+370 520 78 122
PagrindinisLytiškai plintančių ligų tyrimas ir gydymas

Lytiškai plintančių ligų tyrimas ir gydymas

Lytiškai plintančios ligos (LPL) įprastai plinta nesaugių lytinių santykių metu. LPL yra pavojingos, gana sparčiai progresuoja ir kelia pavojų sveikatai. Laiku negydydamos LPL moterys ne tik kenkia sau, bet ir tampa nešiotojomis – užkratas virsta infekcijos šaltiniu kitiems žmonėms. Kreipiantis į ginekologą laiku, atliekami LPL tyrimai ir dauguma ligų sėkmingai ir greitai išgydomos.

Lytiškai plintančios ligos simptomai

Tai, kad jus pradėjo kamuoti lytiškai plintančios ligos, galite suprasti, jei

 • Atsirado gausios išskyros iš lytinių organų
 • Skauda šlapinantis
 • Atsirado baltos apnašos ant varpos, makšties ar burnos
 • Išbėrė genitalijų srityje, niežti
 • Patino limfmazgiai kirkšnyse
 • Kraujuoja po lytinių santykių

Verta žinoti, kad ant lytinių organų gleivinės pastebėjus kondilomas, papilomas ar genitalijų karpas, tai taip pat gali būti LPL ženklas, kadangi šiuos darinius neretai sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV), kuris yra lytiniu keliu plintanti, užkrečiama infekcija. Šalinti šiuos darinius yra būtina, nes jie ne tik darko estetinę išvaizdą, bet ir linkę sparčiai plisti. „InnMed“ klinikoje genitalijų dariniai efektyviai šalinami el. koaguliatoriumi – tai yra saugiausias, patogiausias ir efektyviausias metodas.

LPL tyrimas

LPL tyrimai (dar vadinami lytiškai plintančių infekcijų arba venerinių ligų tyrimai) atliekami atvykus konsultacijai pas gydytoją ginekologą, ieškomos 7 lytiškai plintančios ligos. Tyrimo metu nustatomi dažniausiai sukėlėjai: Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum, Mycoplasma hominis, Mycoplasma genitalium, Neisseria gonorrheae, Trichomonas vaginalis.

Dažniausios LPL ligos yra sifilis, chlamidiozė, gonorėja, genitalijų pūslelinė (herpis), trichomonozė.

Lytiškai plintančių ligų gydymas

Neretai moterų lytinių organų infekcinės ligos kyla dėl nesaugaus lytinio akto. Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį, kad ŽPV, chlamidiozė, trichomonozė ir lytinių organų pūslelinė gali turėti ilgalaikių nemalonių ir sveikatai pavojingų pasekmių. Infekcinės ligos yra užkrečiamos, linkusios plisti ir provokuoti kitus sveikatos sutrikimus. Gydytojai akušeriai ginekologai vienbalsiai rekomenduoja pastebėjus nerimą keliančius simptomus nedelsti ir kreiptis pagalbos laiku, kad būtų atlikti lytiškai plintančių ligų tyrimai.

Infekcinių ligų simptomai, kuriuos pastebėjus būtina skubėti pas gydytoją ginekologą

 • Gausios, nemalonaus kvapo išskyros iš makšties
 • Niežulys lytinių organų srityje, bėrimas, papilomų, karpų atsiradimas
 • Skausmingas šlapinimasis
 • Pilvo ar dubens skausmas
 • Diskomfortas ar deginimo pojūtis lytinio akto metu

Infekcines ligas būtina gydyti, siekiant užkirsti kelią ligų progresavimui bei plitimui. Negydomos infekcijos gali sukelti komplikacijų, paveikti moters reprodukcinę funkciją bei sukelti persileidimą ar priešlaikinį gimdymą.

Jei įtariate, kad galėjote užsikrėsti LPL arba jau pasireiškė bent vienas iš išvardintų simptomų, susilaikykite nuo lytinių santykių ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad būtų atlikti lytiškai plintančios ligos tyrimai.

Svarbu žinoti, kad lytiškai plintančios ligos gydymas bus sėkmingas, kai gydymo kursą praeis abu lytiniai partneriai tuo pačiu metu.

Vieni iš geriausių – Vilniaus ginekologai, visada pasirengę Jums padėti!

Laima Saltanavičienė

Akušerė – ginekologė

Mes kiekvieną dieną padedame pacientams susigrąžinti sveikatą,
o jie dėkoja mums ir dalinasi įspūdžiais

Marina

Laima Saltanavičienė tikrai nuostabi gydytoja! Jau 16 m. jai dėkinga.

30.07.2021
Dovile

Tik patys geriausi atsiliepimai apie šią nuostabią gydytoją – Laimą Saltanavičienę. Jos dėka turiu du džiaugsmelius.

20.07.2021
Jolanta

Tik geriausi atsiliepimai apie gydytoją Laimą Saltanavičienę.

28.07.2021
Eglė Žakienė

Laima Saltanavičienė labai šauni gydytoja. Prižiūrėjo mano abu nėštumus.

22.07.2021
Marija

Laima Saltanavičienė labai pozityvi gydytoja, rūpestinga ir palaikanti. Tik geriausi atsiliepimai ir padėka už priežiūrą nėštumo metu.

16.07.2021
Leva

I entrust my feminine health only to this clinic! They have the best doctors, along with very attentive and caring staff. I want to come back here again and again.

02.04.2021
Gintarė

Jau du kartus buvau pas ginekologą. Džiugina tai, kad turi daugybė modernios įrangos. Požiūris labai šiltas ir žmogiškas. Tyrimo rezultatus gavau tą pačią dieną ir nedelsiant buvo paskirtas gydymas. Viskas vyko operatyviai.

08.04.2021
Daina

Švaru, jauku, geranoriška. Čia yra mano įspūdžiai apie kliniką. Gydytojai kelia pasitikėjimą ir pagarbą!

01.05.2021
Saulė

Man atliko erozijos gydymą, skausmo praktiškai nebuvo, gydytojas dirbo operatyviai, reabilitaciniu laikotarpiu nuolat domėjosi sveikata ir teikė rekomendacijas. Problemos neliko, dėkoju jums!

17.05.2021
Vis dar svarstote?
PASIŪLYSIME JUMS TINKAMIAUSIĄ SPRENDIMĄ