+370 520 78 122

Krūtų didinimas riebalais

Krūtų didinimas riebalais – tai chirurginė dviejų etapų procedūra. Operacijos metu nuo pilvo, liemens, nugaros, šlaunų, vidinės kelių srities, nusiurbiami nepageidaujami riebalai. Specialiai juos paruošus, riebalai suleidžiami į krūtis, taip išgaunant natūralų krūtinės pilnumą bei dailesnę formą.

Krūtų didinimas riebalais – vis labiau populiarėjanti alternatyva krūtinės didinimui implantais. Šis būdas, kai krūtų korekcijai naudojami pačios pacientės riebalų audiniai, tinka nuosaikiam krūtų koregavimui, kai siekiama atgauti natūralų krūtų tūrį bei formą, dažniausiai prarastą po maitinimo krūtimi ar netekus daug svorio. Krūtų didinimo riebalais operacija rekomenduojama nusiteikusioms prieš implantus moterims, norinčioms pilnesnės, tačiau tik natūralios krūtinės. Riebalais galima pakoreguoti ir asimetriškų krūtų tūrį bei formą.

Prieš operaciją būtina plastikos chirurgo konsultacija, kurios metu įvertinama pacientės kūno ir krūtų anatomija, išklausomi lūkesčiai, aptariamas tikėtinas rezultatas ir nusprendžiama, ar krūtų didinimas riebalais jai tinka. Svarbu žinoti, kad riebalai pasiskirsto kitaip nei implantai, kitokia jų konsistencija. Suleidus riebalus į viršutinę krūties dalį, jie vėliau nusėda, suteikdami krūtinei natūralią, anatominę formą. Be to, riebalais krūtis galima padidinti tik ½ -1 dydžiu. Norinčioms ryškesnio efekto, rekomenduojama rinktis krūtų didinimą implantais.

Kaip atliekama operacija

Krūtų didinimas riebalais – techniškai sudėtinga ir reikalauja ypatingo plastikos chirurgo kruopštumo ir nuoseklumo operacija. Ji atliekama taikant bendrinę nejautrą ir, priklausomai nuo norimų pašalinti riebalų kiekio bei pageidaujamo krūtų dydžio, trunka apie 2-3 valandas.

Operacijos metu iš pradžių nusiurbiami pertekliniai riebalai (dažniausiai nuo pilvo, šlaunų, šonų), suformuojant patrauklų kūno kontūrą. Tada šie riebalai apdorojami ir per mažus pjūvelius suleidžiami į krūtis. Atsižvelgiant į tai, kad tik apie pusė riebalų prigyja, jų suleidžiama daugiau.

Pooperacinis laikotarpis

Pirmą parą po operacijos pacientei rekomenduojama likti klinikoje, vėliau, nesant komplikacijų, galima vykti namo, o priežiūra tęsiama ambulatoriškai. Pooperacinio vizito laiką skiria operavęs gydytojas.

Geriausiam estetiniam rezultatui pasiekti 3-4 savaites po operacijos rekomenduojama miegoti tik ant nugaros, 6 savaites būtina nuolat dėvėti specialią kompresinę liemenėlę. 4-6 savaites reikėtų vengti intensyvaus fizinio krūvio, sporto, apie metus – nesideginti saulėje ar soliariume atvira krūtine.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Rezultatas po krūtų didinimo riebalais matomas iš karto po operacijos – krūtys atrodo pilnesnės, dailesnės formos. Tačiau įprastai prigyja tik nuo 40 iki 60 procentų suleistų riebalų, todėl galutinis operacijos rezultatas gali būti vertinamas praėjus 1-2 mėnesiams. Kūno riebalai reaguoja į svorio pokyčius, hormonų svyravimus, todėl po krūtų korekcijos riebalais jų forma gali keistis. Laikantis dietų ir krintant svoriui, riebalai nyksta ir nuo krūtinės. Esant poreikiui, po kurio laiko krūtų didinimas riebalais gali būti pakartotas.