė lazeriu.
Šiuo metu mūsų klinikoje venų operacija atliekama taikant pasaulyje moderniausias lazerines technologijas. Lazerinės endovaskulinės kojų varikozinių venų operacijos metu lazerinė energija suardo ir sunaikina išsiplėtusias paviršines venas – tai saugus ir neskausmingas būdas. Šios operacijos tikslas – nukreipti kraujo tekėjimą kitomis venomis. Sprendimą dėl operacijos tipo (galima gydyti invaziniu ir neinvaziniu būdu) priima kraujagyslių chirurgas, į kurį ir reikėtų kreiptis susidūrus su venų varikozės simptomais. Nedelsiant registruotis į kraujagyslių chirurgo konsultaciją reikėtų, jei
- atsirado kojų sunkumas
- dažnai pasireiškia mėšlungis ir galūnių tinimas
- pastebėjote išsiplėtusias kojų venas
- pastebėjote skirtingą galūnių temperatūrą
- vargina galvos skausmai, svaigimas
- pasireiškia mirgėjimas akyse
- pasireiškia ūžimas ausyse ar galvoje bei kt.
Ko tikėtis atvykus į kliniką konsultacijai ir kaip priimamas sprendimas, kad reikalinga kojų venų operacija lazeriu Vilniuje?
- Konsultacijos metu jus pakonsultuos kvalifikuotas angiochirurgas.
- Atliksite reikalingus specializuotus laboratorinius tyrimus.
- Gydytojas jums atliks išsamią kraujagyslių echoskopiją, identifikuos pažeistus venų segmentus.
- Kartu išsiaiškinsite savo sveikatos būklę, aptarsite rizikas ir gydytojas parinks individualų gydymo planą, taip pat nuspręs, ar jums tinkamas venų naikinimas lazeriu.
- Venų gydytojas jums suteiks naudingų individualių rekomendacijų medikamentų, maisto papildų vartojimo, mitybos korekcijos, fizinio aktyvumo ir gyvenimo būdo klausimais.
Venų varikozės gydymas be skalpelio
Šiuo metu vienas pažangiausių venų varikozės gydymo metodų – pasitelkti naujos kartos lazerį. Operacijos metu kateteriu šviesolaidis kruopščiai įkišamas per žemiausią venos pažeidimo tašką, tuomet, kontroliuojant ultragarsu, venos sienelė iš vidaus yra veikiama lazerio spindulių šiluma. Lazerio spindulio energija priverčia venos sienelę susitraukti, tad išsiplėtusi vena užanka ir ilgainiui surandėja, o kraujas automatiškai nukreipiamas tekėti per kitas sveikas venas.
Tokio tipo venų varikozės gydymas šiuo metu gali būti atliekamas didžiajai daliai nuo venų varikozės kenčiančių pacientų nepriklausomai nuo pažeistų venų skersmens. Sudėtingesnį invazinį būdą, kai prireikia skalpelio, gydytojas gali rekomenduoti tada, kai paaiškėja, kad vėluojama pradėti gydymą ir liga jau gerokai pažengusi.
Kuo lazerinė venų operacija pranašesnė?
Išsiplėtusių kojų venų operacija lazeriu šiandien reiškia gerokai lengvesnę pooperacinę reabilitaciją – jos tiesiog nėra! Laikantis kraujagyslių chirurgo rekomendacijų, po operacijos galima grįžti į savo įprastą gyvenimo ritmą. Operuotos venos segmentai nyksta savaime ir virsta jungiamuoju audiniu.
Lyginant su tradiciniu chirurginiu gydymu, kurio gali prireikti, jei į specialistus kreipiamasi pavėluotai, lazerinė venų operacija išsiskiria šiais privalumais:
- Minimali audinių traumavimo tikimybė
- Estetiškas rezultatas, nėra randų
- Minimalūs randai, kraujosruvos ir kojų tinimai
- Procedūra greita, trunka 10–30 min.
- Kojų venų gydymas yra neskausmingas
- Pakanka vietinės nejautros
- Nereikalingas specialus pasiruošimas operacijai
Venų varikozės gydymas turėtų būti pradėtas kuo anksčiau, kad būtų užkirstas kelias ligos progresavimui. Būtina nedelsti kreiptis į gydytojus specialistus ir pasikonsultuoti dėl tinkamiausių veiksmų sveikatos problemoms spręsti.
Kaip elgtis po kojų venų operacijos
Vienas iš privalumų, kuriais lazerinė venų operacija pasižymi – lengvesnis pooperacinis laikotarpis. Grįžimas į įprastą gyvenimą po atvirų operacijų dažnai yra sudėtingas ir skausmingas, be to, papildomų problemų pooperaciniu laikotarpiu prideda ir tokio tipo operacijai reikalinga spinalinė arba bendroji nejautra.
Tuo tarpu endovaskulinės, šiuo atveju – kojų venų operacija lazeriu – operacijos leidžia ant kojų atsistoti jau iškart po operacijos. Kadangi ši operacija atliekama vietinėje nejautroje, nepažeidžiami aplinkiniai audiniai ir neištraukiami poodiniai venų kamienai, o tai lemia minimalias kraujosruvas ir sumažėjusį skausmą po procedūros.
Siekiant užtikrinti, kad pooperacinis periodas būtų kuo įmanoma sklandesnis ir kojų venų gydymas lazeriu leistų pasiekti geriausių įmanomų rezultatų, porą savaičių reikėtų laikytis kraujagyslių chirurgo rekomendacijų.
- Po venų operacijos lazeriu, nuo ryto iki vakaro, t. y. visą dieną, nešioti kompresinę kojinę (vadinamoji elastinė kojinė).
- Pirmąją savaitę susilaikyti nuo sunkumų kilnojimo ar sunkaus fizinio darbo, vengti ilgai stovėti ant kojų.
- Kelias dienas po operacijos nereikėtų susiruošti ilgesniam negu 3–4 val. skrydžiui ar kelionei autobusu, kadangi po operacijos būtina keisti sėdėjimo ar stovėjimo padėtis dėl galimos giliųjų venų trombozės, kuri gali nutikti nejudant raumenims ir sulėtėjus kraujotakai.
- Daug vaikščioti, kad gerėtų kraujotaka.
- Per dieną išgerti 1,5–2 litrus skysčių.
- Neavėti aukštakulnių batelių.
- Vengti karščio: nesilankyti soliariume, nesėdėti pirtyje, negulėti karštoje vonioje.