+370 520 78 122

Antakių ir kaktos pakėlimas

Antakių ir kaktos pakėlimas – tai chirurginė procedūra, atliekama siekiant pašalinti raukšles kaktos zonoje ir pakelti nusileidusius antakius.

Antakių ir kaktos pakėlimas padeda sumažinti arba visiškai pašalinti horizontalias kaktos raukšles ir vertikalias raukšles tarpuakio srityje, pakelti nusileidusius ir suteikiančius veidui paniūrusią veido išraišką antakius, pakoreguoti jų formą ir santykį su viršutiniais vokais. Ši operacija gali būti atliekama kaip viso veido pakėlimo dalis.

Prieš operaciją būtina plastikos chirurgo konsultacija, kurios metu įvertinami veido pakitimai, aptariami paciento lūkesčiai, operacijos detalės. Priklausomai nuo pakitimų gali būti atliekamas tik antakių ir kaktos pakėlimas arba viso veido pakėlimo operacija. Esant nedideliems pakitimams, pacientui gali būti pasiūlyti nechirurginiai veido atjauninimo būdai, arba chirurginio ir nechirurginio gydymo kombinacija.

Kaip atliekama operacija

Antakių ir kaktos pakėlimo operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą, priklausomai nuo apimties ji trunka 1-1,5 val. Kaktos plaukuotoje dalyje atliekami nedideli 1- 1,5 cm ilgio odos pjūviai, todėl, sugijus siūlėms, jų nesimato. Operacijos metu ne tik patempiama oda ir išlyginamos raukšlės, bet pakeliami suglebę kaktos raumenys. Antakių pakėlimas galimas ir per pjūvius smilkinių zonoje: pakeliami išoriniai nusileidusių antakių kampai,  išlyginamos raukšlės akių kampučiuose, pakeliami viršutiniai vokai.

Labai dažnai antakių ir kaktos pakėlimas atliekamas kartu su viršutinių vokų korekcijos operacija.

Pooperacinis laikotarpis

Pirmą parą po operacijos rekomenduojama likti klinikoje, vėliau priežiūra tęsiama ambulatoriškai. Pooperacinio vizito laiką paskiria operavęs gydytojas. Siūlai pašalinami praėjus savaitei po operacijos.

Po operacijos dažnai jaučiamas patinimas, aptirpimas ir niežulys pjūvio vietoje, gali atsirasti mėlynių. Šie pojūčiai ir kraujosrūvos gali išsilaikyti keletą savaičių, tačiau vėliau jie išnyksta. Išvaizda visiškai normalizuojasi maždaug po mėnesio.

Į darbą ar kitą įprastą veiklą galima grįžti praėjus 2 savaitėms po operacijos, tačiau intensyvios veiklos ir sporto patariama vengti bent 4 savaites.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Operacijos rezultatas matomas praėjus 3-4 savaitėms, o galutinis estetinis rezultatas gali būti vertinamas maždaug po 3-4 mėn. Antakių pakėlimo operacija išlygina kaktos odą, sušvelnina raukšles tarp antakių, pakelia antakius (kartu šiek tiek pakyla ir viršutiniai akių vokai), žvilgsnis ir visas veidas tampa jaunatviškesnis.