Dermatologas ir dermatovenerologas Vilniuje: kai reikia išsamių tyrimų ir efektyvaus gydymo

Dermatovenerologas – specialistas, į kurį galite kreiptis dėl įvairių odos infekcijų, alerginių reakcijų, odos pokyčių ir pažeidimų. Bendrinės odos ir venerinės ligos yra šių gydytojų kasdienybė. Prireikus apsilankyti odos ligų centre, būsite užtikrinti, kad „InnMed“ klinikoje Jus pasitiks patyręs odos gydytojas. Apžiūros metu bus atliekama dermatoskopija, skiriami specializuoti laboratoriniai tyrimai, analizuojama problemos atsiradimo priežastis, nustatoma diagnozė ir parenkamas individualus gydymas.

Kada būtina dermatologo konsultacija?

Dermatologas Vilniuje tiria ir gydo odos darinius, įtartinus ir nerimą keliančius odos pokyčius, reiškinius ir odos ligas. Svarbu tai, kad sureagavus laiku ir atvykus į dermatologijos centrą galima stipriai sumažinti lėtinių, uždegiminių odos ligų vystymosi riziką ir apsisaugoti nuo rimtų sveikatos sutrikimų.

Rekomenduojama kreiptis, jei

  • Pastebėjote apgamų pokyčius (pakito dydis, spalva, atsirado išskyrų ir pan.)
  • Niežti odą, oda pleiskanoja, atsirado bėrimų
  • Atsirado naujų odos darinių (papilomų, karpų, apgamų, pigmentinių dėmių)
  • Neramina odos grybelio ar nagų grybelio požymiai (nagai pagelto, patamsėjo, suskilinėjo)
  • Galvos oda pleiskanoja, plaukai slenka, atsirado paraudimų galvos odos srityje
  • Išryškėjo kapiliarai, atsirado varikozinės venos ir kt.

To paties vizito metu gydytojai dermatologai gali pašalinti nepageidaujamus odos darinius. Karpų šalinimas, papilomų šalinimas, nuospaudų šalinimas ir kitų odos darinių šalinimai klinikoje atliekami minimaliai invazinių procedūrų metu ir elektrochirurginiais gydymo metodais.

Galvos odos ligos ir odos pakitimai veide

Turbūt, daugelis sutiktų, kad daugiausia nerimo ir diskomforto kelia odos pokyčiai galvoje ir ypač – veido srityje. Būtent veido oda atskleidžia slaptą informaciją apie mūsų patiriamą stresą, įtampą, nuovargį, vartojamą maistą, įpročius ir pan.

Jeigu paauglystės periodas jau seniai užmirštas, tačiau vis dar kamuoja jaunatviški spuogai, dermatologo konsultacija Vilniuje yra tai, kas gali padėti tašką. Nuo lytinio brendimo pradžios nekontroliuoti bėrimai neretai tęsiasi dešimtmečius, tačiau individualiai gydymui parinktos priemonės, derinamos su paciento kantrybe ir kruopštumu, gali leisti pasiekti džiuginančių rezultatų.

Tuo tarpu kita lėtinė, uždegiminė odos liga – rožinė – neretai pasireiškia po 30 m. amžiaus. Susidūrus su jautria, raustančia veido oda, kuri karts nuo karto pasidengia smulkiais raudonais taškeliais ar net pūlinukais, rekomenduojama kreiptis į odos kliniką Vilniuje, kad rožės gydymas būtų su profesionalaus odos gydytojo kontrole. Priešingu atveju ši liga gali privesti ne tik iki fizinių sveikatos problemų, tačiau ir psichologinių, kadangi ji kelia nepasitikėjimą savimi ir kasdienį diskomfortą.

Ypač svarbios apgamų reikšmės, ir ne tik veido srityje, bet visame kūne: ar nesikeičia apgamų dydis, spalva, forma? Pastebėjus pokyčius delsti nesaugu, siekiant išvengti melanomos atsiradimo, taip pat jei apgamas trukdo ir yra nuolat traumuojamas, kartu atsiranda ir infekcinių ligų rizika.