Kolonoskopija

Storosios žarnos endoskopinis tyrimas – kolonoskopija

Kolonoskopija yra medicininis tyrimas, kai naudojant endoskopą apžiūrima storoji žarna. Šis procedūros tipas gali būti taikomas kaip gydymo metodas, skirtas šalinti storojoje žarnoje esančius polipus, atlikti audinio gabalėlio paėmimą (biopsiją), sustabdyti kraujavimą ir pan.

Kaip pasiruošti tyrimui?

 1. Pasiruošimas kolonoskopijai prasideda 5 dienas prieš tyrimą:

  • Negalima valgyti termiškai neapdorotų daržovių ir vaisių, sėklų, riešutų, raudonos ar violetinės spalvos maisto ir gėrimų.
  • Galima valgyti pieno produktus be priedų, majonezą, baltą duoną, makaronus, baltus ryžius, kiaušinius, baltą žuvį ir vištieną be odos, bulves be lupenų, baltą šokoladą, ledus be priedų. 

   1 para iki tyrimo

   Galima suvalgyti lengvus pusryčius (pvz., virtas kiaušinis, baltos duonos riekė; jogurtas be priedų). Po to leidžiama tik gerti ir tik skaidrius, permatomus skysčius: vandenį, nestiprią arbatą, obuolių sultis, skaidrius gaiviuosius gėrimus Negalima vartoti – alkoholio, vaisių koktelių, pieno ir jo gaminių, nepermatomų, su tirščiais sulčių, sriubų, raudonos, violetinės spalvos gėrimų.

 2. Dieną prieš tyrimą pradedami gerti vaistai, skirti žarnynui išvalyti. Vaistinėje galite įsigyti skirtingų žarnynui išvalyti skirtų preparatų: Citrafleet, Picoprep, Moviprep.
 3. Valymo procedūra su Citrafleet:

  • jeigu kolonoskopija numatyta 8-12 val. Apie 15-16 val. Pirmą pakelio turinį sumaišome su stikline vandens išgeriame, palaukiama 10-30min tuomet geriame vandenį (išgerti reikia ne mažiau kaip 2 litrus). Apie 21-22 val. kartojame procedūra su antru pakeliu.
  • Jeigu kolonoskopija numatyta po pietų nuo 12 valandos, pirmą pakelį išgerkite 21-22 val., antrą pakelį – 5 val. ryte.
 4. Geriausiai žarnynas paruošiamas, kai vaistai baigiami gerti 6 valandos iki tyrimo.

 5. Kadangi kolonoskopija atliekama suteikus nejautrą – 6 valandos iki tyrimo būtina NIEKO NEGERTI. Dauguma kasdien vartojamų vaistų (pvz., antihipertenziniai) tyrimo dieną išgeriami kaip įprasta, užgeriant minimaliu kiekiu (gurkšniu) vandens.

 
 

Rekomenduojama kreiptis pas endoskopuotoją, jei turite ilgalaikį ar pasikartojantį skrandžio, žarnyno ar virškinimo sutrikimų simptomus, kraujavimą, svorio kritimą arba kitus susijusius simptomus.

Kitos endoskopijos paslaugos

Vieni geriausių Vilniuje gydytojai endoskopai - visada pasirengę Jums padėti!

Mūsų gydytojai kiekvienais metais gilina savo žinias ir nuolat kelia kvalifikaciją

Viskas viename vizite - gaukite greičiausią endoskopinę procedūrą!

Mūsų gydytojai – patyrę specialistai, kiekvienam atvejui skiriantys visą savo dėmesį ir žinias

Gydytojai bendrauja su pacientais jiems suprantama kalba