+370 520 78 122

Botulino toksino injekcijos

Botulino toksino injekcijos – tai nechirurginė estetinė procedūra, kurios metu koreguojamos mimikos raukšlės.

Mimikos raukšlės formuojasi susitraukiant veido raumenims, kai reiškiant savo emocijas (pyktį, susirūpinimą, nuostabą ir kt.), suintensyvėja tam tikrų raumenų veikla. Kuo žmogus emocingesnis, tuo gilesnės raukšlės formuojasi. Raukšlės įprastai būna labiausiai pastebimos kaktos, tarpuakio ir akių srityse, dažnai jos suteikia veidui pavargusią, paniūrusią, susirūpinusią ar net piktą veido išraišką.

Botulino toksinas dažniausiai naudojamas pykčio raukšlių, raukšlių akių kampuose ir skersinių kaktos raukšlių korekcijai. Botulino toksino injekcijos suteikia galimybę ženkliai sušvelninti ar net visai panaikinti vadinamąsias „žąsies kojeles“ ties išoriniais akių kampais, „rūpesčio“ arba „pykčio“ raukšles tarp akių, „nuostabos“ raukšles kaktoje, kilstelėti smuktelėjusius lūpų kampučius. Injekcijomis blokuojami hiperaktyvūs raumenys, atsakingi už mimikos raukšlių formavimąsi. Injekcijų rezultatas išryškėja per 2-3 dienas po procedūros.

Esant labai intensyviam raumenų aktyvumui, botulino toksino injekcijos gali būti naudojamos ir raukšlių profilaktikai. Anksčiau pradėtos leisti injekcijos blokuoja nevalingas mimikas ir stabdo raukšlių atsiradimą.

Botulino toksino injekcijos taip pat gali taikomos hiperhidrozės (padidėjusio prakaitavimo gydymui) pažastų, delnų, padų srityse.

Botulino toksino injekcijos – tai ne tik estetinė, bet ir medicininė procedūra. Jai atlikti reikalingas išmanymas ir anatominės žinios, nes netinkamai suleidus preparatą, galimos komplikacijos. Jeigu norite natūraliai ir saugiai sumažinti laiko pėdsakus savo veide, reikėtų žinoti, kad botulino toksino injekcijos gali būti atliekamos tik patikimose, licenzijas turinčiose gydymo įstaigose. Procedūrų kokybę ir sėkmę nulemia geros gydytojo žinios apie veido raumenų išsidėstymą, tinkamos injekcijų vietos ir dozės parinkimas pagal paciento amžių, odos būklę bei anatominę veido sandarą, tad labai svarbu, kad injekcijas atliktų tik medicininį išsilavinimą turintys specialistai.

Klinikoje „InnMed“ botulino injekcijas atlieka plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai. Injekcijoms naudojami tik sertifikuoti, aukštos kokybės preparatai. Patyrę gydytojai, vadovaudamiesi šiuolaikiška estetikos samprata, botulino injekcijomis siekia sukurti ir puoselėti natūralią veido išvaizdą, sumažinant raukšlių gylį, atkuriant jaunatviškumą, tačiau išlaikant mimiką, jausmingumą bei išsaugant kiekvieno paciento individualumą, kuris visada žavi labiausiai.

Kaip atliekama procedūra?

Įprastai procedūrą dėl nedidelio skausmingumo atlkekama be nuskausminimo, tačiau, esant poreikiui, injekcijos sritis gali būti nuskausminama vietiškai.  Procedūros metu plastikos chirurgas specialia plona adata reikalingą preparato dozę suleidžia atitinkamuose taškuose. Botulino toksinas blokuoja hiperaktyvius raumenis, atsakingus už mimikos raukšlių formavimąsi, todėl jie nustoja susitraukinėti ir raukšlės išsilygina. Procedūra užtrunka keletą minučių.

Botulino injekcijos nesutrikdo įprasto gyvenimo ritmo – iš karto po procedūros galima grįžti prie įprastos veiklos, sportuoti, vykti atostogauti, nebūtina vengti saulės spindulių.

Kokio rezultato tikėtis po procedūros

Galutinis raukšlių korekcijos botulino injekcijomis rezultatas išryškėja  per 1-2 savaites po procedūros. Mimikos raumenys atsipalaiduoja, raukšlės išsilygina, jos neišryškėja ir reiškiant emocijas. Procedūros rezultatais galima džiaugtis apie pusmetį, kartais – iki 1 metų.

Pastoviam efektui išlaikyti rekomenduojama injekcijas atlikti kas 6-8 mėnesius. Pastoviai kartojant injekcijas, jų poveikis ilgėja, taip pat prarandamas įprotis raukytis, lemiantis mimikos raukšlių susidarymą.