+370 520 78 122
PagrindinisŠlapimo pūslės echoskopija

Šlapimo pūslės echoskopija

Atliekant šlapimo pūslės echoskopiją galima ištirti šlapimo pūslę, šlapimo pūslės sienelę ir turinį. Echoskopijos metu atsiranda galimybė įvertinti, kaip šlapimo pūslė ištuštėja šlapinimosi metu, išmatuoti šlapimo kiekį, liekantį pūslėje po to, kai pacientas pasišlapina.

Galimi pakitimai, nustatomi šlapimo pūslės echoskopijos metu

 • Divertikulai (išsiplėtimai)
 • Šlapimo angos pakitimai (ureterocelė, konkrementų užstrigimas šlapimtakio angoje ir kt.)
 • Šlapimo pūslės navikai
 • Šlapimo pūslės akmenys
 • Šlapimo pūslės uždegimai, infekcijų padariniai

Dažniausiai pasitaikančios šlapimo pūslės ligos

 • Šlapimo pūslės uždegimas (cistitas), kurį paprastai sukelia bakterijos ir lytiniu keliu plintantys sukėlėjai, taip pat šlaplės sužeidimai ar peršalimai. Cistitui būdingas nepilno išsišlapinimo pojūtis, skausmingas šlapinimasis, maudimas. Būtina kreiptis į gydytoją urologą vos pajutus cistito simptomus, kadangi vyrų atveju, panašūs simptomai būdingi ir padidėjus prostatai.
 • Šlapimo pūslės akmenligė. Ligai būdingas akmenų (mineralų darinių) susidarymas šlapimo pūslėje, kurie paprastai susiformuoja sutrikus šlapimo nutekėjimui. Kai šlapimas tampa labiau koncentruotas, padidėja druskų kiekis ir kaupimasis, o tai paskatina druskas kristalizuotis. Liga pavojinga tuo, kad nesukelia jokių simptomų, kol akmenys nepasiekia pakankamo dydžio ir nepradeda braižyti šlapimo pūslės sienelių bei trukdyti šlapimo nutekėjimui. Todėl profilaktiškai, bent kartą per metus, tikslinga atlikti šlapimo pūslės echoskopiją.
 • Šlapimo pūslės obstrukcija sukelia ūmų arba lėtinį šlapimo susilaikymą, kuris provokuoja infekcijos, akmenų susiformavimą, inkstų ir šlapimo pūslės negrįžtamą pažeidimą. Pajutus šlapimo sulaikymo, kūno tinimo ir skysčio kaupimo simptomus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją urologą ir atlikti šlapimo pūslės echoskopiją.
 • Šlapimo pūslės vėžys yra gyvybei pavojinga onkologinė liga, kurios klasta – besimptomis ligos vystymasis. Reguliarūs profilaktiniai diagnostiniai tyrimai padės pastebėti pakitimus laiku, tinkamai į juos reaguoti ir stabdyti ligos progresavimą.

Kaip atliekama šlapimo pūslės echoskopija

Šlapimo pūslės echoskopija – tai greitas, informatyvus, neskausmingas ir nekenksmingas diagnostinis tyrimas ultragarso bangomis.

 • Likus 2 val. iki šlapimo pūslės echoskopijos reikia išgerti daugiau vandens (apie 1,5 l), kadangi echoskopija atliekama esant pilnai šlapimo pūslei
 • Papildomai vandens galima išgerti 30 min. iki tyrimo ir nesišlapinti. Vanduo turi likti šlapimo pūslėje.

Šlapimo pūslės echoskopiją klinikoje atlieka gydytojai echoskopuotojai ir gydytojai urologai.

Vieni geriausių Vilniaus urologų visada pasirengę Jums padėti!

Ignas Lukošius

Gydytojas urologas

Gediminas Platkevičius

Gydytojas urologas

Vaida Valentinaitė

Gydytoja urologė

Mes kiekvieną dieną padedame pacientams susigrąžinti sveikatą,
o jie dėkoja mums ir dalinasi įspūdžiais

Povilas

Mano problema buvo išspręsta greitai ir kokybiškai. Personalas labai mandagus, gydytojas Gediminas Platkevičius – profesionalas. InnMed man atliko operaciją, atėjau nebijodamas, viskuo buvo pasirūpinta nuo-iki. Po operacijos mane kruopščiai prižiūrėjo, jokių skausmų nebuvo. Labai džiaugiuosi rezultatu, tikrai grįžau į normalų gyvenimą.

14.12.2021
R.L.

Gruodžio gale pas jus turėjau operaciją ir tiesiog rašau norėdamas padėkoti už suteiktas paslaugas ir profesionalumą. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkau jūsų kliniką ir gydytoją urologą Igną Lukošių. Viskas buvo atlikta profesionaliai ir maloniai, o rezultatas net geresnis nei tikėjausi. Po operacijos man buvo rekomenduota papildoma konsultacija sausio pradžioje. Kadangi viskas sugijo labai greitai ir gražiai, nemačiau poreikio papildomai konsultacijai. Iš dalies dėl to ir rašau šį laišką. Tiesiog neturėjau progos padėkoti. Dėl jautrios problemos prigimties prieš operaciją turėjau įvairių baimių ir neramumų. Dėl to priimti sprendimą problemą spręsti prireikė daug metų. Šiuo metu vienintelis dalykas ko gailiuosi, tai, kad nepadariau to anksčiau. Ačiū visam kolektyvui ir ypatingai Ignui Lukošiui.

07.02.2022
Vis dar svarstote?
PASIŪLYSIME JUMS TINKAMIAUSIĄ SPRENDIMĄ