+370 520 78 122
PagrindinisGinekologo kabinete: spiralės įdėjimas ir spiralės išėmimas

Ginekologo kabinete: spiralės įdėjimas ir spiralės išėmimas

Kontraceptinės spiralės – šiuo metu vienas efektyviausių kontracepcijos būdų. Priklausomai nuo spiralės rūšies, jos veiksmingumas gali trukti nuo 3 m. iki 6 m., tuomet ją būtina pakeisti ar tiesiog išimti. Spiralės išėmimas reiškia, kad atsistato vaisingumas, todėl nesinaudojant kitomis kontracepcijos priemonėmis galima iškart pastoti. Naudinga žinoti, kad spiralės įdėjimas neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų.

Kontraceptinė spiralė moterims

Šiuo metu išskiriamos dvi pagrindinės rūšys: hormoninė spiralė ir varinė spiralė. Kokia gimdos spiralė gali būti įdedama, parenka gydytojas, atlikęs išsamią ginekologinę apžiūrą, įvertinęs menstruacijų ciklą, jų pobūdį, taip pat – moters poreikius ir ateities planus.

Vertindamas moters sveikatos būklę gydytojas akušeris ginekologas gali atlikti ir makšties išskyrų ar gimdos kaklelio tyrimus.

Spiralę gali naudoti ir negimdžiusios, taip pat – kūdikį žindančios mamos.

Hormoninė spiralė

Hormoninės spiralės veikimo principas – jos išskiriamos medžiagos tirština gimdos kaklelio gleives, tokiu būdu apsunkinant spermatozoidų patekimą į gimdą. „Šalutinis“ gimdos spiralės poveikis, kuriuo džiaugiasi moterys – dažnu atveju susilpnėja, retėja menstruacijų kraujavimas, jos tampa mažiau skausmingos. Verta žinoti, kad kai kurioms moterims pirmaisiais spiralės naudojimo mėnesiais galimas nereguliarus kraujavimas.

Kada dedama spiralė?

Jei jau apsilankėte pas akušerį ginekologą ir išreiškėte norą naudoti šią kontracepcijos priemonę, o gydytojas įvertino, kad gimdos spiralės įdėjimas gali būti atliekamas be kliūčių, turėtumėte savo kalendoriuje būti pasižymėję gydytojo paskirtą dieną procedūrai. Spiralės kaina priklauso nuo to, kokia konkreti spiralė rekomenduojama gydytojo.

Kontraceptinė spiralė gali būti įterpta bet kurią menstruacijų ciklo dieną, tačiau rekomenduojama tai daryti pirmąją ciklo savaitę, kad būtų maksimaliai sumažinta pastojimo rizika. Procedūra trunka vos kelias minutes, o vizitui skyrus iki valandos, iškart galima vykti namo ir užsiimti įprasta veikla. Nors spiralės įdėjimo metu įprastai didesnių nemalonių pojūčių nebūna, jūs geriausiai pažįstate savo organizmą, todėl jei jautriai reaguojate į bet kokias intervencines procedūras, paprašykite, kad būtų atliekamas vietinis nuskausminimas.

Dažnai moteriai kyla klausimas – po spiralės įdėjimo kada galima mylėtis? Tausojant sveikatą, rekomenduojama po spiralės įvedimo bent parą susilaikyti nuo lytinių santykių. Jei procedūra buvo atliekama tinkamu menstruacijų ciklo metu, po spiralės įvedimo iškart užtikrinama apsauga nuo nėštumo.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad priklausomai nuo gimdos spiralės rūšies, iki mėnesio gali padidėti rizika dubens infekcijoms. Jos siejamos su lytiškai plintančiomis ligomis, todėl jei jūs ar partneris turite keletą lytinių partnerių, reikėtų pasirūpinti papildomomis kontracepcijos priemonėmis, saugančiomis nuo lytiškai plintančių ligų.

Kadangi šios kontracepcijos veikimo laikas ypač ilgas, palyginti su kitomis priemonėmis, svarbu jos apskritai nepamiršti. Baigusis galiojimo laikui, būtinas gimdos spiralės išėjimas. Išėmimo procedūra atliekama menstruacijų metu.

Vieni geriausių Vilniaus ginekologų visada pasirengę Jums padėti!

Laima Saltanavičienė

Akušerė – ginekologė

Mes kiekvieną dieną padedame pacientams susigrąžinti sveikatą,
o jie dėkoja mums ir dalinasi įspūdžiais

Marina

Laima Saltanavičienė tikrai nuostabi gydytoja! Jau 16 m. jai dėkinga.

30.07.2021
Dovile

Tik patys geriausi atsiliepimai apie šią nuostabią gydytoją – Laimą Saltanavičienę. Jos dėka turiu du džiaugsmelius.

20.07.2021
Jolanta

Tik geriausi atsiliepimai apie gydytoją Laimą Saltanavičienę.

28.07.2021
Eglė Žakienė

Laima Saltanavičienė labai šauni gydytoja. Prižiūrėjo mano abu nėštumus.

22.07.2021
Marija

Laima Saltanavičienė labai pozityvi gydytoja, rūpestinga ir palaikanti. Tik geriausi atsiliepimai ir padėka už priežiūrą nėštumo metu.

16.07.2021
Leva

I entrust my feminine health only to this clinic! They have the best doctors, along with very attentive and caring staff. I want to come back here again and again.

02.04.2021
Gintarė

Jau du kartus buvau pas ginekologą. Džiugina tai, kad turi daugybė modernios įrangos. Požiūris labai šiltas ir žmogiškas. Tyrimo rezultatus gavau tą pačią dieną ir nedelsiant buvo paskirtas gydymas. Viskas vyko operatyviai.

08.04.2021
Daina

Švaru, jauku, geranoriška. Čia yra mano įspūdžiai apie kliniką. Gydytojai kelia pasitikėjimą ir pagarbą!

01.05.2021
Saulė

Man atliko erozijos gydymą, skausmo praktiškai nebuvo, gydytojas dirbo operatyviai, reabilitaciniu laikotarpiu nuolat domėjosi sveikata ir teikė rekomendacijas. Problemos neliko, dėkoju jums!

17.05.2021
Vis dar svarstote?
PASIŪLYSIME JUMS TINKAMIAUSIĄ SPRENDIMĄ