+370 520 78 122

Krūtų pakėlimas

Krūtų pakėlimas – chirurginė procedūra, atliekama siekiant pakelti praradusias stangrumą, nusileidusias krūtis ir suteikti joms pageidaujamą formą.

Krūtys praranda stangrumą, liaukinį bei riebalinį krūties audinį ir nusileidžia dėl įvairių priežasčių: sumažėjusio odos elastingumo, ženklaus svorio netekimo, gravitacijos jėgos, nėštumo, kūdikio žindymo, senėjimo procesų. Kartais nusileidusios krūtys paveldimos genetiškai. Krūtų pakėlimo operacija, padedanti atgauti jaunatvišką krūtų formą, rekomenduojama moterims, kurių krūtys yra norimo dydžio, tačiau nusileidusios, joms trūksta elastingumo, krūties audinio, kai nusileidę krūties speneliai ir aureolės.

Prieš operaciją būtina plastikos chirurgo konsultacija, kurios metu įvertinama pacientės kūno anatomija, krūtų forma, išklausomi lūkesčiai, atsižvelgiant į krūtų formą ir nusileidimo laipsnį, pasiūlomas operacijos planas ir detalės. Krūtų pakėlimas gali būti derinamas su krūtų mažinimu. Jeigu pageidaujama didesnės krūtinės, kartu gali būti atliekamas ir krūtų pakėlimas, ir jų padidinimas implantais.

Kaip atliekama operacija

Krūtų pakėlimas atliekamas taikant bendrinę nejautrą. Operacija trunka 2-3 valandas.

Dažniausiai krūtų pakėlimas atliekamas padarius inkaro formos pjūvį, kuris pradedamas po krūtimi, natūralioje raukšlėje ir vertikaliai pratęsiamas į viršų. Operacijos metu pašalinamas krūties odos perteklius, patempiami krūtinės audiniai, spenelis su aureole perkeliami į naują aukštesnę vietą ir suformuojama nauja reikiamo dydžio bei pilnumo krūties forma. Jei aureolė yra labai didelė, operacijos metu ją galima sumažinti. Operacijos metu gali būti koreguojami ir įtraukti speneliai.

Pooperacinis laikotarpis

Pirmą parą po operacijos rekomenduojama likti klinikoje, vėliau, nesant komplikacijų, pacientė išleidžiama namo, ir priežiūra tęsiama ambulatoriškai. Pooperacinio vizito laiką skiria operavęs gydytojas. Siūlai išimami po savaitės, odos randai po operacijos nyksta metų laikotarpyje ir tampa beveik nepastebimi. Greitesniam randų gyjimui rekomenduojama naudoti operavusio gydytojo paskirtas priemones.

6 savaites po operacijos būtina nuolat nešioti plastikos chirurgo parinktą kompresinę liemenėlę. Į darbą ar kitą įprastą veiklą galima grįžti jau po savaitės, tačiau 4-6 savaites patariama vengti sunkaus fizinio darbo,  sporto, tiesioginių saulės ir soliariumo spindulių, naudoti apsaugines priemones.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Operacijos rezultatas matomas iš karto, tačiau galutinis estetinis rezultatas gali būti vertinamas po 1-2  mėnesių. Po krūtų pakėlimo operacijos moterys gali džiaugtis standesnėmis, jaunatviškesnėmis, dailiau ir patraukliau atrodančiomis krūtimis.