+370 520 78 122

Viršutinės lūpos trumpinimas

Viršutinės lūpos trumpinimas – tai chirurginė procedūra, atliekama siekiant pakelti dėl organizme vykstančių amžinių pokyčių pailgėjusią viršutinę lūpą. Lengvai ją pakėlus, lūpos raudonis tampa labiau matomas, lūpos atrodo pilnesnės, jaunatviškesnės, žavesnės, šypsantis gražiai matosi dantys.

Viršutinės lūpos trumpinimas atliekamas ir jaunoms merginoms bei moterims, turinčioms įgimtą ilgesnę lūpą arba norinčioms išraiškingesnės viršutinės lūpos formos, kad matytųsi gražūs priekiniai dantys.

Ši operacija rekomenduojama moterims, kurios dažnai dailina lūpas hialiurono injekcijomis ir norėtų ilgiau trunkančio efekto.

Prieš procedūrą būtina plastikos chirurgo  konsultacija, kurios metu įvertinama pacientės lūpų būklė, aptariami jos lūkesčiai, operacijos planas ir kitos detalės.

Kaip atliekama operacija

Viršutinės lūpos trumpinimas dažniausiai atliekamas naudojant vietinę nejautrą, operacija trunka apie 1 val.

Operacijos metu pjūviai atliekami po šnervėmis, pašalinama buliaus rago formos odos juosta, kad sumažėtų tarpas tarp nosies apačios ir viršutinės lūpos. Vėliau pjūviai susiuvami siūlėmis. Siūlai lūpoje paliekami savaitei, po to jie ištirpsta arba yra pašalinami.

Pooperacinis laikotarpis

Po operacijos galima iš karto grįžti į namus, o kitą dieną į darbą ar kitą įprastą veiklą, tačiau būtina laikytis plastikos chirurgo rekomendacijų. Patinimas ir mėlynės gali išlikti 1-3 savaites po operacijos, vėliau jie išnyksta. Valgant, valant dantis ir pan. keletą savaičių reikėtų stengtis kuo mažiau judinti viršutinę lūpą, vengti įtempimo reikalaujančių veido išraiškų. 2 savaites po operacijos rekomenduojama nerūkyti. Nedidelis randas gali būti matomas kelias savaites po operacijos, vėliau jis tampa beveik nepastebimu.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Operacijos rezultatas – išvaizdesnės, pataruklesnės, pilnesnės lūpos, o tuo pačiu – jaunatviškesnis veidas matomas po kelių savaičių, atslūgus tinimui ir mėlynėms.