+370 520 78 122
PagrindinisSritysDermatovenerologija

Dermatologas ir dermatovenerologas Vilniuje: kai reikia išsamių tyrimų ir efektyvaus gydymo

Komfortiškai, saugiai ir veiksmingai vyrų, moterų ir vaikų odos ligas diagnozuoja bei gydo, nepageidaujamus odos darinius šalina vieni iš geriausių Vilniuje - gydytojai dermatologai
Registracija konsultacijai
Patyrę ir profesionalūs gydytojai dermatovenerologai
Minimaliai invazinės procedūros ir elektrochirurginis gydymo metodas
Plataus spektro odos ligų tyrimai ir efektyvus gydymas
Pasirūpinkite savo odos sveikata šiandien!

Išsami dermatovenerologo (dermatologo) konsultacija ir dermatoskopinis tyrimas tik 110 €

Pasirinkus šią paslaugą Jums bus suteikta išsami dermatologo konsultacija, atliktas dermatoskopinis tyrimas, pagal poreikį paskirti būtini laboratoriniai tyrimai, suteiktos naudingos rekomendacijos arba paskirtas individualus gydymas.
+370 700 50050
P.-Pn.: 8:00 – 20:00
Registruotis konsultacijai
Kepenu tyrimas InnMed

Vieni iš geriausių Vilniuje – gydytojai dermatologai visada pasirengę Jums padėti!

Mūsų dermatovenerologai – kiekvienam pacientui skiria visą savo dėmesį ir žinias, rūpinasi ir prižiūri sveikimo procesą
Gydyojai dermatologai – atlieka išsamią sveikatos diagnostiką ir taiko efektyvius gydymo metodus
Mūsų dermatologai – profesionaliai ir saugiai skiria medikamentinį, atlieka procedūrinį bei chirurginį gydymą
Gydytojai dermatovenerologai – stengiasi padėti kiekvienam pacientui ir greičiau išspręsti sveikatos problemą tinkamiausiu būdu
Michail Poloutenko

Gydytojas dermatovenerologas

Gydytojas konsultuoja ir gydo suaugusiųjų odos ligas

Lytiškai plintančių ligų tyrimas

Lytiškai plintančių ligų tyrimas

Lytiškai plintančios ligos (LPL) įprastai plinta nesaugių lytinių santykių metu.
 • LPL yra pavojingos, gana sparčiai progresuoja ir kelia pavojų sveikatai.
 • Laiku negydydamos LPL moterys ne tik kenkia sau, bet ir tampa nešiotojomis – užkratas virsta infekcijos šaltiniu kitiems žmonėms.
 • Kreipiantis į dermatovenerologą laiku, atliekami LPL tyrimai ir dauguma ligų sėkmingai ir greitai išgydomos.
 • Verta žinoti, kad ant lytinių organų gleivinės pastebėjus kondilomas, papilomas ar genitalijų karpas, tai taip pat gali būti LPL ženklas, kadangi šiuos darinius neretai sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV), kuris yra lytiniu keliu plintanti, užkrečiama infekcija.
 • Šalinti šiuos darinius yra būtina, nes jie ne tik darko estetinę išvaizdą, bet ir linkę sparčiai plisti.
 • „InnMed“ klinikoje genitalijų dariniai efektyviai šalinami el. koaguliatoriumi – tai yra saugiausias, patogiausias ir efektyviausias metodas.
 • LPL tyrimai (dar vadinami lytiškai plintančių infekcijų arba venerinių ligų tyrimai) atliekami atvykus konsultacijai pas gydytoją ginekologą, urologą arba dermatovenerologą, ieškoma nuo 4 iki 10 lytiškai plintančių ligų.
Registracija tyrimams
ŽPV tyrimas ir ŽPV gydymas

ŽPV tyrimas ir ŽPV gydymas

Ar žinojote, kad žmogaus papilomos virusu (ŽPV) galima užsikrėsti ne tik nesaugaus lytinio akto metu?
 • Svarbu atkreipti dėmesį, kad ŽPV, chlamidiozė, trichomonozė, lytinių organų pūslelinė gali turėti ilgalaikių nemalonių ir sveikatai pavojingų pasekmių.
 • Infekcinės ligos yra linkusios plisti ir provokuoti kitus sveikatos sutrikimus.
 • Ar gimdos kaklelyje yra ŽPV virusas, galima nustatyti atlikus onkocitologinį tyrimą skystoje terpėje.
 • ŽPV tyrimas, gimdos kaklelio tepinėlio paėmimas, yra neskausminga ir saugi, kelių minučių trukmės procedūra, atliekama atsargiai ir kruopščiai praplečiant gimdos kaklelį skėtikliu ir smulkiu šepetėliu paimant mažą ląstelių mėginį nuo gimdos kaklelio paviršiaus.
 • Citologinis (PAP) tepinėlis tikrinamas laboratorijoje mikroskopu, ieškoma pakitusių ląstelių.
 • Svarbu žinoti, kad tyrimas dėl gimdos kaklelio vėžio imamas bet kurią ne menstruacijų dieną (tačiau geriausia 10–20 ciklo dieną).
 • Svarbiausia, likus 2 dienoms iki gimdos kaklelio tyrimo nenaudoti jokių vaginalinių vaistų, kremų ar lubrikantų, taip pat rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių, nenaudoti tamponų.
Registracija tyrimams

Pažangūs ir efekyvūs odos ligų gydymo metodai, aukštos kvalifikacijos specialistų dėmesys – viskas pasiekiama „InnMed“ klinikoje ir skirta Jums!

Gydytojas dermatologas tiria ir gydo odos darinius, įtartinus ir nerimą keliančius odos pokyčius, reiškinius ir odos ligas

Išsamios dermatologo konsultacijos ir apžiūros metu atliekamas dermatoskopinis tyrimas, skiriami specializuoti laboratoriniai tyrimai, analizuojama problemos atsiradimo priežastis, nustatoma diagnozė ir parenkamas individualus gydymas.

Gydytojo dermatovenerologo kompetencijai priskiriamos alerginės, virusinės, infekcinės ir kitos odos ligos. Sprendžiant odos problemą skiriamas medikamentinis, procedūrinis ar chirurginis gydymas, kuruojamas ir stebimas odos sveikimo procesas.

Dermatoskopija – tai neinvazinis ir neskausmingas, tačiau informatyvus odos reiškinių bei pažeidimų tyrimas. Šio tyrimo metu kelis kartus išdidinamas odos vaizdas, stebimos odos mikrostruktūros, kas padeda tiksliau identifikuoti pasireiškusią odos problemą.

Atliekant dermatoskopinį tyrimą atsiranda galimybė atskirti gerybinius odos darinius nuo piktybinių, patikrinti apgamų prigimtį ir būklę. Tokiu būdu atliekama ankstyva ikinavikinių ligų diagnostika, užkertamas kelias pavojingų odos ligų vystymuisi.
Kada rekomenduojama kreiptis į gydytoją dermatovenerologą:
Kada rekomenduojama kreiptis į gydytoją dermatovenerologą:
 • jei pastebėjote apgamų pokyčius (pakito dydis, spalva, atsirado išskyrų ir pan.);
 • jei jums niežti odą, oda pleiskanoja, atsirado bėrimų, pastebėjote uždegimą;
 • jei atsirado naujų odos darinių (papilomų, karpų, apgamų, pigmentinių dėmių);
 • jei pastebėjote nagų grybelio požymių (nagai pagelto, patamsėjo, suskilinėjo);
 • jei galvos oda pleiskanoja, plaukai slenka, atsirado paraudimų galvos odos srityje;
 • jei išryškėjo kapiliarai, atsirado varikozinės venos ir kt.

Išsamios dermatologo konsultacijos metu galima atlikti specializuotus kraujo tyrimus, pasėlio tyrimus, atlikti biopsijos ar histologijos tyrimą.

Jau pirmojo vizito metu patyrę gydytojai dermatologai gali pašalinti nepageidaujamus odos darinius elektrochirurgijos metodu.
dermatoskopija InnMed
dermatoskopija InnMed
Profesionalus veido odos bėrimų gydymas

Profesionalus veido odos bėrimų gydymas

Daugiausia nerimo ir diskomforto keliantys bėrimai susiję su veido oda. Būtent veido oda atskleidžia slaptą informaciją apie mūsų patiriama stresą, įtampą, nuovargį, vartojamą maistą, įpročius ir pan.

Jaunatviški spuogai (acne vulgaris) atsiranda prasidėjus lytiniam brendimui, tačiau nekontroliuojamas bėrimų procesas neretai tęsiasi dešimtmečius, priversdamas spuogus maskuoti, kas neretai dar labiau ištęsia nepageidaujamų bėrimų pasikartojimą. Šiuo atveju svarbi individualiai paskirta veido odos priežiūra ir gydymas, papildoma mitybos ir kasdienių įpročių korekcija, siekiant išvengti randėjimo, kurio medikamentinių būdu ištaisyti nebeįmanoma.
Priklausomai nuo bėrimų pasikartojimo ir sunkumo, gydytojai dermatologai neretai skiria medikamentines priemones: tepalus antibiotikų pagrindu, rūgštinius kremus ir prausiklius, gijimą skatinančius profesionalius kremus, kartais – isotretinuiną.

Aknė laikoma sudėtinga lėtine liga, kurios gydymui būtina pasitelkti kantrybę ir kruopštumą. Vienu metu gali atsirasti inkštirų (juodų taškelių), pūlinukų, mazgelių, cistų, kurios ilgainiui palieka randus. Nekontroliuojama liga pasireiškia nuolatiniu pūlinukų bei pūlinių formavimusi ir kelia pastovų diskomfortą kasdienybėje.
Kreipdamiesi į dermatovenerologą dėl veido odos spuogų (bėrimų):
Kreipdamiesi į dermatovenerologą dėl veido odos spuogų (bėrimų):
 • Išsamiai pasikonsultuosite su odos ligų profesionalu;
 • Atliksite individualiai paskirtus laboratorinius tyrimus;
 • Sulauksite naudingų rekomendacijų, kurios padės pagreitinti veido odos sveikimo procesą;
 • Jums sudarys individualų veido odos priežiūros ir gydymo planą.
Atsakingas požiūris į odą padės Jums greičiau atsikratyti nepageidaujamų ir diskomfortą keliančių veido spuogų. Profesionali ir individualiai Jums skirtas gydymas apsaugos nuo bėrimų pasikartojimo ir suteiks galimybę kas dieną džiaugtis lygia ir nepažeista veido oda.
dermatologas InnMed klinika
dermatologas InnMed klinika
Rožinės gydymas (acne rosacea)

Rožinės gydymas (acne rosacea)

Veido odos rožinė neretai pasireiškia po 30 metų amžiaus ir sukelia pacientams nepasitikėjimą savimi, liūdesį ir kasdieninį diskomfortą. Tai lėtinė, uždegiminė veido odos liga, pasireiškianti į aknę panašiais simptomai, dažnai centrinėje veido dalyje. Pacientai nuolat susiduria su jautria, raustančia veido oda, kuri karts nuo karto pasidengia smulkiais raudonais taškeliais ar net pūlinukais. Vyrams ir moterims tampa sudėtinga pasirinkti asmenines higienos priemones, surasti tinkamas kosmetines priemones ir surasti būdų kaip išlaikyti odą ramią bei neprovokuoti ligos vystymosi.

Rožinę neretai sukelia veido erkutės, kurios įsiveisia odoje pakitus ląsteliniam odos imunitetui. Rožinės atveju nerekomenduojama gydytis savarankiškai ir eksperimentuoti. Progresuodama rožinė išplečia veido odos kraujagysles, ilgainiui sutrikdo veido limfą, formuojasi papulės, pustulės, kas įtakoja rinofimos atsiradimą (nosies ir aplinkinių audinių didėjimą).

Pastebėjus rožinei būdingus simptomus, rekomenduojama kreiptis į gydytoją dermatovenerologą ir ligą gydytis su profesionalaus odos specialisto kontrole.
Kreipdamiesi į dermatologą dėl rožinės gydymo:
Kreipdamiesi į dermatologą dėl rožinės gydymo:
 • Išsamiai pasikonsultuosite su odos ligų profesionalu;
 • Atliksite individualiai paskirtus laboratorinius tyrimus;
 • Pagal poreikį Jums bus atliktas dermatoskopinis ištyrimas;
 • Sulauksite naudingų rekomendacijų, kurios padės pagreitinti veido odos sveikimo procesą;
 • Jums sudarys individualų veido odos priežiūros ir gydymo planą.
Gydantis rožinę svarbus atsakingas gydytojo dermatovenerologo paskirtų rekomendacijų vykdymas, paciento kruopštumas ir kantrybė, reguliarus apsilankymas ligos kontrolei ir sveikimo proceso sekimui, gydymo korekcijai.
rožės gydymas InnMed
rožės gydymas InnMed
Melasmos gydymas (odos patamsėjimo gydymas)

Melasmos gydymas (odos patamsėjimo gydymas)

Melasma pasireiškia skirtingo amžiaus žmonėms ir neretai yra siejama su vaistų vartojimu, nėštumu, kontraceptinių medikamentų vartojimu, netinkama mityba ar dieta. Šiai odos ligai būdingos tamsios dėmės, tamsėjančios saulės šviesoje.
Pastebėjus tamsias dėmes odoje būtina kreiptis į gydytoją dermatovenerologą ir atlikti būtinus tyrimus su tikslu identifikuoti melasmos atsiradimo priežastį bei atmesti kitas pavojingas odos ligas.
Kreipdamiesi į gydytoją dermatovenerologą dėl tamsių dėmių ant odos:
Kreipdamiesi į gydytoją dermatovenerologą dėl tamsių dėmių ant odos:
 • Išsamiai pasikonsultuosite su odos ligų profesionalu;
 • Atliksite individualiai paskirtus laboratorinius tyrimus;
 • Pagal poreikį Jums bus atliktas dermatoskopinis ištyrimas;
 • Sulauksite naudingų rekomendacijų;
 • Jums sudarys individualų veido odos priežiūros ir gydymo planą.
Pastebėję tamsias dėmes ant odos, venkite tiesioginės saulės ir ultravioletinės spinduliuotės, naudokite apsauginės priemones.
tamsios odos dėmės InnMed
tamsios odos dėmės InnMed
Dermatito gydymas

Dermatito gydymas

Alerginis arba atopinis veido odos dermatitas atsiranda staiga ir pasireiškia odos perštėjimu, odos niežėjimu, patinimu. Tai uždegiminė, lėtinė odos liga, kurios simptomų nerekomenduojama kęsti ar gydytis savarankiškai, siekiant išvengti galimų komplikacijų, infekcinių ligų rizikos.
Alerginis arba atopinis dermatitas neretai gydomas hormoniniais preparatais. Su profesionalaus ir patyrusio gydytojo dermatovenerologo pagalba gana greitai galima pasiekti palankių rezultatų, tačiau kreiptis patartina nedelsiant.
Soborėja (seborėjinis dermatitas) – dažniausiai pažeidžia veidą ir galvos odą. Paprastai šios rūšies dermatitas atsiranda dėl riebalinių liaukų ir androgeninių hormonų aktyvumo, sutrikusio odos mikrofloros metabolizmo, imuninės sistemos uždegiminio atsako.
Kreipdamiesį į gydytoją dermatovenerologą dėl dermatito:
Kreipdamiesį į gydytoją dermatovenerologą dėl dermatito:
 • Išsamiai pasikonsultuosite su odos ligų profesionalu;
 • Atliksite individualiai paskirtus laboratorinius tyrimus;
 • Pagal poreikį Jums bus atliktas dermatoskopinis ištyrimas;
 • Sulauksite naudingų rekomendacijų;
 • Jums sudarys individualų veido odos priežiūros ir gydymo planą.
Alerginis veido odos dermatitas neretai yra išprovokuojamas kosmetinių priemonių, plaukų ar antakių dažų. Atopinį dermatitą gali sukelti genetiniai ar aplinkos faktoriai, susilpnėjusi imuninė sistema, taip pat maisto alergenai ar kontaktiniai, įkvepiamieji alergenai.
dermatitas InnMed klinika
Laukdami vizito pas gydytoją dermatologo stenkitės nebūti tiesioginėje saulės kaitroje ir venkite odą kasyti.
dermatitas InnMed klinika
Žvynelinės (psoriazės) gydymas

Žvynelinės (psoriazės) gydymas

Žvynelinė (psoriazė) – tai uždegiminė, lėtinė odos liga, kuriai būdingas odos bėrimas papulėmis ir plokštelėmis, padengtomis žvynais. Neretai simptomai pasireiškia skirtingose odos vietose, plaukuotojo odos dalyje, nagų srityje.
Ligos pobūdis ir simptomai pacientams įtin nemalonūs, sukeliantys didelį psichologinį diskomfortą, verčiantys koreguoti gyvenimo įpročius ir pomėgius.
Besivystanti liga neretai sukelia sąnarių pažeidimus, todėl pastebėjus jau pirmuosius simptomus, rekomenduojama kreiptis į patyrusį gydytoją dermatovenerologą nedelsiant.
Kreipdamiesį į gydytoją dermatovenerologą dėl žvynelinės:
Kreipdamiesį į gydytoją dermatovenerologą dėl žvynelinės:
 • Išsamiai pasikonsultuosite su odos ligų profesionalu;
 • Atliksite individualiai paskirtus laboratorinius tyrimus;
 • Pagal poreikį Jums bus atliktas dermatoskopinis ištyrimas;
 • Sulauksite naudingų rekomendacijų;
 • Jums sudarys individualų veido odos priežiūros ir gydymo planą.
Laiku pradėtas gydymas padeda pasiekti gerų rezultatų greitesniame laikotarpyje ir išvengti žvynelinės (psoriazės) komplikacijų.
psoriazės gydymas InnMed
psoriazės gydymas InnMed
Odos ir nagų grybelio gydymas

Odos ir nagų grybelio gydymas

Odos ir nagų grybelis – tai infekcinė liga, kurią sukelia dermatofitai, pelėsiniai ar mieliniai grybai. Dermatofitų infekcija užsikrėsti įmanoma per asmens naudojamus daiktus, divožemį arba kito asmens ar gyvūno. Pelėsinis grybelis ir mieliagrybiai neperduodami žmonių kontaktavimo būdu.
Nagų grybelis yra užkrečiama ir progresuoti linkusi liga, kuri pasireiškia baltai gelsvomis, didėjančiomis dėmėmis ant nago plokštelės, nago storėjimu.
Riziką susirgti odos ir nagų grybeliu turi žmonės, vartojantys antibiotikus, kortikosteroidus, sergantys cukralige, periferinių kraujagyslių ligomis, hiperhidroze, psoriaze, kai nusilpsta imunitetas. Neretai liga išsivysto po mikrotraumų, paskatinti grybelį gali ir rūkymas, netinkami higienos įpročiai.
Kreipdamiesi į gydytoją dermatovenerologą dėl grybelinių ligų:
Kreipdamiesi į gydytoją dermatovenerologą dėl grybelinių ligų:
 • Išsamiai pasikonsultuosite su odos ligų profesionalu;
 • Atliksite individualiai paskirtus laboratorinius tyrimus;
 • Pagal poreikį Jums bus atliktas dermatoskopinis ištyrimas;
 • Sulauksite naudingų rekomendacijų;
 • Prireikus talkinantis gydytojas chirurgas atliks įaugusio nago rezekciją (šalinimą);
 • Jums sudarys individualų veido odos priežiūros ir gydymo planą.

Kreiptis į gydytoją dermatovenerologą rekomenduojama nedelsiant, kol grybelis nepažeidė 50% nago plokštės. Jums bus suteiktos naudingos rekomendacijos dėl gydomojo pedikiūro, vaistų, dezinfekuojančių priemonių bei gydomojo lako naudojimo.

Nagų grybeliu didesnę riziką turi užsikrėsti pirčių, baseinų megėjai, sportininkai. Taip pat moterys, nuolat atliekančios ilgalaikį nagų lakavimą.
nagų grybelis InnMed
nagų grybelis InnMed
Karpų, papilomų, kondilomų, ateromų, lipomų, keratozių, hemangiomų, kitų nepiktybinių darinių šalinimas

Karpų, papilomų, kondilomų, ateromų, lipomų, keratozių, hemangiomų, kitų nepiktybinių darinių šalinimas

Kondilomos, papilomos ar karpos – tai žmogaus papilomos viruso sukeliamos ligos padariniai, kai formuojasi baltos, pilkšvos spalvos suragėję mazgeliai, papulės. Nors darinukai paprastai nėra skausmingi, jie pacientams kelią didelį estetinį diskomfortą ir negydomi gali išplisti į kitas kūno vietas, užkrėsti artimuosius.
Papilomoms (minkštosioms fibromoms) būdingas plitimas pažastyse, kaklo, kelių srityse, intymiose kūno vietose, po krūtine. Nors papilomos yra nepiktybiniai dariniai ir nekelia grėsmės sveikatai, jie darko estetinę žmogaus išvaizdą ir neretai tampa kompleksų atsiradimo šaltiniu.
Seborėjinės keratozės – taip pat yra gerybiniai dariniai, kurie paprastai siejami su odos senėjimo požymiu. Palikti vystytis dariniai ilgainiui reikšmingai tamsėja iki tamsiai rudos spalvos. Netyčia traumavus, keratozės kraujuoja, kas kelia uždegimų atsiradimo riziką.
Ypatingą dėmesį būtina atkreipti į aktininę keratozę, kuri yra laikoma ikinavikine liga, pasireiškiančia hiperkeratoziniais bėrimais. Nekontroliuojama ir negydoma liga gali transformuotis į plokščių ląstelių karcinomą – odos vėžį.
Nepageidaujami odos dariniai šalinami elektrochirurginiu metodu:
Nepageidaujami odos dariniai šalinami elektrochirurginiu metodu:
 • elektrochirurginis peilis suteikia galimybę pašalinti darinius selektyviai;
 • pašalinami tik pakenkti audiniai, nepažeidžiant sveikųjų audinių;
 • procedūra nesukelia kraujavimo;
 • prieš procedūrą gali būti atliktas vietinis nuskausminimas;
 • tai minimalios invazijos procedūra, po kurios iš karto galima grįžti prie įprastų kasdienių veiklų.

Lipomas ir ateromas pagal gydytojo dermatologo rekomendaciją gali pašalinti gydytojai chirurgai arba plastinės chirurgijos gydytojai.

Savarankiškas darinių šalinimas yra pavojingas gyvybei! Gydytojai dermatovenerologai rekomenduoja kreiptis į specialistus ir saugiai, per vieną vizitą pašalinti visus nepageidaujamus darinius.
lipoma InnMed
lipoma InnMed
Apgamų tyrimas ir šalinimas

Apgamų tyrimas ir šalinimas

Apgamai būdingi visiems žmonėms be išimties, skiriasi tik apgamų ant kūno gausa. Dalis apgamų yra įgimtų, tačiau su amžiumi neretai apgamų daugėja.
Apgamus būtina atidžiai stebėti: ar nesikeičia apgamų dydis, spalva, forma. Pastebėjus apgamų pokyčius delsti nesaugu, siekiant išvengti melanomos atsiradimo ar vystymosi, būtina savalaikė gydytojo dermatovenerologo diagnostika ir papildomi laboratoriniai tyrimai.
Apgamo šalinimas rekomenduojamas ypatingai tais atvejais, kai apgamo dydis viršija 6 mm. Jei pagamas trukdo ir yra nuolat traumuojamas, kartu atsiranda ir infekcinių ligų rizika. Apgamai šalinami ir dėl estetinių priežasčių, kai jie kelia psichologinį, emocinį diskomfortą.
Kreipdamiesi dėl apgamų tyrimo ar šalinimo pas gydytoją dermatovenerologą:
Kreipdamiesi dėl apgamų tyrimo ar šalinimo pas gydytoją dermatovenerologą:
 • Išsamiai pasikonsultuosite su odos ligų profesionalu;
 • Jums bus atliktas dermatoskopinis ištyrimas;
 • Pagal poreikį Jums gali būti atlikti papildomi laboratoriniai tyrimai;
 • Nutarus apgamą šalinti, jis gali būti pašalintas elektrochirurginiu būdu to paties vizito metu.
Į gydytoją dermatovenerologą kreiptis būtina, kai:
– Apgamas padidėja;
– Pasikeičia apgamo spalva;
– Atsiranda liežuvėlius primenančių apgamo išaugų;
– Apie apgamą atsiranda raudonas kraštelis;
– Niežti patį apgamą arba audinius apie jį, šlapiuoja ar skauda;
– Iš apgamo išsiskiria skysčio, kraujo;
– Suaugusiam atsiranda naujų, tamsių apgamų.
Apgamų šalinimas InnMed
Apgamų šalinimas InnMed
Lytiškai plintančių ligų ir infekcinių ligų gydymas

Lytiškai plintančių ligų ir infekcinių ligų gydymas

Lytiškai plintančios ligos – tai infekcijos, perduodamos per kūno skysčius (kraują, spermą, makšties skysčius, net motinos pieną). Lytiškai plintančios ligos plinta lytinių santykių metu.
Egzistuoja daugiau kaip 30 skirtingų bakterijų, virusų bei pirmuoju, kurie plinta per nesaugų lytinį aktą. Dalis lytiškai plintančių ligų yra išgydomos, kitą dalis, kurioms gydymo vis dar nėra, tačiau ir joms būtina griežta kontrolė bei simptominis gydymas.
Būtina įsidėmėti, kad persirgęs lytiškai plintančia liga, žmogus neįgyja imuniteto ir turėdamas nesaugius lytinius santykius rizikuoja susirgti LPL pakartotinai.
Rizika susirgti lytiškai plintančiomis ligomis atsiranda dėl:
Rizika susirgti lytiškai plintančiomis ligomis atsiranda dėl:
 • Nesaugių lytinių santykių bei lytinių partnerių kaitos, patiriant atsitiktinius lytinius santykius su nepažįstamais asmenimis, gyvenant chaotišką lytinį gyvenimą;
 • Vartojant narkotines medžiagas;
 • Lytinio partnerio užsikrėtimo ir neinformavimo apie turėtus nesaugius lytinius santykius;
 • Per intymios asmens higienos reikmenis.

Pagrindiniai lytiškai plintančių ligų simptomai:
– bėrimai, opos, žaizdelės, pūslelės lyties organų srityje;
– kraujo išskyros iš lytinių organų;
– skausmingumas lytinių organų srityje;
– niežulys lytinių organų srityje;
– limfmazgių padidėjimas kirkšnių srityje;
– baltos apnašos ant lyties organų ar burnoje;
– išskyros iš lyties organų, jų gausa ir pakitusi spalva (pvz. žalsva, geltona ar permatoma);
– skausmingas šlapinimasis.

Ką daryti įtariant, kad galėjote užsikrėsti lytiškai plintančia liga:
– Registruotis į gydytojo dermatovenerologo arba gydytojo urologo, moterims ginekologo konsultaciją;
– Atlikti lytiškai plintančių ligų tyrimą;
– Susilaikyti nuo tolimesnių lytinių santykių;
– Vykdyti gydytojo nurodymus ir laikytis paskirto gydymo schemos, lankytis kontroliniuose, gydytojo paskirtose vizituose, leisti gydytojui kontroliuoti ir stebėti sveikimo procesą;
– Nenutraukti gydymosi kurso ir vaistų vartojimo, nepaisant to, kad simptomai išnyksta;
– Gydytis nuo lytiškai plintančios ligos privalu ir lytiniam partneriui vienu metu;
– Po gydymo kurso pakartoti lytiškai plintančių ligų tyrimą.
lytiškai plintančios ligos InnMed
lytiškai plintančios ligos InnMed

Profesionalus, efektyvus ir greitas odos ligų ir problemų sprendimas bei nepageidaujamų odos darinių šalinimas

Išsami ir tiksli odos diagnostika
Efektyvūs odos ligų gydymo metodai
Elektrochirurgija nepageidaujamų darinių šalinimui
Individualus gydymas ir sveikimo proceso priežiūra
Atidus, dėmesingas ir rūpestingas požiūris į pacientą, individualus ir veiksmingas gydymas

Kada rekomenduojama kreiptis į gydytoją dermatovenerologą?

Dermatovenerologas diagnozuoja ir gydo bendrines ir venerines odos ligas. Į gydytoją dermatovenerologą galite drąsiai kreiptis dėl įvairių odos infekcijų, alerginių reakcijų, odos pokyčių ir pažeidimų.

Dermatovenerologas diagnozuoja tokias odos ligas kaip atopinis dermatitas, psoriazė, rožinė, aknė ir pan.

Dermatovenerologai taip pat diagnozuoja gerybinius bei piktybinius navikus, ikinavikinę odos darinio būklę, tiria apgamus, šalina karpas, papilomas ir kitus nepageidaujamus odos darinius.

Taip pat gydytojai dermatovenerologai diagnozuoja ir gydo lytiškai plintančias ir infekcines ligas. Gydo herpes, žmogaus papilomos viruso sukeliamas ligas, ŽIV, sifilį ir kt.

Pastebėję nerimą keliančius simptomus ar odos pokyčius, kreipkitės į profesionalų ir patyrusį odos ligų gydytoją – dermatovenerologą. Gydytojas dermatologas Jums padės, jei pasireiškė:

 • veido ar kūno bėrimas;
 • apgamų formos, dydžio ar spalvos pokytis;
 • naujų apgamų atsiradimas;
 • nagų grybelis;
 • plaukų slinkimas;
 • kūno ar veido niežulys;
 • karpos, papilomos ar kandilomos;
 • pigmentinės dėmės;
 • tamsėjančios dėmės ant odos;
 • odos šerpetojimas, pleiskanojimas;
 • odos ar jos plotų skausmas, jautrumas;
 • odos raudonis;
 • guzeliai, pūlinukai ir pan;
 • lytiškai plintančios ligos;
 • infekcinės ar virusinės odos ligos.

Medicinos klinikoje „InnMed“ gydytojai dermatovenerologai teikia išsamias konsultacijas, atlieka dermatoskopinį tyrimą, skiria tikslinius, specializuotus laboratorinius kraujo, pasėlio, biopsijos, histologijos tyrimus.

Bendradarbiaudami su kitais Medicinos klinikos „InnMed“ specialistais, gydytojai dermatovenerolai neretai pacientų sveikatos problemas sprendžia kolegialiai, teikdami paslaugas kartu su gydytojais ginekologais, urologais, chirurgais, plastinės chirurgijos gydytojais, kurie pagal dermatologų rekomendacijas atlieka ir estetines odos būklės gerinimo procedūras.

Plastinės chirurgijos specialistai, pagal dermatovenerologo rekomendaciją šalina apgamus, lipomas, ateromas saugiu elektrochirurgijos metodu. Taip pat atlieka PRP (trombocitais praturtintos plazmos) terapiją, stabdančią plaukų slinkimą ir skatinančią veido ar galvos odos būklės gerinimą, savaiminio atsijauninimo mechanizmus, atlieka hialurono, botulino injekcijas, gintaro rūgšties procedūras Jūsų sveikatai ir grožiui.

 

Medicinos klinika „InnMed“ — mes žinome,
kaip padėti Jums išspręsti odos problemas!

Statybininkų g. 1A – 102, LT-03205 Vilnius
Užsiregistruoti