+370 520 78 122
PagrindinisHistologinis tyrimas

Histologinis tyrimas

Kas yra histologinis tyrimas? Šis tyrimo metodas atlieka labai svarbią misiją diagnozuojant vėžinius susirgimus, taip pat tiriant kitus organizme vykstančius patologinius procesus. Čia gelbsti histologija – biologijos sritis, nagrinėjanti audinių mikroskopinę sandarą. Tyrimui mikroskopu atlikti reikalingas norimos tirti vietos audinio gabalėlis, tad iš patologinio židinio atliekama biopsija.

Būtent ginekologiniai tyrimai ir sudaro bene didžiausią dalį visų atliekamų histologinių tyrimų: tiriami gimdos kakleliai, gimdos ir kiaušidžių augliai, cistos, gimdos gleivinė.

Histologiniai tyrimai padeda diagnozuoti sudėtingas ligas

Iš patologinio židinio arba aplink jį (gali būti reikalingi ir sveiki audiniai palyginimui) paimta medžiaga tiriama per mikroskopą. Kadangi ypač dažni ginekologiniai histologiniai tyrimai, laboratorijose po mikroskopu dažniausiai nugula gimdos kaklelio gabalėliai, gimdos ir kiaušidžių augliai, cistos, taip pat gali būti skiriamas histologinis tyrimas po abrazijos (kai dėl nesiliovusio kraujavimo pašalinta gimdos gleivinė).

Kiek trunka histologinis tyrimas

Histologinis tyrimas atliekamas ypač nuodugniai, todėl neįmanoma iš anksto numatyti jo trukmės. Kadangi tyrimas susideda iš kelių dalių, t. y. pirmiausia atliekama biopsija, tuomet audinys siunčiamas į laboratoriją ištyrimui, viskas priklauso nuo daugelio aspektų. Koks organas tiriamas, kokio audinio mėginys paimtas, ką reikia ištirti, taip pat – kokios priežastys lėmė sprendimą atlikti histologinį tyrimą.

Histologinio tyrimo atsakymas

Kiek laiko reikia laukti biopsijos atsakymo? Kaip ir tyrimo atlikimo trukmė, taip ir atsakymas priklauso nuo tų pačių faktorių: tiriamo organo ir audinio. Kiekvienam pacientui skiriame individualų dėmesį, tad galite būti užtikrinti, jog atsakymą apie atliktą tyrimą pateiksime po kruopščios ir tikslios diagnostikos.

Tyrimo rezultatus su gydytoju aptarsite pakartotinio vizito metu, tad gausite išsamius atsakymus į visus kylančius klausimus ir, esant poreikiui, suplanuosite efektyvų gydymą.

Vieni iš geriausių – Vilniaus ginekologai, visada pasirengę Jums padėti!

Laima Saltanavičienė

Akušerė – ginekologė

Mes kiekvieną dieną padedame pacientams susigrąžinti sveikatą,
o jie dėkoja mums ir dalinasi įspūdžiais

Marina

Laima Saltanavičienė tikrai nuostabi gydytoja! Jau 16 m. jai dėkinga.

30.07.2021
Dovile

Tik patys geriausi atsiliepimai apie šią nuostabią gydytoją – Laimą Saltanavičienę. Jos dėka turiu du džiaugsmelius.

20.07.2021
Jolanta

Tik geriausi atsiliepimai apie gydytoją Laimą Saltanavičienę.

28.07.2021
Eglė Žakienė

Laima Saltanavičienė labai šauni gydytoja. Prižiūrėjo mano abu nėštumus.

22.07.2021
Marija

Laima Saltanavičienė labai pozityvi gydytoja, rūpestinga ir palaikanti. Tik geriausi atsiliepimai ir padėka už priežiūrą nėštumo metu.

16.07.2021
Leva

I entrust my feminine health only to this clinic! They have the best doctors, along with very attentive and caring staff. I want to come back here again and again.

02.04.2021
Gintarė

Jau du kartus buvau pas ginekologą. Džiugina tai, kad turi daugybė modernios įrangos. Požiūris labai šiltas ir žmogiškas. Tyrimo rezultatus gavau tą pačią dieną ir nedelsiant buvo paskirtas gydymas. Viskas vyko operatyviai.

08.04.2021
Daina

Švaru, jauku, geranoriška. Čia yra mano įspūdžiai apie kliniką. Gydytojai kelia pasitikėjimą ir pagarbą!

01.05.2021
Saulė

Man atliko erozijos gydymą, skausmo praktiškai nebuvo, gydytojas dirbo operatyviai, reabilitaciniu laikotarpiu nuolat domėjosi sveikata ir teikė rekomendacijas. Problemos neliko, dėkoju jums!

17.05.2021
Vis dar svarstote?
PASIŪLYSIME JUMS TINKAMIAUSIĄ SPRENDIMĄ