+370 520 78 122
PagrindinisIšangės įplėšų gydymas

Išangės įplėšų gydymas


Suskaudus širdžiai, ilgai nedelsiame ir vykstame pas kardiologą. Tačiau, jaučiant skausmą išangės srityje, daugelis linkę laukti, kol problema išsispręs savaime arba jos sprendimo būdų ieško internete, užsiima savigyda ir delsia kreiptis į gydytojus.

Gydytojai proktologai primena, kad, pajutus nemalonius simptomus, nereikėtų drovėtis ir atidėlioti vizito pas specialistą, nes lengvai pagydomą ligą patys galite gydytis ilgai ir neefektyviai, ji gali tapti lėtine, o jos gydymas ilgesniu ir sudėtingesniu.

Vienas dažniausių proktologinių susirgimų – išangės įplėšos arba įtrūkimai. Tai analinės srities odoje atsirandantys nuo kelių milimetrų iki 2 cm dydžio plyšimai. Priežastys, dėl kurių atsiranda išangės įplėšos, nėra iki galo nustatytos, tačiau dažniausiai jos būna nulemtos virškinamojo trakto uždegimo, vidurių užkietėjimo (kietos išmatos traumuoja išangės sritį, joms slenkant analiniu kanalu), mechaninių traumų. Išangės įplėša gali atsirasti ir dėl specifinių priežasčių – Krono ligos, leukemijos, lytiniu būdu plintančių infekcinių ligų, tiesiosios žarnos vėžio. Nuo išangės įplėšų kenčia įvairaus amžiaus vyrai ir moterys. Negydant įšangės įplėšų gali formuotis uždegiminės opos ar fistulės, kurių gydymas tampa sudėtingesnis.

Išangės sritis labai jautri, todėl net mažiausia žaizdelė joje sukelia stiprų skausmą. Dažniausias išangės įplėšos simptomas – aštrus, veriantis, plėšiantis, skausmas tuštinantis ir po tuštinimosi. Išeinamosios angos srityje taip pat gali būti jaučiamas niežulys, patinimas, pasirodyti išskyros ar kraujas, kartais sutrinka ir šlapinimasis. Dėl išangės įplėšos sukeliamo skausmo spazmuoja išeinamąją angą uždarantis raumuo, sutrinka normali kraujotaka, todėl įtrūkimas, kad ir koks mažas jis būtų, gyja sunkiai. Be to, atsiranda psichologinis diskomfortas – baiminantis skausmo, stengiamasi kuo rečiau tuštintis, viduriai kietėja, o kietos išmatos iš naujo traumuoja išangės kanalą. Gydytojai proktologai primena, kad laiku nesikreipiant į specialistus ir negydant ūmios įplėšos, ji tampa lėtine, o jos gydymas ilgesniu ir sudėtingesniu.

Įšangės įplėša diagnozuojama remiantis paciento nusiskundimais ir apžiūra. Tačiau kraujavimas ir skausmas išangės srityje gali būti ir kitų išangės ligų – hemorojaus, išangės ir tiesiosios žarnos polipų, uždegiminių tiesiosios žarnos ar onkologinių ligų simptomas, todėl, prieš skiriant gydymą, svarbu atmesti grėsmingesnių ligų riziką. išangės srities ištyrimas.

Išangės įplėšos gali būti gydomos įvairiais tepalais ar aerozolio pavidalo vaistais, botulino toksino, sukeliančio laikiną raumens paralyžių, injekcijomis į vidinį ar išorinį išangės rauką. Gali būti skiriami ir geriami vaistai, mažinantys išangės rauko tonusą. Jų vartojimas gali būti derinamas su neleidžiančia viduriams užkietėti dieta ar vidurius laisvinančiais vaistais. Gydoma įvairiais medikamentais išangės įplėša įprastai sugyja per porą savaičių. Tačiau jei įplėša tampa lėtine, padidėja vidinio išangės rauko tonusas, būtinas specifinis gydymas.


Dar visai neseniai, nepavykus įplėšos išgydyti vaistais, tradiciškai būdavo atliekama chirurginė operacija. Jos metu, išplečiant išeinamąją angą uždarantį raumenį arba jį dalinai įkerpant, panaikinamas raumens spazmas ir su juo susijęs kraujotakos sutrikimas.

Medicinos technologijoms sparčiai tobulėjant, proktologinėms ligoms gydyti pradėti taikyti nauji, mažai invazyvūs, pacientui diskomforto nesukeliantys metodai. Geriau perpratus lygiųjų išangės raumenų susitraukimo mechanizmą, atsiranda naujų, organizmą tausojančių gydymo būdų, sumažinančių raumens, uždarančio išeinamąją angą, spazmą, ir taip sudarant sąlygas įplėšai sugyti be chirurginės intervencijos.

Šiuo metu išangės įplėšos saugiai ir efektyviai gydomos naudojant minimaliai invazinį metodą – lazerio koaguliaciją. Jo metu naudojamas vietinis nuskausminimas, gijimo periodas trumpas ir nesukelia diskomforto. Lazerio energija nukreipiama tiksliai į gydomą sritį, dėl taškinio veikimo mažai traumuojami audiniai, o išangės srities gleivinė ir oda nepažeidžiamos. Prietaiso pagalba vienu metu atliekamas pjūvis ir koaguliuojamos kraujagyslės, tai leidžia atlikti reikiamas manipuliacijas visiškai be kraujo. Šis minimaliai invazinis metodas pripažįstamas vienu komfortiškiausiu ir efektyviausiu išangės įplėšų gydymo būdu. Naudojant šį gydymo būdą, įprastai nelieka randų arba randas minimalus.

Siekiant išlaikyti gerą sveikatą, tinkamą žarnyno funkcionavimą ir išvengti išangės įplėšų, specialistai rekomenduoja pasirūpinti visaverte mityba, vartoti daug skaidulų turinčių produktų, gerti pakankamai vandens ir nepamiršti fizinio aktyvumo.

Labai svarbi ir savalaikė proktologinių ligų diagnostika bei gydymas. Pajutus nemalonius simptomus reikėtų nedelsti kreiptis į gydytoją, nes skausmas ar kraujavimas gali būti ir onkologinių ar kitų rimtų ligų simptomai.

Moderni medicina leidžia atlikti proktologinius tyrimus metu be jokių nemalonių pojūčių, o laiku aptikus ligą, yra daugiau galimybių jos gydymui naudoti sveikatą tausojantį gydymo būdą, greičiau išspręsti varginančią problemą ir pagerinti paciento gyvenimo kokybę.

Vis dar svarstote?
MES SIŪLOME JUMS TEISINGĄ SPRENDIMĄ