+370 520 78 122

Randų plastika

Randų plastika – tai chirurginė procedūra, atliekama siekiant pašalinti ar sumažinti randus, dėl kurių patiriamas fizinis ar/ir psichologinis diskomfortas, kurie sukelia neigiamus pojūčius judant, mažina pasitikėjimą savimi ir kurių neįmanoma panaikinti kitomis priemonėmis.

Randai susiformuoja dėl ligų, patirtų traumų, operacijų, nudegimų. Kai randai nedideli ir lengvai paslepiami po drabužiais, dažniausiai jie nesukelia jokių nepatogumų. Tačiau, kai randas yra didelis, jis pritraukia nepageidaujamą dėmesį, drovimasi nusirengti pliaže, sporto klube. Ryškiai matomi randai gali turėti įtakos ir intymiems santykiams. Ypač didelis diskomfortas jaučiamas, kai randas yra visuomet matomose vietose: veido srityje, ant kaklo, plaštakų. Randai ne tik darko bendrą estetinę išvaizdą, bet ir sukelia nepasitikėjimą savimi, trukdo kasdieniame gyvenime ir santykiuose.

Chirurginis rando šalinimas atliekamas, kai norima randą susiaurinti, kai rando srityje tenka koreguoti audinio reljefą, kai iš rando audinių reikia pašalinti svetimkūnį ir kitais atvejais. Jeigu randas eina skersai odos raukšlei, jis yra ypač matomas. Plastinės operacijos metu galima pakeisti rando formą, kryptį ir taip jį paslėpti. Chirurginiu būdu koreguojami ir sąnarių srityje esantys bei jų funkciją ribojantys ar plyšinėjantys randai. Rando plastiką rekomenduojama atlikti ne anksčiau nei praėjus pusmečiui po traumos.

Prieš operaciją būtina plastikos chirurgo konsultacija, kurios metu įvertinamas randas ir parenkamas tinkamiausias jo šalinimo metodas.

Kaip atliekama operacija

Randų plastika dažniausiai atliekama taikant vietinę nejautrą. Operacijos trukmė priklauso nuo jos apimties.

Operacijos metu pašalinamas senas randas, visi žaizdos sluoksniai užsiūnami pasluoksniui. Odai suklijuoti gali būti naudojami specialūs odos klijai. Žaizda sugyja lygiai ir naujas randas tampa ženkliai mažiau matomu.

Pooperacinis laikotarpis

Po rando šalinimo pacientas gali vykti namo, o priežiūra tęsiama ambulatoriškai.

Po operacijos labai svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų: vengti tiesioginių saulės ir soliariumo spindulių, naudoti apsaugos priemones, saugotis galimų odos pažeidimų.

Kokių rezultatų tikėtis po operacijos

Randų visiškai išnaikinti – neįmanoma. Plastinės operacijos metu randas maksimaliai sumažinimas ir tampa mažiau pastebimu.  Priklausomai nuo rando tipo ir jo šalinimo būdo rezultatas gali būti matomas jau po savaitės, tačiau kartais galutinio estetinio rezultato gali tekti palaukti ir metus.