+370 520 78 122
PagrindinisApmokėjimas ir draudimasProktologijos paslaugosPolipektomija analinio polipo šalinimas

Polipektomija analinio polipo šalinimas

Analiniai arba storosios žarnos polipai yra viena iš dažnesnių storojo žarnyno patologijų.

Polipai – tai gerybiniai augliai, dažniausiai nesukeliantys simptomų. Vis dėlto, kai polipai dideli, jie gali sukelti nemalonius pojūčius – pasireikšti kraujavimu (tuštinimosi metu pastebimas šviežias kraujas), padidėjusiu noru tuštintis ir pan. Jei polipas atsiranda netoli išeinamosios angos, tuštinantis gali atsirasti darinio iškritimo ar svetimkūnio jausmas.

Analiniai polipai diagnozuojami kolonoskopijos tyrimo metu. Kuo didesnis polipas, tuo rimtesnę grėsmę jis gali kelti Jūsų sveikatai. Negydomi polipai ilgainiui gali supiktybėti, todėl svarbu juos laiku pastebėti ir pašalinti.

Dažniausiai polipai šalinami endoskopiškai. Kai polipai dideli ir nepatogios lokalizacijos jų pašalinimui pasitelkiama laparoskopinė polipektomija.

Polipektomija – tai polipų, susiformavusių išangės, tiesiosios žarnos ar kitų virškinimo organų srityse, šalinimas chirurginiu būdu. Pašalinti analiniai polipai siunčiami į patoloijos laboratoriją histologiniam ištyrimui.

Analinio polipo šalinimas polipektomijos metodu – saugus, greitas ir patikimas operacijos būdas, kai polipo negalima pašalinti endoskopiškai. Šios minimaliai invazinės operacijos trukmė – tik apie 20 min, o rezultatas – akivaizdus. Pooperacinis laikotarpis daugeliu atveju lengvas ir sklandus.

Patyrę klinikos „Innmed“ gydytojai proktologai primena, kad analiniai polipai lengvai pašalinami, svarbu pastebėjus nemalonius simptomus, ypatingai kraujavimą, laiku kreiptis į specialistą. Registruokitės tel. +37070050050.