+370 520 78 122

Ginekomastija

Ginekomastijos operacija – tai chirurginė procedūra, kurios metu  sumažinama krūties liauka ir koreguojama krūtinės ląstos forma. Ši operacija atliekama vyrams, kurie dėl padidėjusių krūtų jaučia fizinį, psichologinis ir socialinį diskomfortą.

Ginekomastija – vyro krūties liaukų padidėjimas dėl liaukinio audinio išvešėjimo – išsivysto sutrikus hormonų testosterono ir estrogenų santykiui. Ginekomastijos atsiradimui įtakos turi hormonų pusiausvyros sutrikimai, anabolinių steroidų, kai kurių vaistų vartojimas ar kitos priežastys. Padidėjusios krūtys vyrams sukelia socialinį ir psichologinį diskomfortą, nepasitikėjimą savimi – drovimasi nusirengti, dėvėti plonesnius ar labiau prigludusius marškinėlius, vengiama intymumo. Gali varginti spenelių jautrumas, skausmas. Ginekomastija gali būti rimtos ligos požymis bei turėti įtakos vėžinių krūties susirgimų vystymuisi.

Pieno liaukų audinys gali padidėti ir dėl didelio antsvorio – tai vadinama pseudoginekomastija. Tokiu atveju gali padėti taisyklinga mityba ir pakankamas fizinis aktyvumas. Tačiau tikros ginekomastijos atveju nepadeda nei dietos, nei sportas. Vienintelis būdas išspręsti šią problemą – ginekomastijos operacija.

Prieš operaciją būtina plastikos chirurgo konsultacija, kurios metu išklausomi paciento nusiskundimai, įvertinama jo kūno anatomija, aptariamas operacijos planas ir detalės. Diagnozei patikslinti gali būti atliekamas ultragarso tyrimas.

Kaip atliekama operacija

Bendrinėje nejautroje atliekama operacija užtrunka apie 1-2 valandas, jos metu, per nedidelį pjūvį palei spenelio aureolę pašalinama padidėjusi pieno liauka. Esant poreikiui, tos pačios operacijos metu atliekamas ir riebalų nusiurbimas, pašalinama perteklinė oda.

Pooperacinis laikotarpis

Po operacijos rekomenduojama vieną parą praleisti klinikoje, vėliau pacientas gali vykti į namus, o priežiūra tęsiama ambulatoriškai. Pooperacinio vizito laiką skiria operavęs gydytojas.

Apie 4-6 savaites po operacijos  būtina dėvėti specialią kompresinę liemenę.

Iš pradžių matomas patinimas, gali būti jaučiamas dalinis krūtinės aptirpimas, skausmas, matomi randai pjūvio vietoje, jaučiamas spenelio jautrumas, tačiau tai gana greitai praeina.

Į darbą ir įprastą veiklą galima grįžti jau po kelių dienų, tačiau bent mėnesį po operacijos rekomenduojama nesportuoti, nekelti sunkių svorių, vengti aktyvios fizinės veiklos. Bent pusmetį patariama atvira krūtine nesideginti saulėje bei soliariume.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Operacijos rezultatas matomas iš karto, tačiau galutinis rezultatas vertinamas praėjus  2-3 mėnesiams. Ginekomastijos operacija sugrąžina vyriškas kūno formas ir pasitikėjimą savimi. Randai po operacijos palaipsniui sugyja ir tampa beveik nepastebimi.