+370 520 78 122

Riebalų persodinimas į veidą

Riebalų persodinimas į veidą – tai chirurginė procedūra, padedanti suformuoti dailų veido kontūrą ir suteikti jam jaunatviškesnę išvaizdą. Procedūros metu riebalai nusiurbiami iš tų kūno vietų, kuriose yra jų perteklius ( dažniausiai – pilvo, šlaunų, klubų), ir, specialiai juos apdorojus, mažomis injekcijomis suleidžiami į pageidaujamas veido sritis.

Bėgant metams riebalų kiekis veido srityje ima nykti, keičiasi ir kaulinių veido struktūrų proporcijos, o tai nulemia veido senėjimą.  Dėl amžinių pokyčių veido oda praranda stangrumą, veidas netenka pilnumo, veikiamas gravitacijos pasmunka žemyn ir atrodo pavargęs. Nors senėjimo proceso visiškai sustabdyti neįmanoma, tačiau suleistuose riebaluose esančios kamieninės ląstelės padeda veido odai natūraliai atsinaujinti, tuo pačiu stabdydamos ir senėjimo procesus, leidžia koreguoti anksčiausiai senėjimo paveiktas sritis, raukšles, lūpų apimtį ir kontūrą, vadinamąsias „barcode“ raukšleles aplink lūpas.

Riebalų persodinimo operacijos metu ne tik pastebimai atjauninamas veidas, bet ir  pašalinamas riebalų perteklius nepageidaujamose kūno srityse, tad rezultatas – dvigubai džiuginantis. Maža to, rezultatas išlieka gerokai ilgiau nei po veido jauninimo injekcijomis procedūrų.

Prieš procedūrą būtina plastikos chirurgo konsultacija, kurios metu įvertinama paciento kūno anatomija, aptariami jo lūkesčiai, operacijos planas bei kitos svarbios detalės.

Kaip atliekama operacija

Riebalų persodinimo į veidą operacija atliekama taikant bendrinę arba vietinę nejautrą, ji trunka apie 2 valandas.

Pirmiausia iš prieš procedūrą aptartos kūno vietos nusiurbiami riebalai. Tada šie riebalai apdorojami ir švirkštu bei kaniule itin mažais kiekiais suleidžiami į tas veido sritis, kuriose jų trūksta – skruostus, smakrą, lūpas, smilkinius, kaktos, nosies, akių sritis ir kt., taip formuojant dailią veido formą. Riebalais sėkmingai koreguojamos raukšlės, randai, įgimtos ar traumų nulemtos veido deformacijos. Atsižvelgiant į tai, kad prigyja vidutiniškai pusė persodintų riebalų, jų suleidžiama daugiau.

Riebalų persodinimas – saugi procedūra, nes jos metu naudojamos to paties žmogaus riebalinės ląstelės. Todėl išvengiama alerginių ar atmetimo reakcijų.

Pooperacinis laikotarpis

Pirmą parą po operacijos rekomenduojama likti klinikoje, vėliau, nesant komplikacijų, galima vykti namo, o priežiūra tęsiama ambulatoriškai.

Pooperacinis laikotarpis apima ne tik veido, bet ir kūno srities, iš kurios buvo nusiurbti riebalai, gijimą. Nors riebalų nusiurbimas – pakankamai gerai toleruojama procedūra, iš pradžių tiek veide, tiek nusiurbtose vietose gali būti matomos mėlynės, patinimas, kurie išnyksta savaitės laikotarpyje.

7-10 dienų po operacijos patariama riboti fizinį krūvį ir laikytis ramaus dienos rėžimo, vėliau galima grįžti į darbą ir įprastą kasdienę veiklą. 6-8 savaites rekomenduojama vengti sporto ir didelio fizinio krūvio. Bent pusę metų po procedūros patariama vengti tiesioginių saulės ir soliariumo spindulių.

Kokių rezultatų tikėtis po procedūros

Pirmieji rezultatai matomi jau po kelių savaičių, atslūgus tinimui,  tačiau galutinis rezultatas išryškėja po kelių mėnesių.

Riebalų persodinimo į veidą rezultatas – išsilyginusios raukšlės, stangresnė, skaistesnė ir gyvybingesnė veido oda, dailesnis veido kontūras bei jaunatviškesnė išvaizda. Veidas atrodo ne toks pavargęs, pagerėja odos kokybė. Riebalais padidintos lūpos atrodo natūraliai putlios ir gaivios.

Svarbu žinoti, kad veido pilnumui ir stangrumui turi įtakos svorio svyravimai, todėl, norint kuo ilgiau džiaugtis operacijos rezultatais, rekomenduojama sveikai maitintis, sportuoti ir išlaikyti stabilų svorį.