Širdies echoskopija

Vidaus organų sutrikimai dažnai neišreiškia aiškių simptomų, todėl profilaktiškai atliekami tyrimai gali padėti laiku sustabdyti rimtus sveikatos sutrikimus. Echoskopija suteikia galimybę laiku pastebėti besiformuojančių darinių užuomazgas, patologinių pokyčių pradžią, nejuntamus uždegiminius procesus, organų veiklos sutrikimus, nustatyti uždegimo židinius ir kitus pakitimus.

Echokardiograma arba širdies echoskopija – ne išimtis. Širdies ir kraujagyslių ligos yra vienos pavojingiausių ir dažniausių, todėl pajutus nerimą keliančius simptomus, būtina kreiptis į specialistą, kad būtų kuo greičiau atlikta širdies echoskopija. Šis tyrimas padeda ne tik diagnozuoti ligas, bet ir įvertinti širdies raumens susitraukimą, vožtuvų būklę ir kitus šio gyvybiškai svarbaus organo pokyčius.

Širdies echoskopijos kaina priklauso nuo tiriamos srities ir organų kiekio, kompleksinių tyrimų sudėties pasirinkimo, tad gali svyruoti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų.

Kada ir kaip atliekama širdies echoskopija?

Echoskopijos baimintis nereikia – tai neinvazinis tyrimo metodas. Širdies echoskopija Vilniuje įprastai atliekama pasireiškus širdies ritmo ar kraujagyslių sistemos sutrikimams, taip pat dažnai širdies veikla ištiriama prieš bet kokį chirurginį gydymą. Atlikti širdies echoskopiją gali prireikti ir tam tikrų profesijų atstovams, tai papildomas reikalavimas profilaktiniam darbuotojų sveikatos tikrinimui.

Specialaus pasiruošimo širdies echoskopija nereikalauja, kadangi nei vartojami vaistai, nei maistas ar gėrimai šio tyrimo rezultatams įtakos neturi. Tyrimo metu specialistas širdį apžiūri echoskopo davikliu, siunčiančiu ultragarso bangas. Uždėjus daviklį ant krūtinės, kompiuterio ekrane realiuoju laiku matomas organo vaizdas. Visas tyrimas trunka vos iki 15 min.

Širdies echoskopijos normos

Vidutiniškai kas dvejus metus širdies echoskopija turėtų būti atliekama profilaktiškai tiems, kurie sulaukia 40 metų, taip pat turintiems širdies ligomis sergančių šeimos narių. Jeigu anksčiau jau buvo pastebėti širdies ir kraujagyslių sistemos pakitimai, profilaktinius širdies tyrimus reikėtų įsitraukti į savo kalendorių nepriklausomai nuo amžiaus.

Kokios turėtų būti jums atliktos širdies echoskopijos normos – pasakys įvertinęs gydytojas. Echokardiogramos rezultatus būtina vertinti kartu su kitais simptomais ir atliktais tyrimais, todėl galutinę diagnozę nustato ir individualų gydymą paskiria pacientą gydantis gydytojas.

Nepamirškite – profilaktiniai tyrimai padeda užkirsti kelią ligoms, todėl ypač svarbu jų nepraleisti!

Vaikų širdies echoskopija

Širdies echoskopija – neinvazinis ir visiškai nekenksmingas tyrimas, todėl gali būti atliekama ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams ar net kūdikiams. Be to, nėra ribojamas jos atlikimo kartų skaičius, tad, esant poreikiui, echokardiogramą galima dažnai kartoti.

Tėveliai dažnai žino, kad tiriant vaiko pilvo organus, būtina tam pasiruošti: 6 val. iki tyrimo būti nevalgius (kūdikiams pakanka 3 val.), o tiriant šlapimo takus geriausia, jei vaikas būtų nepasišlapinęs. Tačiau pilvo organų echoskopija ir vaikų širdies echoskopija skiriasi – širdies echoskopija nereikalauja jokio pasiruošimo, tad iki tyrimo atlikimo galima laikytis įprastos vaiko kasdienės rutinos.