+370 520 78 122

Vokų korekcija

Vokų korekcija – tai chirurginė procedūra, atliekama, kai dėl perteklinės viršutinių vokų odos nusileidimo, riebalinių išvaržų susiaurėja akiplotis, veidas atrodo pavargęs, ir dėl to jaučiamas fizinis ir/ar psichologinis diskomfortas. Dažniausiai dėl vokų korekcijos kreipiasi moterys, tačiau neretai tokia operacija atliekama ir vyrams.

Akių vokų oda yra labai plona, tad bėgant metams audiniai šioje srityje greičiausiai netenka elastingumo, formuojasi raukšlės, susidaro odos klostės, po akimis formuojasi „maišeliai“. Dėl užkritusių akių vokų ir paakių raukšlių, galime atrodyti paniūrę ir pavargę, nors iš tiesų taip nėra.

Užkritusių, sunkių vokų problema yra pakankamai dažna. Nors su ja dažniausiai susiduriama vyresniame amžiuje,  kai kurie žmonės užkritusius akių vokus turi nuo gimimo dėl įgimto voko pakeliamojo raumens vystymosi sutrikimo.

Užkritę viršutiniai vokai – ne tik estetinė problema. Viršutinio voko odos perteklius užkrenta ant akies, dengia regėjimo lauką, o susiaurėjęs akiplotis trukdo regėjimui – dažniau vargina akių uždegimai, tampa sunkiau vairuoti, dirbti kompiuteriu, akys greičiau pavargsta, sunku naudoti dekoratyvinę kosmetiką.

Perteklinius audinius akių srityje pašalinti galima tik operacijos metu. Viršutinių ar/ir apatinių vokų korekcija sugrąžina ne tik gyvybiškesnį, žvalesnį žvilgsnį, jaunatviškesnę išvaizdą, bet ir geresnį regėjimą.

Prieš operaciją būtina plastikos chirurgo konsultacija, kurios metu įvertinami vokų pakitimai, aptariami paciento lūkesčiai, operacijos planas bei detalės. Gali būti operuojami tik viršutiniai, tik apatiniai arba ir viršutiniai, ir apatiniai vokai – tai priklauso nuo pakitimų laipsnio.

Kaip atliekama operacija

Operacijos metu dažniausiai taikoma vietinė nejautra, tačiau, pacientui pageidaujant, gali būti pasitelkiama ir bendrinė nejautra. Priklausomai nuo apimties, vokų korekcija trunka apie 1-1,5 val.

Viršutinių vokų korekcijos metu pašalinamas odos perteklius, nedidelė raumens juostelė, pertekliniai riebaliniai maišeliai. Siekiantt, kad pjūvis būtų kuo mažiau pastebimas, jis atliekamas natūraliose riebalų raukšlėse.

Apatinių vokų plastikos metu pašalinami pertekliniai riebaliniai maišeliai ir, jei reikia, odos perteklius. Pjūvis atliekamas raukšlėje ties blakstienų linija arba per akies junginę. Apatinių vokų korekcijos metu taikoma bendrinė nejautra.

Po operacijos oda užsiuvama, pjūvio vietos užklijuojamos specialiais pleistrais.

Pooperacinis periodas

Pacientai dažniausiai išleidžiami į namus jau tą pačią dieną po operacijos, ir priežiūra tęsiama ambulatoriškai. Pooperacinio vizito laiką nurodo operavęs gydytojas.

Pirmas dvi dienas po operacijos patinimų bei hematomų mažinimui rekomenduojama ramybė ir šalčio kompresai. Jaučiant skausmą, jis slopinamas nuskausminamaisiais vaistais. Gijimo laikotarpiu, kuris trunka apie 2 savaites,  rekomenduojama miegoti ant nugaros, aukščiau pakelta galva, nelenkti galvos žemyn.

Siūlai pašalinami sugijus žaizdai – 7-10 parą po operacijos. Po to apie 6-8 savaites rekomenduojama naudoti specialų priešrandinį gelį, vengti tiesioginių saulės ir soliariumo spindulių.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Galutinis estetinis operacijos rezultatas gali būti vertinamas po 1-2 mėnesių. Vokų korekcija tarsi atveria akis, tad žvilgsnis, o kartu ir visas veidas, akivaizdžiai atjaunėja. Dažnai pagerėja ir regėjimas. Audinių gijimas vokų srityje labai geras, todėl pooperaciniai randai dažniausiai nematomi.

Priklausomai nuo paciento audinių elastingumo, operacijos rezultatais neretai galima džiaugtis visą gyvenimą, tačiau kartais, praėjus 10-20 metų, gali prireikti pakartotinės operacijos.