Dermatoskopija: apgamų tyrimas ir kiti odos reiškiniai
Odos vėžys – diagnozė, kurią išgirdus gali pakirsti kojas. Nepatyrusiai akiai nereikšmingai atrodantys besikeičiantys apgamai ant kūno ar kelias savaites negyjančios žaizdelės turėtų būti aiškus ženklas pasirodyti specialistui. Odos gydytojas atliks išsamius tyrimus ir įvertins, kokių priemonių būtina imtis pagerinti odos būklei ir sveikatai.
Kada rekomenduojama kreiptis į gydytoją dermatovenerologą darytis dermatoskopiją
- Jei pastebėjote apgamų pokyčius
- Jei jums niežti odą, oda pleiskanoja, atsirado bėrimų, pastebėjote uždegimą
- Jei atsirado naujų odos darinių
- Jei pastebėjote nagų grybelio požymių
- Jei galvos oda pleiskanoja, plaukai slenka, atsirado paraudimų galvos odos srityje
- Jei išryškėjo kapiliarai, atsirado varikozinės venos ir kt.
Nors odos vėžys – blogiausia galima diagnozė, nereikėtų bijoti ir vengti vizito pas dermatologą. Gera žinia ta, kad kreipusis laiku galima už akių užbėgti tam tikrų apgamų supiktybėjimams. Specialistui įvertinus situaciją, kartu priimsite atitinkamus sprendimus.
Pastebėjus apgamų pokyčius, reikėtų nedelsti ir kreiptis į gydytoją dermatologą, kad būtų atlikta skaitmeninė dermatoskopija. Kokie pokyčiai išduoda galimą melanomą ar kitas odos vėžio ligas?
- Apgamas padidėjo
- Pasikeitė apgamo spalva
- Atsirado liežuvėlius primenančių apgamo išaugų
- Apie apgamą atsirado raudonas kraštelis
- Niežti patį apgamą arba audinius apie jį, šlapiuoja ar skauda
- Iš apgamo išsiskyrė skysčio, kraujo
- Suaugusiam žmogui atsirado naujų, tamsių apgamų
Skaitmeninė dermatoskopija
Informatyvų odos reiškinių ir pažeidimų tyrimą atlikti padeda dermatoskopas. Tyrimo metu kelis kartus išdidinamas odos vaizdas, išryškėja odos sluoksniai, stebimos odos mikrostruktūros, kas padeda tiksliau identifikuoti pasireiškusią odos problemą. Pasitelkiant skaitmeninę dermatoskopiją, kuri yra pažangiausias odos darinių tyrimo metodas, kiekvienas apgamas ar kitoks darinys patikrinamas – galima atskirti gerybinį nuo piktybinio, išsiaiškinti prigimtį ir būklę. Tokiu būdu atliekama ankstyva ikinavikinių ligų diagnostika, užkertamas kelias pavojingų odos ligų vystymuisi.
Apgamo šalinimas rekomenduojamas ypač tais atvejais, kai apgamo dydis viršija 6 mm. Jei apgamas trukdo ir yra nuolat traumuojamas, kartu atsiranda ir infekcinių ligų rizika. Tiesa, apgamai gali būti šalinami ir dėl estetinių priežasčių, kai kelia psichologinį, emocinį diskomfortą.