Lichensklerozės gydymas

Lichensklerozė (lichen sclerosus), dar vadinama atrofinė ar sklerozuojanti kerpligė, – tai neinfekcinė, lėtinė odos ir gleivinių liga, gana stipriai apsunkinanti gyvenimą. Lytinių organų kerpligė pasireiškia odos niežuliu, dažniausiai prasidedančiu būtent naktį, taip pat makšties sausumu, skausmingais lytiniais santykiais.

Ligai progresuojant, mažosios lytinės lūpos stipriai išplonėja ir pradeda įtrūkinėti, kraujuoti. Pradeda siaurėti lytinis plyšys, nykti klitoris, o mažosios ir didžiosios lytinės lūpos ilgainiui gali ir visiškai suaugti.

Kerpligės priežastys – kodėl tai nutiko man?

Nors makšties kerpligė apskritai gana reta liga, dažniausiai ji apninka mergaites, kurioms dar neprasidėjęs lytinis brendimas, arba moteris, kurios jau įženginėja į menopauzę. Specialistai iki šiol nėra nustatę konkrečių veiksnių, sukeliančių lichensklerozę, tačiau manoma, kad jos atsiradimui įtakos gali turėti hormonų pusiausvyros pasikeitimai organizme, autoimuninės ligos, genetika.

Kadangi ši liga stipriai apsunkina lytinį gyvenimą, natūraliai gali kilti klausimas, ar kerpligė užkrečiama. Ši liga nėra užkrečiama, todėl partneriui nėra būtina imtis profilaktinių veiksmų ar dėl šios priežasties apsilankyti pas sveikatą prižiūrintį specialistą.

Makšties kerpligės gydymas jau ne tik medikamentinis

Ar išgydoma kerpligė? Iki šiol makšties kerpligės gydymas lichenskleroze sergančioms moterims buvo ribotas – dažnu atveju rekomenduoti vaistai nuo kerpligės ar hormoniniai tepalai pasižymėjo laikinu veiksmingumu, o operacinis gydymas ne visada būdavo tinkamiausia išeitis pacientei. Tačiau nuolat tobulėjantys lichensklerozės gydymo metodai šiuo metu jau leidžia pasiekti puikių rezultatų – kerpligė mūsų klinikoje gydoma vienu inovatyviausių metodų rinkoje, PRP terapija.

Šios procedūros metu trombocitai, kurie yra atsakingi už žaizdų gijimą, regeneraciją ir naujų kraujagyslių atsiradimą, iš paciento kraujo perkeliami į problemines vietas. Šiuo atveju kerpligė gydoma trombocitų ir hialiurono rūgšties koncentratą suleidžiant į makštį. Po procedūros pacientė gali tikėtis, kad ne tik išnyks kankinę nemalonūs pojūčiai, pagerės kraujotaka, bet ir intymus gyvenimas bus kokybiškesnis.

Šį gydymo metodą gydytojai taiko ir kitose srityse, spręsti įvairioms ginekologinėms problemoms: taip gali būti gydomos ir makšties infekcijos (pavyzdžiui, grybelis makštyje), šlapimo nelaikymas, makšties sausumas ir kiti seksualinių funkcijų sutrikimai.