+370 520 78 122

Atlėpusių ausų korekcija

Atlėpusių ausų korekcija ( kitaip – otoplastika) – tai chirurginė procedūra,  atliekama siekiant pakoreguoti ausų formą žmonėms, turintiems išorinio ausies kaušelio defektų.

Atlėpusios ausys – viena iš dažniausių įgimtų galvos bei kaklo deformacijų. Dažniausiai tam įtakos turi genetinės priežastys, kurių pagrindinės – nepakankamas priešvijoklio išsivystymas, nepakankamas centrinės kremzlinės dalies ( kriauklės) išsivystymas. Šios priežastys atskirai arba jų kombinacija ir lemia tai, kad ausys atrodo atlėpusios. Deformacija pastebima jau kūdikystėje ir tampa vis labiau matoma vaikui augant. Nors ausų atlėpimas – estetinė problema, neturinti įtakos sveikatai, jei ausų deformacija yra ryški, siekiant išvengti patyčių, neigiamų emocijų, psichologinių problemų ir neigiamo poveikio vaiko asmenybės vystymuisi, rekomenduojama ją pašalinti prieš vaikui pradedant lankyti mokyklą, maždaug penkerių-šešerių metų. Vaikams iki penkerių metų koreguoti ausies kaušelį vien dėl estetikos, kai nėra kitų indikacijų, nepatartina – iki tokio amžiaus ausis dar auga ir galima pažeisti tam tikras augimo zonas.

Nors vis dar dažnai bandoma taisyti ausų padėtį suveržtomis skarelėmis ar pleistrais, gydytoju teigimu, šios priemonės neduoda jokio rezultato. Vienintelis efektyvus šios problemos būdas – ausų korekcijos operacija.

Klinikoje „Innmed“ atliekamos atlėpusių ausų korekcijos operacijos vaikams ir suaugusiems. Prieš operaciją būtina plastikos chirurgo konsultacija, kurios metu įvertinama paciento ausų anatomija, išklausomi jo lūkesčiai aptariamas operacijos planas ir detalės.

Kaip atliekama operacija

Mažiems vaikams atlėpusių ausų operacija dažniausiai atliekama taikant bendrinę nejautrą. Vyresniems vaikams ir suaugusiems daugeliu atveju taikoma vietinė nejautra. Atlėpusių ausų korekcijos trukmė – apie 1-1,5 val.

Siekiant simetrijos, dažniausiai operuojamos abi ausys. Operacijos metu užpakaliniame ausies paviršiuje yra atliekamas nedidelis pjūvis ir modeliuojant ausies kremzlę, ausies kaušelis priglaudžiamas arčiau prie galvos (už ausies esančio smilkinkaulio), kad ausis nebūtų atlėpusi. Esant poreikiui, atliekama ne tik ausies kaušelio padėties, bet ir formos korekcija.

Pooperacinis periodas

Jei operuojama taikant vietinę nejautrą, pacientas gali vykti į namus iš karto po operacijos, jei bendrąją po kelių valandų. Pooperacinio vizito laiką skiria operavęs gydytojas.

Pirmas dvi paras po operacijos, siekiant išvengti tinimo ir mėlynių susidarymo, rekomenduojama naudoti šalčio kompresus.

2 savaites po operacijos būtina nuolat nešioti prilaikantį ausų tvarstį, vėliau, dar tiek pat laiko nakčiai užsidėti prilaikančią juostą. Mėnesį po operacijos patariama vengti fizinės veiklos, kurios metu galėtumėte užsigauti ausis.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Gijimo periodas užtrunka apie mėnesį. Iš pradžių už ausies lieka nedidelis randas, bet po kelių mėnesių jis tampa beveik nepastebimu.

Pacientai gali džiaugtis natūralios formos ausimis su natūraliu iškilimu ir normaliu prilenkimo kampu bei ženkliai pagerėjusia psichologine savijauta.