+370 520 78 122
PagrindinisInkstų echoskopija

Inkstų echoskopija

inkstu echoskopijaInkstų echoskopijos metu įvertinama inkstų būklė, inkstų dydis, forma, išsidėstymas, kraujotaka, išaiškinama juntamo skausmo priežastis. Taip pat echoskopija atliekama įvedant kateterį ar adatas, skirtas biopsijos tyrimui, skysčių nutekėjimui iš cistos ar absceso.

Šią echoskopiją rekomenduojama atlikti profilaktiškai bent kartą per metus, tai ypač svarbu pacientams, kuriems anksčiau jau buvo rasti inkstų pakitimai arba yra jaučiami pirmieji inkstų sutrikimo simptomai.

Inkstų echoskopija atliekama įtariant

 • Inkstų padėties ir dydžio patologijas
 • Hidronefrozę
 • Inkstų, šlapimtakių akmenis
 • Infekciją inkstuose ar aplink juos
 • Inkstų cistas
 • Abscesą
 • Darinių, auglių susiformavimą. Tokiu atveju tyrimo metu papildomai gali būti atliekama biopsija detalesniam audinio ištyrimui.

Inkstų ligos gali būti pavojingos sveikatai ir gyvybei, todėl svarbu atidžiai stebėti kūno siunčiamus signalus ir profilaktiškai lankytis pas gydytojus. Medicinos klinikoje „InnMed“ inkstų echoskopiją atlieka gydytojai echoskopuotojai, taip pat gydytojai urologai.

Pagrindinės inkstų ligos, diagnozuojamos atliekant inkstų echoskopiją ir specializuotus laboratorinius tyrimus

 • Pielonefritas – ūmus inkstų geldelių uždegimas – infekcinė inkstų liga, kuri pasireiškia skausmu juosmens srityje, karščiavimu, šaltkrėčiu. Pielonefritui būdingas pykinimas, vėmimas, pakitusi šlapimo spalva ir kvapas. Pastebėjus šiuos simptomus būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją specialistą ir pradėti antibakterinį gydymą.
 • Inkstų nepakankamumas – tai greitai besivystantis inkstų funkcijos sutrikimas, kuriam būdingas skysčių sulaikymas, šlapinimosi sumažėjimas, aukštas kraujo spaudimas, dusulys, nereguliarus širdies ritmas, nuovargio, pykinimo, silpnumo simptomai, net traukuliai. Pajutus tokio pobūdžio inkstų nepakankamumo simptomus rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į skubios pagalbos skyrių.
 • Inkstų akmenys – viena dažniausių inkstų patologijų, neretai ilgą laiką nesukelianti jokių simptomų iki sujuda akmenys inkstuose. Tuomet pacientai paprastai jaučia stiprų skausmą, plintantį nuo juosmens, per pilvo apačią į kirkšnį. Kartu ligai būdingas skausmingas ir dažnas šlapinimasis. Pajutus tokio pobūdžio simptomus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją specialistą, atlikti šlapimo tyrimą, inkstų echoskopiją.
 • Lėtinės inkstų ligos, kuriomis sergant ilgainiui gali išsivystyti inkstų nepakankamumas: nefropatija, glomerulonefritas, policistozė, lėtinis inkstų uždegimas, inkstų akmenligė. Kadangi šios ligos gali neišreikšti pastebimų simptomų, būtina atkreipti dėmesį į tokius požymius: pajuodę paakiai, patinę paakiai, blyški oda, nuovargis, mieguistumas, žemas hemoglobinas, osteoporozė. Progresuodamos ligos provokuoja aukštą kraujospūdį ir kūno tinimą, kadangi organizme susilaiko skysčiai.
 • Inkstų vėžys (labiausiai paplitusi liga – inkstų ląstelių karcinoma) – pavojinga liga, kuri ankstyvose stadijose neišreiškia jokių simptomų. Vėlesnėse stadijose pacientai pastebi kraują šlapime, inkstų skausmą nugaroje ar šone, apetito praradimą, svorio sumažėjimą, nuovargį, karščiavimą.

Kaip pasiruošti inkstų echoskopijai?

 • Nevalgyti 6 val. iki inkstų echoskopijos.
 • Prieš tyrimą rekomenduojama išgerti daugiau skysčių ir nesišlapinti, kadangi atliekant inkstų echoskopiją pūslė turi būti pilna.

Vieni geriausių Vilniaus urologų visada pasirengę Jums padėti!

Ignas Lukošius

Gydytojas urologas

Gediminas Platkevičius

Gydytojas urologas

Vaida Valentinaitė

Gydytoja urologė

Mes kiekvieną dieną padedame pacientams susigrąžinti sveikatą,
o jie dėkoja mums ir dalinasi įspūdžiais

Povilas

Mano problema buvo išspręsta greitai ir kokybiškai. Personalas labai mandagus, gydytojas Gediminas Platkevičius – profesionalas. InnMed man atliko operaciją, atėjau nebijodamas, viskuo buvo pasirūpinta nuo-iki. Po operacijos mane kruopščiai prižiūrėjo, jokių skausmų nebuvo. Labai džiaugiuosi rezultatu, tikrai grįžau į normalų gyvenimą.

14.12.2021
R.L.

Gruodžio gale pas jus turėjau operaciją ir tiesiog rašau norėdamas padėkoti už suteiktas paslaugas ir profesionalumą. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkau jūsų kliniką ir gydytoją urologą Igną Lukošių. Viskas buvo atlikta profesionaliai ir maloniai, o rezultatas net geresnis nei tikėjausi. Po operacijos man buvo rekomenduota papildoma konsultacija sausio pradžioje. Kadangi viskas sugijo labai greitai ir gražiai, nemačiau poreikio papildomai konsultacijai. Iš dalies dėl to ir rašau šį laišką. Tiesiog neturėjau progos padėkoti. Dėl jautrios problemos prigimties prieš operaciją turėjau įvairių baimių ir neramumų. Dėl to priimti sprendimą problemą spręsti prireikė daug metų. Šiuo metu vienintelis dalykas ko gailiuosi, tai, kad nepadariau to anksčiau. Ačiū visam kolektyvui ir ypatingai Ignui Lukošiui.

07.02.2022
Vis dar svarstote?
PASIŪLYSIME JUMS TINKAMIAUSIĄ SPRENDIMĄ