+370 520 78 122
PagrindinisProstatos echoskopija

Prostatos echoskopija

Priešinės liaukos (prostatos) echoskopija yra informatyvus, greitas, patikimas, neskausmingas ir nekenksmingas ultragarsinis tyrimas. Prostatos echoskopija atliekama per pilvo sieną (žemiau bambos) arba tiesiąją žarną, naudojant specialius ultragarsinius daviklius.

Tyrimą rekomenduojama atlikti profilaktiškai ir reguliariai, ne rečiau negu kartą per metus.

 • Vyresniems negu 40 m. amžiaus
 • Pastebėjusiems erekcijos sutrikimą, sutrikus šlapinimuisi, patiriant kitus neįprastus urologinius simptomus
 • Esant padidėjusiam PSA (prostatos specifinio antigeno) rodikliui

Prostatos echoskopiją gydytojai urologai gali skirti

 • Esant guzeliui prostatoje arba aplink tiesiąją žarną
 • Kai skundžiamasi šlapinimosi sutrikimais
 • Kai vargina erekcijos sutrikimai
 • Kai jaučiamas skausmas lytinių santykių metu
 • Kai PSA rodiklis yra padidėjęs
 • Kai pastebimas kraujas šlapime ar spermoje
 • Kai sumažėja spermatozoidų skaičius

Dažniausios prostatos ligos, diagnozuojamos atliekant prostatos echoskopiją ir specializuotus laboratorinius tyrimus

 • Lėtinis prostatitas – tai priešinės liaukos uždegimas, sukeliantis dažną ir skausmingą šlapinimąsi dienos metu ir priverstinį kėlimąsi šlapintis naktį. Ligai būdingas skausmas pilvo apačioje, sėklidėse, kirkšnių srityje, šlapime ir spermoje gali atsirasti kraujo išskyrų.
 • Pastebėjus tokio pobūdžio simptomus, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją urologą, atlikti būtinus diagnostinius tyrimus ir pradėti kryptingą gydymą.
 • Gerybinė prostatos hiperplazija – tai prostatos išvešėjimas, sukeliantis šlapinimosi sutrikimus. Negydoma liga progresuoja ir atsiranda palanki terpė tokioms komplikacijoms kaip šlapimo susilaikymas, infekcinės ligos, kraujavimas, inkstų funkcijos nepakankamumas.
 • Prostatos vėžys. Pagrindiniai šios onkologinės ligos simptomai yra skausmingas šlapinimasis, kraujas šlapime, sutrikęs tuštinimasis, apetito praradimas ir kūno masės mažėjimas, pykinimas, skausmas nugaros, kirkšnių srityje, pilvo apačioje, kauluose.

Atkreipkite dėmesį, kad urologinių ligų simptomai neretai yra panašūs, todėl pastebėjus sutrikusios urologinės srities požymius kreiptis į gydytoją urologą rekomenduojama nedelsiant. Laiku diagnozuotas sveikatos sutrikimas ir pradėtas gydymas padės išvengti ligos progresavimo, komplikacijų ir su tuo susijusių diskomfortą keliančių pasekmių.

Kaip pasiruošti prostatos echoskopijai?

Prieš prostatos echoskopiją būtina išgerti daug skysčių ir nesišlapinti, nes tyrimas atliekamas esant pilnai šlapimo pūslei. Prostatos echoskopiją atlieką profesionalūs gydytojai urologai.

Vieni geriausių Vilniaus urologų visada pasirengę Jums padėti!

Ignas Lukošius

Gydytojas urologas

Gediminas Platkevičius

Gydytojas urologas

Vaida Valentinaitė

Gydytoja urologė

Mes kiekvieną dieną padedame pacientams susigrąžinti sveikatą,
o jie dėkoja mums ir dalinasi įspūdžiais

Povilas

Mano problema buvo išspręsta greitai ir kokybiškai. Personalas labai mandagus, gydytojas Gediminas Platkevičius – profesionalas. InnMed man atliko operaciją, atėjau nebijodamas, viskuo buvo pasirūpinta nuo-iki. Po operacijos mane kruopščiai prižiūrėjo, jokių skausmų nebuvo. Labai džiaugiuosi rezultatu, tikrai grįžau į normalų gyvenimą.

14.12.2021
R.L.

Gruodžio gale pas jus turėjau operaciją ir tiesiog rašau norėdamas padėkoti už suteiktas paslaugas ir profesionalumą. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkau jūsų kliniką ir gydytoją urologą Igną Lukošių. Viskas buvo atlikta profesionaliai ir maloniai, o rezultatas net geresnis nei tikėjausi. Po operacijos man buvo rekomenduota papildoma konsultacija sausio pradžioje. Kadangi viskas sugijo labai greitai ir gražiai, nemačiau poreikio papildomai konsultacijai. Iš dalies dėl to ir rašau šį laišką. Tiesiog neturėjau progos padėkoti. Dėl jautrios problemos prigimties prieš operaciją turėjau įvairių baimių ir neramumų. Dėl to priimti sprendimą problemą spręsti prireikė daug metų. Šiuo metu vienintelis dalykas ko gailiuosi, tai, kad nepadariau to anksčiau. Ačiū visam kolektyvui ir ypatingai Ignui Lukošiui.

07.02.2022
Vis dar svarstote?
PASIŪLYSIME JUMS TINKAMIAUSIĄ SPRENDIMĄ