+370 520 78 122

Odos darinių šalinimas

Įvairūs odos dariniai, ypač matomose kūno vietose, darko odos estetinį vaizdą, sukelia diskomforto jausmą. Klinikoje „InnMed“ atliekamas visų odos darinių bei apgamų dermatoskopinis ištyrimas, diagnostika bei šalinimas. Priklausomai nuo odos darinių diagnozės, lokalizacijos, traumavimo rizikos, estetinių tikslų ir rizikos veiksnių, dariniai šalinami lazeriu arba chirurginiu būdu.

Odos dariniai chirurginiu būdu dažniausiai šalinami dėl estetinių priežasčių, taip pat kai darinys nuolat traumuojamas arba yra spaudimą patiriančiose vietose (galūnių lenkiamieji paviršiai, drabužių spaudžiamos sritys), kai darinys yra didelis, sudėtingos formos arba turi riziką supiktybėti. Svarbu, kad šią procedūrą atliktų patyręs ir savo sritį išmanantis specialistas, nes pašalinus odos darinį nepakankamai subtiliai gali susidaryti randeliai ar hiperpigmentacija. Klinikoje „InnMed“ odos darinių šalinimą chirurginiu būdu atlieka patyrę plastikos chirurgai.

Prieš operaciją būtina gydytojo konsultacija, kurios metu apgamai arba kiti odos dariniai yra apžiūrimi dermatoskopu, ir tik tada sprendžiama ar operacija galima ir reikalinga.

Kaip atliekama procedūra

Procedūra dažniausiai atliekama vietiškai nuskausminus operuojamą sritį. Jos trukmė ir technika priklauso nuo darinio lokalizacijos – jeigu darinys yra veido srityje, jis šalinamas itin preciziškai.
Procedūros metu sveikų audinių ribose atliekamas pjūvis, darinys pašalinamas ir pjūvis užsiūnamas. Kai šalinamas darinys ir audinių plotas itin dideli, naudojama speciali plastinės chirurgijos technika, susidariusį odos defektą uždengiant odos lopais. Esant poreikiui darinys gali būti siunčiamas histologiniam ištyrimui.

Pooperacinis laikotarpis

Po chirurginio darinio šalinimo pacientas gali vykti į namus. Sėkmingam gijimui po operacijos svarbu laikytis  gydytojo nurodymų. Gijimo laikotarpis trunka apie 7-10 dienų. Pirmomis dienomis po darinio pašalinimo būtina keisti tvarsčius, keletą savaičių ypač saugoti operuotą sritį nuo tiesioginių saulės spindulių, dirginančių medžiagų. Gijimo metu patariama aktyviai nesportuoti, nesilankyti baseine ir pirtyje.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Pašalinus odos darinius, pagerėja estetinis odos vaizdas, apgamas ar kitas odos darinys nebedirginamas, sumažėja vėžinių susirgimų  rizika.