+370 520 78 122
PagrindinisErekcijos sutrikimų gydymas

Erekcijos sutrikimų gydymas

Gydytojas urologas Žydrius Karvelis

Erekcijos sutrikimai ( kitaip – erekcijos disfunkcija) – sveikatos problema, kai į varpą nepriteka pakankamai kraujo ir, esant lytiniam susijaudinimui, nepasiekiamas ar nepalaikomas sėkmingiems lytiniams santykiams būtinas varpos standumas (erekcija). Erekcijos sutrikimai labai dažnai susiję su žema saviverte ir emocine įtampa, šią problemą dažnai lydi baimės, nepilnavertiškumo ir gėdos jausmas, tačiau apie ją vyrai gėdijasi prasitarti ir nesikreipia į gydytojus.

Nesprendžiant šios problemos, ji neigiamai veikia ne tik vyro psichologinę būseną, bet ir santykius su partnere. Vyrai vengia lytinių santykių, o jų partnerės ima manyti, kad meilė išblėso, vyras susirado kitą arba jos tapo nebepatrauklios. Didėja tarpusavio įtampa, prasideda barniai, kartais tai gali baigtis netgi skyrybomis.

Dažnai vis dar klaidingai manoma, kad erekcijos sutrikimas yra natūrali senėjimo pasekmė, ir su tuo tiesiog susitaikoma. Nors iš tiesų, erekcijos sutrikimai vyrams dažnėja su amžiumi, tačiau pastaruoju metu su šia problema susiduria vis daugiau jaunų vyrų. Ankstyvas lytinis gyvenimas, didelė partnerių kaita, lytiniu keliu plintančios ligos, įvairūs uždegimai, alkoholio, tabako, psichotropinių medžiagų vartojimas neigiamai veikia potenciją. Įtakos šiai problemai turi ir greitas gyvenimo tempas, nuolatinis fizinis bei emocinis nuovargis. Vyresniems vyrams erekcijos sutrikimus, be jau minėtų priežasčių, sukelia gretutinės ligos ir amžiaus pokyčiai. Erekcija gali pablogėti dėl nutukimo, blogai kontroliuojamo cukrinio diabeto ir arterinio kraujo spaudimo bei kitų ligų. Specialistų teigimu, dažnai erekcijos sutrikimas – tai tarsi organizmo pagalbos šauksmas. Daugeliui vyrui per pirmuosius kelerius metus nuo erekcijos sutrikimo pasireiškia grėsmingų širdies ligų požymiai, o kai kuriems net įvyksta pirmasis infarktas.

Erekcijos disfunkcija pasireiškia šiais simptomais arba būklėmis: varpa visai nesukietėja arba sukietėja nepakankamai; varpa sukietėja susijaudinus, tačiau erekcija pradingsta, norint ją įvesti į makštį; varpos sukietėjimas dingsta lytinio akto metu, todėl nepavyksta jo pabaigti.

Erekcijos sutrikimai pasireiškia daugybei vyrų, ir nors dažnas juos ignoruoja, specialistai įspėja, kad ši problema neišsispręs savaime. Po vieno nepavykusio lytinio akto pas gydytoją skubėti nebūtina, tačiau, jei tai kartojasi, reikėtų nedelsti ir kreiptis pagalbos.

Norint išspręsti erekcijos disfunkcijos problemą, pirmiausia reikia pašalinti priežastis, kurios ją sukėlė. Sveikas gyvenimo būdas, lėtesnis gyvenimo tempas ir pakankamas poilsis pagerina viso organizmo sveikatos būklę, tame tarpe ir potenciją. Didesnis fizinis aktyvumas, svorio korekcija ir dieta gali ne tik pristabdyti erekcijos disfunkcijos progresavimą, tačiau ir šiek tiek ją pagerinti. Vyresniems vyrams jau prireikia ir medikamentinio gydymo, tačiau, tobulėjant medicinai, jis sukelia mažai šalutinių reakcijų ir prie jo nepriprantama, kaip vis dar galvoja daugelis vyrų.

 

Erekcijos gydymo revoliucija įvyko 1998 metais, rinkoje pasirodžius pirmajam vaistui, skirtam erekcijos sutrikimų gydymui. Jis daugeliui vyrų sugrąžino gyvenimo džiaugsmą. Vaistas buvo kurtas krūtinės skausmams gydyti, bet visiškai atsitiktinai klinikinėje studijoje pastebėta pašalinė reakcija – ženkliai pagerėjusi erekcija. Tiesa, pirmieji vaistai sukeldavo nemažai šalutinių poveikių – nuo jų pakildavo kraujo spaudimas, padažnėdavo širdies plakimas, padidėdavo pulsas, tvinksėdavo galvoje, parausdavo veidas, galvos skausmas neretai būdavo jaučiamas ir kitą dieną.

Gydytojas urologas Ignas Lukošius

Šiuo metu naudojami ištobulinti naujos kartos vaistai erekcijos sutrikimams gydyti pašalinių poveikių praktiškai neturi. Kitaip, nei ankstesni vaistai, kurie praplėsdavo ir širdies kraujagysles, naujieji praplečia kraujagysles ir pagerina kraujo pritekėjimą tiksliai ten, kur reikia. Tačiau, nors nemaža dalis vyrų klaidingai mano, kad išgėrus stebuklingą tabletę erekcija įvyks savaime, svarbu žinoti, jog vaistai neveiks be seksualinės stimuliacijos. Kai kurių preparatų efektyvumą gali riboti riebus maistas, alkoholis.

Norintiems visam laikui pašalinti erekcijos sutrikimų priežastis, siūlomas inovatyvus gydymas elektros smūgių bangų terapija. Šis metodas rekomenduojamas ir tais atvejais, kai nepadeda potenciją gerinantys vaistai ar visgi yra juntamas nepageidaujamas jų poveikis. Elektromagnetiniu principu veikiančio naujos kartos aparato „Renova“ generuojamos mažo intensyvumo smūgio bangos skatina naujų kraujagyslių formavimąsi ir esamų praplėtimą, todėl šis metodas padeda ne tik laikinai pasiekti norimą erekciją, bet iš esmės pašalinti erekcijos sutrikimų priežastį. Po gydymo ženkliai pagerėjus varpos kraujotakai, vyrai gali vėl patirti normalią erekciją ir džiaugtis pilnaverčiu seksualiniu gyvenimu.

Gydymas elektros smūgių bangų terapija yra neinvazinis, neskausmingas ir specialistų pripažįstamas vienu efektyviausių šiuo metu erekcijos sutrikimų gydymo metodu – remiantis tyrimų duomenimis, po gydymo šiuo metodu 79 procentams pacientų erekcijos disfunkcija visiškai išnyko.

Seksualumas ir reprodukcinė funkcija visais laikais buvo labai svarbūs. Lytinio gyvenimo kokybė stipriai susijusi su sėkme kitose gyvenimo srityse bei bendru žmogaus laimės jausmu. Nuolat pasikartojančios nesėkmės ir nusivylimai intymiuose santykiuose turi didelę įtaką žmogaus fizinei bei emocinei sveikatai, taip pat jo gyvenimo kokybei.

Specialistai primena, kad erekcijos sutrikimai – išsprendžiama problema. Medicina sparčiai tobulėja ir leidžia pasiūlyti vis naujesnių ir inovatyvesnių gydymo būdų, tačiau svarbu, kad pacientas nesidrovėtų ir, pajutęs erekcijos disfunkcijos simptomus, kreiptųsi į gydytojus.

Vis dar svarstote?
MES SIŪLOME JUMS TEISINGĄ SPRENDIMĄ