PRP procedūra (plazmoliftingas)
Plazmoliftingas, kitaip vadinama PRP terapija – odą atjauninanti ir kitais būdais puoselėjanti procedūra, kurios metu naudojama trombocitais praturtinta plazma. Pagrindinis šios procedūros išskirtinumas yra tai, jog jos metu yra naudojami pačio paciento kraujo kūneliai trombocitai, kurie atlieka odos ląstelių jauninimo funkciją ir stabdo senėjimo procesą. PRP procedūra ne tik akivaizdžiai atjaunina odą, bet ir efektyviai sprendžia įvairias odos problemas. Taip pat PRP terapija yra laikoma vienu patikimiausių gydymo metodų kovoje su plaukų slinkimu.
Kuo ypatinga PRP injekcija?
PRP terapija – viena iš nedaugelio estetinių procedūrų, kurios metu nėra naudojamos jokios, žmogaus organizmui svetimos medžiagos. Ši procedūra pasižymi minimalia, beveik neįmanoma alerginių reakcijų tikimybe, todėl tokia procedūra saugiai gali mėgautis net tie pacientai, kurių organizmas lyg šiol neigiamai reagavo į visas kitas estetines procedūras. PRP procedūros metu, iš paciento venos į specialų konteinerį paimamas nedidelis kraujo kiekis. Mėgintuvėlis su paciento krauju yra dedamas į centrifugavimo funkciją atliekantį aparatą, kuriame trombocitais praturtinta kraujo plazma yra atskiriama nuo raudonųjų kūno kūnelių. Išgautas trombocitų koncentratas yra suleidžiamas į numatytas kūno sritis ir tokiu būdu įgyvendinamas odos regeneracijos procesas.
Nauda, kurią suteikia PRP plazmoliftingas
Trombocitais turtingoje plazmoje (PRP) yra gausu augimo faktorių, kurie efektyviai atkuria pažeistus audinius ir atjaunina kūno ląsteles. Trombocitus sudarančios medžiagos skatina odos regeneraciją, kolageno gamybą bei kitus, odos būklei teigiamai pasitarnaujančius procesus. PRP procedūra – visiškai natūrali, tačiau itin veiksminga terapija, suteikianti galimybę džiaugtis teigiamais odos pokyčiais be jokios chirurginės intervencijos. Pagrindiniai privalumai, kuriais džiugina PRP terapija yra:
- Atjaunėjusios, gyvybingos ir švytinčios odos efektas;
- Pastebimai sumažėjusios arba visai išnykusios smulkios ir gilios raukšlės;
- Akivaizdžiai sumažėjusios pigmentinės dėmės ir randai;
- Pašalinta arba maksimaliai sumažinti plaukų slinkimo problema;
- Sustabdytas plaukų retėjimo procesas;
- Nepriekaištinga veido odos ir plaukų būklė.
Kam tinka PRP injekcijos ir kiek jų reikia atlikti?
PRP procedūros metu naudojama trombocitais praturtinta plazma skatina odos ląstelių atsinaujinimo procesus ir pasižymi puikiomis priešuždegiminėmis savybėmis, todėl PRP terapiją galima pritaikyti labai plačiai. PRP injekcijos skaistina odą, išlygina raukšles ir odos nelygumus, mažina randus, stabdo plaukų retėjimo procesą, gydo žaizdas ir kitais būdais pasitarnauja puikios savijautos ir neblėstančios jaunystės labui. Teigiamus pokyčius galima įžvelgti jau po pirmos PRP procedūros, visgi, siekiant pačių geriausių rezultatų, viena PRP procedūra apsiriboti nereikėtų. Standartinį PRP terapijų kursą įprastai sudaro trys procedūros, kurios turėtų būti atliekamos maždaug kas mėnesį, vieną kartą per metus. PRP injekcijos dažniausiai pasitelkiamos arba veido odos, arba plaukų regeneracijos tikslams. Išsikelti tikslai taip pat įtakoja rekomenduojamų PRP procedūrų skaičių.
PRP procedūra plaukams: kam rekomenduojama ir kiek procedūrų reikia?
PRP terapija yra rekomenduojama bet kokio amžiaus vyrams ir moterims, kurie susiduria su slenkančių arba retėjančių plaukų problema. Dėl išskiriamų augimo faktorių, PRP injekcijos užtikrina greitesnį naujų plaukų augimą, spartesnę regeneraciją. Įgyvendinus rekomenduojamą PRP terapijų kursą įprastai visi pacientai gali džiaugtis greičiau augančiais, tankesniais bei sveikiau atrodančiais plaukais. PRP terapijos plaukams kursą dažniausiai sudaro maždaug 6 procedūros per metus.
PRP procedūra veidui: kam rekomenduojama ir kiek procedūrų reikia?
PRP procedūra veidui tinka tiek moterims, tiek vyrams, kurie nori atgaivinti, atjauninti veido odą bei pagerinti odos būklę kuo natūralesniu būdu. PRP injekcijos efektyviai mažina arba visai pašalina raukšleles. Jos atgaivina pavargusią, papilkėjusią, sveiką įvaizdį praradusią odą. PRP terapija sukuria ilgalaikį švytinčios, stangrios ir pastebimai atjaunėjusios odos efektą, sumažina neestetiškai atrodančius randus ar kitus odoje pastebimus defektus. PRP procedūros teigiamas poveikis pasireiškia ne iš karto, o maždaug po 3 – 5 savaičių. Siekiant ne tik gero, bet ir ilgalaikio rezultato – kasmet reikėtų atlikti 2 – 4 PRP procedūrų kursą. Nors PRP terapiją tikrai galima laikyti viena saugiausių, jokios žalos organizmui nesukeliančių estetinių procedūrų, tačiau nėščioms arba kūdikį maitinančiomis moterims PRP terapija nėra rekomenduojama. Taip pat šios procedūros negalima atlikti pacientams, kurie serga tam tikromis kraujo ligomis arba turi bakterinę infekciją.